Суспільство
У Львові встановили протези ніг звільненому з полону розвіднику
У Національному реабілітаційному центрі «Незламні» встановили протези 32-річному військовому, який у російському полоні втратив обидві ноги.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці «Незламних».
«32-річного захисника звати Іван Дзюба – так само як і відомого українського дисидента, який теж свого часу пережив російську катівню», – йдеться в повідомленні.
Торік чоловіка мобілізували – він став розвідником. Спершу його група несла службу в Бахмуті, а взимку їх перекинули у район Соледара.
У перший бойовий вихід на новому місці Іван з побратимами потрапили у поле зору ворога. Їх почали обстрілювати та відрізали всі можливі шляхи для відступу. Протягом тижня захисники переховувалися від окупантів у лісосмузі.
Запаси води та їжі швидко закінчувались – вони розуміли, що так їм не вижити, і вже на восьмий день наважилися вийти з укриття.
Дивіться відео: Перший «Незламний»: історія захисника, який надихнув лікарів на створення реабілітаційного центру
«Майже одразу натрапляють на вагнерівців. Одного з трьох українських розвідників російські бойовики розстрілюють. Двох інших забирають у полон», – розповідають у центрі.
У полоні Івана почали катувати. Його кінцівки вразив некроз – тканини почали стрімко відмирати. Чоловік пробув у полоні 13 днів, після чого його передали українській стороні – без двох ніг та пальця на руці.
У центр «Незламні» чоловік приїхав на реабілітацію. Тут він отримав свої протези та зараз вчиться на них ходити. Завдяки щоденним заняттям із фізичним терапевтом Іван вже ходить без милиць.
До того ж за можливості він допомагає пересуватися іншим пацієнтам, які ще на кріслі колісному. Після завершення реабілітації Іван хоче повернутися у стрій.
Про центр
Центр «Незламні» працює на базі Першого медоб’єднання Львова – найбільшої медичної установи України, до якої входять дві дорослі лікарні та одна дитяча.
«Наша місія – рятувати, протезувати та реабілітувати українців в Україні», – кажуть у центрі.
У центрі займаються фізичною, психологічною та психосоціальною реабілітацією постраждалих військових та цивільних.
Нагадаємо, фахівці реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ удосконалили техніку виготовлення протезів.
Окрім того, Варшава виділила 2 млн злотих на центр «Незламні» у Львові.
Фото: city-adm.lviv.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі