

Суспільство
У Миколаєві відкрили центр сучасного читання «Марко»
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Миколаєві у бібліотеці імені М. Кропивницького відкрився центр сучасного читання «Марко».
Про це повідомили на сайті Миколаївської міської ради.
Зазначається, що центр «Марко» стане креативним середовищем для знайомства з книгами в різних форматах, розвитку творчих та інтелектуальних здібностей для молоді, сімей з дітьми, людей зрілого віку, учасників читацьких об’єднань та гуртків.
Для цього у сховищі бібліотека провели ремонт, його оснастили мультимедійним комплексом для проведення перфомансів, різноманітних конкурсів. Там встановили нові меблі, зробили сцену, дитячий куточок. Є там також і комп’ютер з ноутбуком.
Для дітей та підлітків передбачено проведення циклу заходів «Безпечне місто», майстер-класи творчої студії «Фантазер», читацькі перегони «Літо з книгою». Молодь зможе реалізувати себе у театрі читання «Про Слово», студіях літературної творчості.
Читайте також: Знедолений кріпак? Хіба що у мріях совєтів. Дізнайтесь, яким насправді був ловелас та модник Шевченко (ТЕСТ)

Нагадаємо, у Луганських хабах відкривають куточки дитячої книги.
Також ми розповідали, як 5-класниця з Рівненщини стала амбасадоркою книжкового видавництва.
Окрім того, дивіться відео, як воїн ЗСУ дистанційно керує власним видавництвом.
Фото: mkrada.gov.ua.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
82-річна пані Валентина шиє особливі подушки для захисників України. Щоб підтримати воїнів, вона облаштувала справжній цех.
Історію волонтерки розповідає ШоТам.
Пані Валентина власноруч шиє кожну подушку. Уже пошили і відправили захисникам понад 3000 подушок.
«Оце для прифронтового шпиталю. Подушка така, що наволочку можна і поміняти, і випрати, і зручно», — Валентина Мініна
На початку великої війни пані Валентина евакуювалася з Житомирщини на Хмельниччину. Там вона взялася готувати тушкованку та робити окопні свічки для наших воїнів.
Читайте також: Відновили знищений бізнес і виходять на ринок США. Кейс українського бренду свічок WOOD MOOD
А коли окупанти накивали п’ятами з півночі України, повернулася до рідної хати. Але і там без діла не сиділа: допомагала різати тканину для маскувальних сіток.
Аж раптом почула від знайомої, що та шиє подушки для танкістів: ідея пані Валентині сподобалася. Удома знайшла рештки тканин і взялася до шиття. За кілька днів перші подушки поїхали на фронт.
«У фейсбуці хлопчик написав: “Це те, що треба”. І коли я отримала таке добро, то ми вже не зупинялися, ми шили й шили», — Валентина Мініна
І почалося: сусіди стали приносити тканину, волонтери — надсилати синтепон. Долучилися сусідки, подруги та їхні онуки.
«У вільний від школи та гуртків час я пишу листівки, 90-й псалом або відношу тканину від бабусі до Валентини Миколаївни», — Вероніка Іванова, школярка, волонтерка.
Нині в команді пані Валентини працює 6 майстринь: одні шиють, інші наповнюють подушки.
«Ріжемо отак для зручності. Наповнюємо до країв, розрівняли…», — Людмила Васютіна, пенсіонерка, волонтерка.
Потім зять пані Валентини разом з іншими небайдужими відвозить подушки волонтерам. Так допомога від швачок потрапляє на фронт та до шпиталів.
«Везуть скрізь: у Бахмут везуть, у Краматорськ везуть, у Запоріжжя. І потім вони нам надсилають навіть звіти: військові з нашими подушками. Воно дуже надихає і гріє душу», — Валентина Мініна
Подушки від пані Валентини дають змогу військовим краще виспатися на фронті. А танкісти та водії підкладають їх під поперек, рятуючи спину від забоїв.
Разом з подушкою український воїн отримує смаколики та підбадьорливу записку. Це допомагає захисникам не тільки краще відпочити, а й мотивує рухатись до Перемоги.
«Не зупиняюсь, тому що хочу, щоб було все добре. Хочу, щоб перемогли, і вірю в те, що переможемо!», — Валентина Мініна, пенсіонерка, швачка.
Нагадаємо, вчителька-переселенка виготовляє зефірні квіти з присмаком нескореного Херсона.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Повітряні Сили отримали перші сучасні пожежні автомобілі в рамках військово-технічної допомоги від західних партнерів.
Про це повідомили у Командуванні Повітряних Сил ЗСУ.
Зазначається, що техніка вже знаходиться на оперативних аеродромах. Вогнеборці швидко опанували нову техніку і вже використовують її для забезпечення польотів на оперативних аеродромах.
«Повітряні Сили отримали вже два автомобілі, але найближчим часом їх буде набагато більше», — заявив начальник служби пожежної безпеки Повітряних Сил ЗСУ Іван Музика.
Крім того, пожежні підрозділи регулярно тренуються гасити осередки займання на летовищах, літаки та спецтехніки.
Читайте також: Як нам нав’язали чужу історію, або Чому одесити не знають своїх справжніх героїв
Автівки маневрені, на них можна швидко під’їхати до осередку займання.
У найближчій перспективі сучасними пожежними автомобілями будуть забезпечені пожежні команди на усіх аеродромах Повітряних Сил. Це збільшить оперативність та ефективність вогнеборців і допоможе рятувати життя наших військових.
Нагадаємо, Миколаїв отримав сучасний аварійно-ремонтний автомобіль від США.
Окрім того, Польща передала ЗСУ 26 машин швидкої допомоги.
Також прикордонники отримали реанімобіль від підприємців кіноіндустрії.
Фото: скриншот із відео.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Україна отримає нові системи протиповітряної оборони IRIS-T. Уже підписані додаткові контракти на постачання.
Про це повідомив посол України в Німеччині Олексій Макеєв.
Відомо, що угоди на постачання систем підписали в Юберлінгені на Боденському озері.
«ЗРК IRIS-T від Diehl Defence, який українці називають “Іриска”. Він вже врятував кілька українських життів», – зазначив посол.
Читайте також: Як тебе не любити? 11 короткометражок про Київ, який ви не знали. Радять ШоТам і Такфлікс
🇩🇪 Iris-T Flugabwehrsystem von #DiehlDefence wird von den Ukrainern „Iriska“ (Irischen) genannt. Es hat schon mehrere Ukrainischen Leben gerettet. Heute in Überlingen am Bodensee weitere Verträge unterzeichnet. Und diese Iris-T SLM/SLS units/launchers/Flugkörper bald in der 🇺🇦! pic.twitter.com/vPYRMQ8vjE
— Oleksii MAKEIEV 🇺🇦 (@Makeiev) May 26, 2023
Що відомо про IRIS-T?
IRIS-T — найсучасніша система протиповітряної оборони, виготовлена в Німеччині. Розробка цих систем ППО завершилася лише у 2014 році. Вони призначені для захисту цивільного населення від ракетних ударів.
Ракета IRIS-T обладнана інфрачервоною головкою, яка наводить її на ціль. При цьому вона нічого не випромінює і не виявляє своєї присутності. Ракета може влучити в ціль на відстані до 40 км, але головка самонаведення захопить ціль тільки з відстані 20 км.
Системи IRIS-T, які Німеччина передала Україні, ймовірно, оснащені німецькими радарами TRML-4D. Вони здатні в режимі реального часу відстежувати більше півтори тисячі цілей. На відстані 250 км радар вже виявляє літак, а на 120 км вже супроводжує ціль та наводить ракети.
Нагадаємо, Німеччина передала Україні новий пакет військової допомоги, до якого увійшли зокрема радіолокаційна система повітряного огляду TRML-4D, безпілотники-розвідники Vector, антидронні системи.
Також Канада передає Україні 4800 автоматів та мільйон набоїв.
Фото: ocdn.eu.