Суспільство
У Львові в палаці Хоткевича відкрили першу молодіжну галерею
У львові в палаці Гната Хоткевича відкрили виставковий простір «ХотАртХол» — першу молодіжну галерею, що покликана експонувати мистецькі дебюти.
Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.
Історія проєкту розпочалась у листопаді 2019 року, коли команда Палацу розпочала роботу над реалізацією ідеї створення галереї, яка стала б новим місцем для можливостей молодих художників. Подавшись на краудфандинговий ґрант програми Європейського Союзу House of Europe, проєкту вдалось зібрати 82 тисячі гривень, які зафундували 108 благодійників на платформі «Велика ідея». В результаті проєкт отримав дофінансування від програми House of Europe на суму в 6 тисяч євро, що дозволило завершити частину простору вже в цьому році.
Читайте також: “До мене приходять за дитинством”. Як пенсіонер відкрив на Чернігівщині музей іграшок
У 2020 році вдалося здійснити перший поверх галереї. У планах команди — завершити первинну ідею та зробити нижній, другий поверх галереї із мультимедійною функціональністю — там будуть влаштовані різноманітні звукові та світлові технічні можливості, які зможуть відтворювати сценарії, необхідні для митців.
Варто зазначити, що «ХотАртХол» — це також велика нагода і для юних вихованців образотворчих студій Палацу Гната Хоткевича, яких тут навчається понад пів сотні. До слова, у 2021 році в Палаці Хоткевича для них також буде зроблено велику сучасну мистецьку майстерню, проєкт якої переміг цьогоріч на Громадському бюджеті Львова.
Читайте також: Еко-ялинки, дерев’яні вертепи та льняні скатертини: 8 українських брендів декору до Нового року
«ХотАртХол» — це галерея не лише для вихованців Палацу Хоткевича, а й для митців будь-якого віку, які мають креативні ідеї та шукають якісний виставковий простір для втілення сміливих задумок. За словами в.о. директорки Палацу Олександри Онишкевич, наразі команда активно напрацьовує детальну концепцію функціонування галереї.
Молодіжна галерея у Палаці Гната Хоткевича реалізована в партнерстві з ГО «Львівський культурний центр» завдяки підтримці Європейського Союзу за програмою Дім Європи, Львівської міської ради та за підтримки Українського культурного фонду. Технічну частину галереї виконано за сприяння компанії Art-equipment.
Читайте також: Помічники Святого Миколая: 10 можливостей зробити добро на свято
Нагадаємо, у львівському музеї облаштували “лабораторію дитинства”.
Як ми повідомляли раніше, на Львівщині реставрують унікальний дерев’яний храм, якому понад 350 років.
Усі фото: city-adm.lviv.ua.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі