

Економіка і бізнес
У Маріуполі з’явиться фонд для фінансування стартапів
Міський голова Маріуполя Вадим Бойченко підписав з USAID та ГО Social Boost Меморандум про створення Фонду стартапів. Він відкриє нові можливості перед IT-фахівцями не тільки Маріуполя, а й всієї України. Підписання пройшло в рамках форуму з розвитку стартап-екосистеми Сходу України – «EAST COAST: IT Investment Forum».
Про це повідомляється на сторінці Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України”.
Читайте також: Українськими електробайками зацікавилися поліцейські департаменти у США і Канаді
Що відомо про фонд стартапів?
Як зазначається, цей фонд допомагатиме стартаперам отримати гроші з міського бюджету, фондів та приватних інвесторів на втілення ідей.
“Щоб бути більш впевненим в інвестуванні у стартапи, інвесторам потрібна інформація, яка може допомогти їм адекватно оцінити інвестиційний бізнес та ухвалити найкраще рішення. Ми вважаємо, що створення “Impact Tech Fund” може допомогти в цьому, оскільки це механізм, який допомагає забезпечити безперервний потік нових можливостей розвитку на Cході України”, – сказав директор Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” Майкл Піллсбері.
Читайте також: У бізнесі тільки жінки: як колишня викладачка музичної школи стала сироварницею
Завдяки Центру розвитку стартапів 1991 Mariupol у місті розбудовується екосистема, яка сприяє розвитку ІТ-сектора. Так, для pre-seed стартапів середній чек може скласти до $ 20 000. Impact Tech Fund буде вкладати в проєкти, інкорпоровані на території підконтрольних Україні частин Донецької та Луганської областей, а також у приазовському регіоні Запорізької області.
“Стартапи на ранніх стадіях потребують інвестицій. Ми маємо наростити критичну масу молодих інноваційних команд. Будь-який стартап – це свого роду експеримент. Пропонуємо інвесторам підтримати наші стартапи на ранніх стадіях. Лише за останній рік ми створили двадцять нових стартапів. Цим Меморандумом ми посилаємо сигнал міжнародним фондам, адже Маріупольська міська влада вже готова вкладати гроші у ці стартапи”, – сказав співзасновник та виконавчий директор SocialBoost Віктор Гурський.
Читайте також: Львівська онлайн-гра в квест-кімнатах потрапила до десятки найкращих у світі
Наразі ГО “Соціал буст” готує запуск кампанії для пошуку інвесторів.
Грантова та освітня допомога підприємцям на Сході України надається Проєктом USAID в рамках інформаційної кампанії “Схід економічних можливостей”.
Фото: 5.ua
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay