Суспільство
У Литві збирають €5 млн на радари, що слідкуватимуть за повітряним простором України
Литовці запустили нову акцію на підтримку України, цього разу кошти збирають на закупівлю радарів для спостереження за повітряним простором.
Про це пише видання Delfi.
У межах нової ініціативи із символічною назвою «Radarom!» об’єднуються чотири організації, які надають підтримку Україні, – Blue/Yellow, Laisvės TV, 1K Fundas та «Сильні разом» (Stiprūs kartu). Також до акцыъ підключаються провідні ЗМІ Литви.
Із 30 січня до 24 лютого активісти планують зібрати щонайменше 5 мільйонів євро, аби придбати радари для спостереження за повітряним простором. За словами організаторів кампанії, це обладнання допоможе відстежувати небо України та ефективніше захищатися від ракетних ударів окупантів.
«Суть цих радарів у тому, що вони дуже хороші. Звісно, Україна має подібні радари, це без сумніву. Але це найновіші, найсучасніші, які допоможуть відстежити, звідки стріляють, у що стріляють (…) – можна значно краще захищати об’єкти інфраструктури», – заявив голова організації Blue/Yellow Йонас Охман.
Відомо, що активісти планують купити радари ізраїльських виробників, ціна одного комплекту приладів сягає 1 мільйона євро. За словами організаторів акції, всі деталі переговорів узгоджено, наразі потрібні лише кошти.
«Ми покажемо, що розмови про те, що Литва, можливо, втомилася допомагати Україні – це цілковита нісенітниця», – наголосив асновник Laisvės TV Андрюс Тапінас, який був автором низки ініціатив на підтримку України.
Раніше ми писали, що Литва оголосила про новий пакет військової допомоги Україні на близько 125 млн євро. Зокрема країна передає гелікоптери Mi-8.
Крім того, Міністерство закордонних справ Литви визнало головною фразою 2022 року слова українського прикордонника про напрямок руху російського корабля.
Фото: pixabay.com.
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі