Освіта
Більше не потрібно носити дітей в укриття на руках. Переселенка відкрила підземний центр розвитку в Миколаєві
Сніжана Василенко
власниця центру розвитку для дітей «Тото».
Пішла на першу роботу виховательки, бо дуже хотіла поспати
Якось вранці мама прийшла до мене в кімнату й укотре попросила, аби я пішла працювати до неї в садок. Я дуже хотіла поспати, а навчання починалося пізніше, тому я погодилась лише для того, щоб вона перестала до мене приходити й будити.
Працювала в державному садку, але хотіла створити власний
Врятував підвал, який облаштувала бабуся-переселенка
Ми ніколи не розуміли, навіщо вона це робить, а в той ранок довго згадували бабусю.
Іноді по місту прилітало навіть до сигналу тривоги
Вихованців в укриття треба було нести на руках, та й воно було не дуже добре обладнане. Іноді по місту прилітало навіть до сигналу тривоги, тому я часто стресувала.
Приміщення знайшло нас саме
Уже за кілька тижнів влаштували відкриття нашого дитячого центру «Тото». Назвали його на честь доньки Теони, яку так від її народження називає моя мама.
Вихователі не перевантажені паперовою роботою
Впевнена, що в моєму центрі діти в безпеці
Я дуже вболіваю за це місце, стараюся зробити тут усе якнайкраще, бо це важлива частина мого життя. І я менше хвилююся, коли дитина там, ніж коли вдома, бо впевнена, що в моєму центрі діти в безпеці.
Освіта
У закладі професійно-технічної освіти на Тернопільщині відкрили сучасний центр для підготовки операторів БпЛА. Цей простір створили у межах проєкту «#100 майстерень».
Про це повідомили в Міністерстві освіти та науки України.
Що відомо про новий центр
У просторі встановили новітнє обладнання, зокрема інтерактивний тренажер для відпрацювання практичних навичок керування безпілотниками. У коледжі також є лабораторії для тактичних і технічних навчань.
«Відкриття центру є важливим кроком у підготовці професіоналів, які працюватимуть у ключових галузях України, сприяючи її економічному розвитку та технологічному зростанню»‚ — написали в МОН.
У межах проєкту також підвищують кваліфікацію педагоги. У 2024 році в центрі вчителі з усіх західних регіонів країни пройшли курс «Захист України», під час якого опановували методи роботи з безпілотниками.
Читайте також: Українські підлітки можуть представити власні ШІ-проєкти на Teens in AI: як податися
Проєкт «#100 майстерень»
Ініціативу запустили у 2024 році, тоді на неї виділили 549 мільйонів гривень державного фінансування. Цьогоріч для втілення проєкту залучили 540 мільйонів гривень.
Наразі в Україні відкрили 12 майстерень для навчання операторів дронів.
«У понад 100 профтехах уже активно будують та оновлюють майстерні, щоб діти навчалися в сучасних просторах на новітньому обладнанні. І відкриття таких центрів забезпечує підготовку професіоналів, які набувають практичних навичок роботи з технологіями, необхідними для захисту, відновлення країни та її подальшого розвитку», — зазначив міністр цифрової трансформації. Михайло Федоров.
Нагадаємо, що українська компанія HIMERA залучила $150 000 для розвитку тактичних систем зв’язку.
Також ми писали, що уперше в історії українське судно проводить для США дослідження в Антарктиці (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт МОН
Освіта
Сучасну шкільну їдальню відкрили у Зубрянському закладі середньої освіти І-ІІІ ступенів в Солонківській громаді, де навчаються 463 учні. Приміщення оновили за програмою першої леді Олени Зеленської.
Про це повідомили у Львівській ОВА.
У їдальні встановили сучасне кухонне обладнання, яке дозволяє готувати різноманітні страви. Також у межах проєкту створили комфортні умови для роботи працівників харчоблока.
«Це перший реалізований проєкт з 11, які були відібрані Міністерством освіти у 2024 році у Львівській області. Приємно бачити, що після канікул діти мають доступ до якіснішого харчування в більш комфортних умовах», — сказав заступник голови Львівської ОДА Олександр Кулепін.
Читайте також: Рух «Жовта стрічка» до Дня соборності України провів акцію в окупованих містах (ФОТО)
Проєкт втілили завдяки державній субвенції (80% вартості) та підтримці місцевого бюджету.
Нагадаємо, що до Львова везуть безбарʼєрні трамваї зі Швейцарії.
Фото: сайт ЛОВА
Освіта
На базі Дитячої міської лікарні в Полтаві відкрили перший осередок спеціальної школи для дітей, які тривалий час перебувають на лікуванні. Простір відкрили за фінансування фонду Олени Зеленської.
Про це повідомили в Полтавській міській раді.
Особливості школи
У новій «Школі Супергероїв» є окремі кабінети для дошкільнят, учнів молодших і старших класів, а також кабінет ментального здоров’я. Також в освітньому просторі є:
- бібліотека;
- ергономічні меблі;
- планшети;
- інтерактивна дошка;
- приладдя для проведення практичних занять тощо.
Читайте також: Дворічна українка стала наймолодшою дитиною в Україні, яка пропливла 25 метрів у басейні
З дітьми працюватимуть методист, психолог, вихователь, учитель початкових класів та педагоги, які викладатимуть понад десять предметів.
«Це вже п’ята “Школа Супергероїв”, створена за фінансування фундації, яка повноцінно запрацювала для дітей. Раді, що за допомогою наших міжнародних партнерів, нам вдається швидко розширювати мережу шкіл. Вже незабаром почне працювати осередок у Львові», — розказала директорка фундації Олени Зеленської Ніна Горбачова.
Перед відкриттям освітнього простору команда встигла провести майже тисячу занять у палатах дітей.
Нагадаємо, що в одеській лікарні запрацювала нова «Школа Супергероїв» (ФОТО).
Фото: сайт Полтавської міської ради