

Суспільство
У мережі з’явився новий проморолик про Вінницю (ВІДЕО)
Про туристичні принади Вінниці зняли проморолик. Його вже опублікували в мережі з назвою “Вінниця – це про Win-Win”, інформує місцеве видання Veжа.
Що показують?
У ролику – історія двох молодих людей, які спершу окремо один від одного гуляють Вінницею, заходять у кав’ярні та ресторани, катаються на велосипедах муніципального велопрокату NextBike, оглядають мамонта в Краєзнавчому музеї, спускаються до підземель та стрімлять з міста для друзів.
Пізніше хлопець і дівчина, все ще окремо опиняються на Південному Бузі, сидять на камені Коцюбинського та скелях Сабарова і зрештою знайомляться під аркою на вході до Центрального парку. Тут хлопець пригощає дівчину “вінницьким кренделем” і молоді люди далі гуляють містом разом.
Вони катаються на гондолі та дивляться на фонтан і вже увечері біжать на вокзал. Та зрештою, вирішують у Вінниці залишитися ще.
Особливості графіки
Графіка на відео виконана у стилі нової міської айдентики “Вінниця – місто ідей”: тут застосовані фірмові шрифти, кольори та нове лого міста.
Як повідомили в Департаменті маркетингу та туризму Вінницької міської ради, відео було створене за ініціативи Департаменту в тандемі зі студією репортажного та рекламного відео SOCHNOE. Реалізувати такий масштабний задум вдалося завдяки підтримці міського голови Сергія Моргунова та Вінницької міської ради.
Як ідеться в релізі Департаменту, “з-поміж кількох претендентів було обрано найбільш мотивовану команду, однією із натхненниць якої є вінничанка Ліана Соколова.
За її власним зізнанням, вона була приголомшена тими позитивними перетвореннями, що відбулись у рідному місті. Головну складність під час зйомок промо становила велика кількість чудових ідей для подорожі та туристичних локацій. Це ж було одночасно і приємним сюрпризом. Проект став ще одним викликом для молодої та амбітної команди SOCHNOE, на рахунку якої 8 років досвіду та більше 1000 відеопроектів. За їх переконанням, якісні відео — це інвестиція у бренд. А бренд Вінниці як «Міста ідей для подорожей» гідний того!
“Квантовий стрибок”
За словами директора департаменту маркетингу міста та туризму Олександра Вешелені, поява такого ролика — фактично квантовий стрибок на ринку, адже поки що не так багато регіонів і міст мають повноцінні туристичні промовідео, та ще й розроблені відповідно до концепцій брендування.
«“Місто ідей” — це універсальне повідомлення, яке для туриста передусім означає широту вибору та комфорт отримання туристичних послуг. А ще Вінниця — це про Win-Win, тобто про можливість знайти щось своє для кожного. Навіть якщо у вашій компанії всі мають різні інтереси, то під час подорожі Вінниця задовольнить усіх: на вас чекають оригінальні музеї, цікаві гастроточки, активний відпочинок, унікальна природа й ландшафти, а крім того — неймовірна історія, масштабні події та можливість пізнати інші принади Подільського краю. Вінниця зараз потребує емоційного підсилення на рівні асоціацій, і наше відео — це передусім інструмент занурення в атмосферу міста очима мандрівників».
Суспільство

Нещодавно на «Укрзалізницю» здійснили масштабну кібератаку, внаслідок якої упродовж кількох днів не можна було купити квитки онлайн. Більше того — в частини пасажирів, які вже мали електронні проїзні документи, вони зникли.
Якщо ви зайшли в застосунок, а там немає ваших квитків, не панікуйте — ШоТам розповідає, що робити в цій ситуації.
Що сталося
23 березня 2025 року на офіційних сторінках «Укрзалізниці» почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків, та залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням поїзда. Окрім цього, в «Укрзалізниці» запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безкоштовне відвідування залу очікування та чай у потягах.

Та постраждала не тільки купівля — також у багатьох користувачів у додатку зникли квитки, придбані до 22 березня. Щоб впоратися з цією проблемою, «Укрзалізниця» склала алгоритм дій.
Читайте також: У шпиталі в Харкові, що постраждав від «Шахеда», поновили операції
Де шукати квитки: поради «Укрзалізниці»
Якщо ви не знайшли свого електронного квитка, насамперед перевірте, чи до вашого акаунту в застосунку привʼязана email-адреса. Якщо так — найімовірніше, документ у PDF-форматі прийшов на цю пошту. Та може виявитися, що там його немає, — у такому випадку не забудьте переглянути папку «Спам».

Якщо цей варіант вам не доступний, «Укрзалізниця» пропонує приїхати на вокзал без квитка принаймні за 20 хвилин до відправлення потяга. Таким чином провідник зможе підтвердити оплату проїзного документа у вашому банківському застосунку або за квитанцією.
Окремий алгоритм дій стосується військових, які купували свій квиток через застосунок «Армія+». Таким пасажирам радять написати коментар на фейсбук-сторінці компанії, щоб спеціалісти допомогли якомога швидше підібрати місце.
Як повернути гроші
Якщо у вас змінилися плани щодо поїздки, отримати назад кошти за вже придбаний квиток можна, заповнивши заявку на повернення за посиланням. В «Укрзалізниці» попереджають, що зробити це можна не пізніше, ніж за годину до відправлення потяга.
Та раптом ви скористалися функцією автоматичної купівлі квитка, повернути зарезервовані гроші також можливо. Для цього потрібно заповнити й надіслати ось цю форму.
В обох випадках після підтвердження даних ваші кошти повернуться на картку протягом наступних 30 банківських (робочих) днів.
Фото: Укрзалізниця
Суспільство

З 31 березня по 4 квітня працівники КП «Київреклама» у двох районах столиці приберуть рекламні конструкції, встановлені з порушеннями правил. Демонтуватимуть рекламу і на Майдані Незалежності.
Про це повідомили в КП «Київреклама».
Що демонтуватимуть
Бригада комунального підприємства прибере 178 об’єкт у Голосіївському та Шевченківському районах, серед них:
- спеціальні рекламні конструкції на фасадах будинків;
- вивіски;
- банери, панно на фасаді будинку;
- відеоекрани на фасадах будинків;
- електронні табло з «рядком, що біжить»;
- конструкції на елементах огородження (банери, панно тощо);
- конструкції у підземних переходах та тунелях.
Нагадаємо, що у Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО).
Також ми писали, що на Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт Kyiv Guide
Суспільство

Лікарі дитячої та дорослої обласних лікарень Одещини успішно виконали першу у світі операцію з імплантації електрода у серце восьмимісячного немовляти.
Про це повідомив очільник Одеської ОВА Олег Кіпер.
Операцію на серці восьмимісячного Гліба провели для того, щоб забезпечити правильну роботу серцевого м’яза хлопчика. До цього у світі ніколи не робили подібну операцію дітям до одного року.
Олег Кіпер вказав, що це історичний прорив у кардіохірургії, а проведеною операцією зацікавилися міжнародні фахівці. Українських лікарів уже запросили до Чиказького університету для публікації цього випадку в авторитетних медичних виданнях.
Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі

«Дякую нашим медикам за їхню майстерність, відданість і силу духу! Ви — справжні рятівники людських життів і гордість України! Бажаю маленькому Глібу швидкого одужання та міцного здоров’я. Він уже переможець!» — написав очільник Одеської ОВА.
Нагадаємо, що Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО).
Фото обкладинки: ютуб-канал «Суспільне Одеса»