Суспільство
У напівзруйнованому костелі на Вінниччині хочуть створити музей
Іванівська ОТГ, що на Вінниччині, розглядає можливість створення музею на честь двох українських та двох польських письменників, які народилися, проживали, або так чи інакше пов’язані із громадою. Розташувати новий заклад планують у старому костелі, який побудував ще граф Холоневський, пише День.
Оскільки історична будівля наразі потребує ремонту задля свого збереження, громада вирішила виконати одразу два завдання – здійснити проект з облаштування «Музею чотирьох поетів» та відремонтувати старий костел.
Що буде в музеї?
Як повідомив голова Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України Вадим Вітковський, експозиція музею буде польським поетам Станіславу Мишку-Холоневському, родичу графа Холоневського, який товаришував з Адамом Міцкевичем і похований на сільському кладовищі; Стефану Вітвіцькому, на слова якого геніальний композитор Шопен написав чимало романсів; українському поету Віталію Березінському та добре відомому гумористу Олегу Чорногузу, який нині проживає у селі Іванів.
Читайте також: У кам’янецьких підземеллях відкрили Музей зброї
«Олег Чорногуз і заступник голови села Ігор Лановий, сам історик за фахом, ініціювали створення у громаді «Музею чотирьох поетів». Ідею вже підтримав голова Іванівської ОТГ Михайло Кулик. Його планують розташувати на другому поверсі історичного костелу, у реконструйованій камінній залі. Це має послугувати розвитку туризму в селі, адже у новоствореній літературно-мистецькій локації проводитимуться поетичні «Іванівські вечорниці», – повідомив Вадим Вітковський.
Він додав, що за попередніми домовленостями на відкриття «Музею чотирьох поетів» до Іванівської ОТГ пообіцяв приїхати Дмитро Павличко. І висловив сподівання, що новий заклад може в майбутньому послужити перетворенню громади на літературно-туристичну Мекку.
Суспільство
Марина Кондратенко
керівниця ГО «Жінки Лебединщини»
Зрозуміла, що хочу та маю бути корисною
Не уявляла, що таке проєкти, донори та грантові заявки
Здоров’я жінок у селі часто залишається поза увагою
Сусідка не могла піти до гінеколога через проблеми з ногами
Стереотип «ідеш до гінеколога — з тобою щось не так»
Хочемо, аби кожна жінка мала доступ до якісної медицини
Кожна має право на гідне життя і можливість бути почутою
Коментарі
Суспільство
Мобільний аптечний пункт запрацював у Макарівській громаді. 10 січня послугами аптеки могли скористатися жителі селища Кодра та сіл Забуяння і Королівка.
Про це повідомив селищний голова Макарова Вадим Токар.
Особливості роботи аптечного пункту
Жителі громади зможуть купити в мобільній аптеці рецептурні та безрецептурні лікарські засоби. Також у пункті працює програма реімбурсації «Доступні ліки».
Ліки в машині зберігають та перевозять із дотриманням температурного режиму. Мобільна аптека працює з терміналом для безготівкового розрахунку.
Замовити препарати, уточнити вартість або дізнатися більше про роботу пункту можна за телефоном: +38 067 117 80 36.
Графік роботи мобільної аптеки можна переглянути за посиланням.
Нагадаємо, що в Україні запустили онлайн-платформу державної програми протезування.
Фото обкладинки: телеграм-канал Вадима Токара
Коментарі
Суспільство
Платформу розробило Міністерство соціальної політики разом із Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю. На сайті зібрали всю актуальну інформацію про державну програму протезування.
Про це повідомили у Мінсоцполітики.
Що можна дізнатися на сайті
На платформі розкрили такі теми:
- види засобів реабілітації та як їх отримати;
- можливість отримати компенсацію за самостійно придбаний виріб;
- ремонт та обслуговування.
«Відтепер кожен, хто потребує цієї інформації, може знайти на нашому лендінгу покроковий алгоритм дій, аби скористатися державною програмою протезування. Сподіваємося, ця платформа стане корисним інструментом для усіх, хто потребує підтримки», — зазначила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.
За даними міністерства, у 2024 році за державною програмою протези отримали 11,5 тисяч українців, а 4,5 тисячі громадян отримали компенсації за засоби реабілітації, які вони придбали самостійно.
Переглянути інформацію на платформі можна за посиланням. Як вказують у відомстві, платформу регулярно оновлюватимуть та доповнюватимуть відповідно до змін у державній програмі та запитів користувачів.
Раніше ми писали про те, як працює перша інклюзивна «Сенсотека» у Львові.
Фото обкладинки: Freepik
Коментарі