Суспільство
У Львові відкрили нове відділення гематології та трансплантації кісткового мозку
У Першому медоб’єднанні Львова на базі Лікарні Святого Пантелеймона запрацювало нове відділення гематології та трансплантації кісткового мозку.
Про це заклад повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
Планують, що упродовж першого року там пролікують 250-300 пацієнтів і виконають 10-15 трансплантацій. Спершу операції проводитимуть дорослим, згодом — і дітям.
Зазначається, що з початком повномасштабної війни Перше медоб’єднання Львова стало найбільшим медичним хабом в тилу. За цей час проліковано понад 15 000 поранених та 150 тисяч переселенців.
Читайте також: «Я мріяв про це з дитинства». Хлопець із синдромом Дауна став кондитером у майстерні печива на Київщині. Як йому це вдалося
«Оскільки лікарні півдня і сходу України зазнають руйнувань внаслідок бойових дій, ми на заході України маємо розширювати наші потужності для лікування людей, які тікають від війни. Саме з такою метою ми відкриваємо відділення гематології та трансплантації кісткового мозку. Зараз – для дорослих, згодом – і для діток», — зазначив Олег Самчук, генеральний директор Першого медоб’єднання Львова.
Про нове відділення
Закупити обладнання для нового відділення вдалося завдяки коштам, що їх виділила держава.
Нове відділення загальною площею близько 2000 м.кв. займає два поверхи. Перший поверх – відділення гематології та денний стаціонар: 8 палат загальною місткістю 18 ліжок. Другий поверх – 12 одномісних боксів, у яких виконуватиметься трансплантація кісткового мозку.
Також у відділенні розміщена аферезна (приміщення для забору стовбурових клітин), операційна, три маніпуляційні кімнати. У планах – облаштувати кріосховище для довготривалого зберігання стовбурових клітин.
«У відділенні відбуватиметься замкнений цикл надання допомоги гематологічним пацієнтам: від ініціальної діагностики, встановлення групи ризику, забезпечення первинного лікування, лікування рецидивів до проведення трансплантації кісткового мозку при наявності показів», – пояснює Соломія Глуховська, завідувачка відділення.
Також у відділенні функціонуватиме бокс інтенсивної терапії, де буде надаватися допомога пацієнтам із життєвозагрозливими станами.
Нагадаємо, в Україні планують створити реабілітаційні центри за ізраїльським досвідом.
Також ми розповідали, що в Україні вперше провели трансплантацію кісткового мозку двомісячній дитині.
Фото: facebook.com/1tmolviv.
Суспільство
Про що фільм?
Що кажуть глядачі?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі