Суспільство
У Маріуполі відкрили цифрову лабораторію із ЗD-принтерами (ФОТО)
У Маріуполі у Центрі розвитку стартапів відкрили Цифрову лабораторію, пише 0629.com.ua.
За інформацією, Fabrication Laboratory – це невелика майстерня, оснащена цифровими інструментами виробництва, такими як ЗD-принтер, 3D-сканер, вишивальна машина, лазерний та вініловий різак, фрезерно-гравірувальний верстат, набори мікроконтролерів і комп’ютери з програмами 3D-моделювання.
Читайте також: Іграшки з 90-х та власні сни: шість українських музеїв, до яких хочеться повертатися
Використовуючи різноманітні матеріали: дерево, пластик, метал або картон, всі охочі можуть створювати прості об’єкти або навіть складні проєкти у Цифровій лабораторії.
Цифрова лабораторія стане відкритим простором для студентів, школярів та інших зацікавлених осіб з Донецької області. В інноваційному середовищі діти та молодь зможуть працювати разом, розвивати свої навички та матеріалізувати свої ідеї практично в будь-якій сфері – від освіти до мистецтва та науки.
Про меценатів
Організація, завдяки якій це стало можливо – Terre des hommes – є провідною швейцарською організацією з надання допомоги дітям та діє у 45 країнах. Будучи активними в Україні з 2014 року, вони створюють простори дружні до дітей в громадах, постраждалих від конфлікту, і надають психосоціальну підтримку дітям, які там живуть.
Terre des hommes ініціювала FabLab в Маріуполі для того, щоб дати дітям та молоді можливість отримати доступ до сучасних технологій та розвивати свої соціальні й професійні навички в творчому середовищі. У подальшому вони зможуть застосувати їх у роботі чи власному бізнесі.
Яка мета?
Локальна мета лабораторії – сприяти співпраці між професійно-технічними закладами та місцевими підприємствами. Загальна мета проєкту – зменшення рівня молодіжного безробіття, шляхом збільшення освітньої спроможності студентів. Тієї молоді, яка має технічні нахили: цікавиться технологіями, цифровим обладнанням, новітніми підходами у 3D-моделюванні та хоче отримати підприємницькі навички.
У лабораторії проводитимуть заняття не лише з 3D-моделювання та навчальній роботі з технологічним обладнанням, а й з фінансової грамотності та підприємництва.
Читайте також: З кавою, лавандою та вином. Вісім крутих українських виробників крафтового сиру
Лабораторія є однією з п’яти в Донецькій та Луганській областях. Створення цифрових майстерень відбувається в рамках проєкту «Цифрове прототипування (виробництво) для професійної освіти», який впроваджується Terre des hommes –Україна за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України».
Нагадаємо, у Києві в бібліохабі відкривають курси 3D-моделювання для дітей.
Усі фото: 0629.com.ua.
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі