Суспільство
У Миколаєві збирають елементи LEGO для майстра, який відтворює архітектуру міста у мікромасштабі
У Миколаєві волонтери намагаються зберегти унікальний творчий доробок майстра, який з елементів LEGO створює моделі визначних пам’яток міста.
Про це пише у фейсбуці Департамент позитива міста Миколаєва.
Унікальні мінімоделі
Зазначається, що майстер Олександр Єрмолаєв відтворює старовинну архітектуру Миколаєва у мікромасштабі за допомогою конструктора LEGO.
Моделі будівель та пам’ятників, які є окрасою та своєрідними «візитівками» Миколаєва він відтворює з максимальною точністю в деталях.
Фотографії своїх робіт Олександр публікує в Інстаграм (instagram.com/alexander_yermolayev), а до кожної світлини такої незвичайної моделі додається невеликий екскурс в історію.
Читайте також: Чим замінити пакет? 8 брендів, які роблять екологічні альтернативи
Зацікавившись долею прототипів, користувачі навіть запитують майстра в коментарях про місцезнаходження справжніх пам’яток та планують їх відвідати.
Але на кожну модель потрібні тисячі елементів, які відповідали б образу архітектурної пам`ятки за кольором, а елементи LEGO, з яких формується міні-версія будівлі або пам’ятника, сумісні лише між собою.
Тому для створення кожної нової своєї роботи автор вимушений розібрати попередню через нестачу деталей. Тож творчий доробок миколаївця, який вже має своїх шанувальників, зараз у повному обсязі може існувати лише віртуально.
Чи можна цьому зарадити?
Миколаївці виступили з ініціативою, яка має допомогти у збереженні, а може й відновленні LEGO-копій миколаївських пам’яток – власними силами зібрати якомога більше деталей популярного конструктора. До волонтерської ініціативи приєдналася й бібліотеки.
Як розповів один з координаторів акції, Дмитро Удовицький, найперша мета збору – врятувати хоча б одну модель. Її можна буде експонувати у Краєзнавчому музеї або, можливо в міській раді по домовленості з автором – ділиться він ідеєю.
У разі ж коли цей досвід буде вдалим – збір деталей триватиме, а колекція пам’яток буде зростати.
Читайте також: «Який світ ми залишимо дітям?» Сім українських кліпів, які говорять про важливе
Також можна принести непотрібні елементи конструкторів LEGO та долучитися до створення унікальної експозиції.
Принести деталі можна до бібіліотек міста, які беруть участь в зборі:
- Бібліотека-філія № 2, розташована на проспекті Центральному, 9;
- Бібліотека № 8, розташована на перетині пр. Миру та 1 Лінії (Координатор – Сергій Раковський)
Переглянути незвичні роботи можна за посиланням.
Нагадаємо, українські митці об’єдналися заради порятунку маленького видавництва.
Як ми повідомляли раніше, благодійна книгарня «ДієСлово» оголосила збір книг для допомоги онкохворим дітям.
Усі фото: cultura.mkrada.gov.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі