Суспільство
У Львові відбудеться масштабний екофестиваль Zero Waste Fest
У Львові 3-4 липня відбудеться щорічний екофестиваль Zero Waste Fest, гості якого зможуть відвідати ярмарок з 40 екобрендами, тако ж розпродаж від відомих львів’ян та майстер-класи.
Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.
Зазначається, що цього року фестиваль розширили до двох днів і переїхали у більше приміщення — 10-й корпус на !FESTrepublic.
Фестиваль розпочнеться 3 липня, в Міжнародний день відмови від пластикових пакетів, тому ця тема буде ключовою на Zero Waste Fest 2021. Так, організатори планують експонувати екологічну фотовиставку «Торба» про феномен пластикового пакета в нашому повсякденному житті.
Що можна відвідати?
Упродовж двох днів у «просторі спілкування» гості фестивалю зможуть отримати поради від фахівців про практики свідомого споживання і життя без відходів, а також взяти участь в обговореннях та дискусіях. Зокрема, своїм досвідом поділиться спеціальна гостя – авторка книги «104 дні без поліетилену», журналістка Маріанна Бойко.
В ярмарковій зоні фестивалю кожен зможе підібрати собі торби і торбинки, посуд, декор, натуральну косметику, одяг тощо з близько пів сотні zero waste брендів. Під час фестивалю гості також зможуть дати нове життя старим речам – взяти участь у гаражному розпродажі, віддати одяг тим, хто потребує, навчитися робити торби чи килимки зі старих футболок на одному з 15 майстер-класів.
Читайте також: «Індекс допомагає молоді бути почутою». Як завдяки опитуванню змінюються українські міста
За словами організаторки фестивалю Дари Бурко, в час, коли стан довкілля стосується кожного, дуже приємно, що рівень свідомості зростає, і до фестивалю приєднуються публічні люди та митці. Поруч з лекторієм свої роботи експонуватимуть українські фотографи, які документують засилля пластикових пакетів у нашому повсякденні.
Програма свята
Окрім виставки, у програмі – покази фільмів, екскурсії, зустрічі з дизайнерами про sustainable fashion та кава для екопідприємців.
Zero Waste Fest 2021 буде простором і для дітей. Малечу очікує спеціальна дитяча програма, у якій передбачені майстер-класи, фільми, ігри, а також дитячий гаражний розпродаж упродовж обох днів.
До того ж, на фестивалі можна буде здати вторсировину (папір, пластик і метал) на перероблення; батарейки й ртутовмісні лампи – на утилізацію.
Вхід на фестиваль буде платним: 40 гривень. Для пенсіонерів, ветеранів АТО, вагітних, дітей до 12 років та іменинників – вхід вільний. Гості зможуть пройти особливий фестивальний квест та взяти участь у розіграші подарунків.
Читайте також: «Який світ ми залишимо дітям?» Сім українських кліпів, які говорять про важливе
Цей проєкт виконується в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснює Міжнародний фонд «Відродження» за фінансової підтримки Швеції.
Нагадаємо, у ще одній школі Києва з’явився Япомогабокс.
Як ми повідомляли раніше, в Україні обмежили використання пластикових пакетів.
Усі фото: facebook.com/zerowastelviv.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі