Суспільство
У Львові в будинку з атлантами відновили історичну браму (ФОТО)
У Львові реставратори відновили історичну браму у будинку з атлантами на вулиці Гоголя, 10.
Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.
Зазначається, що це будівля поблизу церкви св. Анни в центрі Львова. За понад 100 років служіння мешканцям брама потребувала серйозного втручання майстрів. Дубову історичну браму за підтримки ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища фахівці відновлювали близько двох місяців.
«Цій кам’яниці понад сто років, і за свій довгий вік ця брама багато чого пережила. Було багато пошкоджень, деякі з них можна було помітити одразу, інші – приховувала стара фарба. Низ дверей був зовсім знищений. А ще у дерев’яне полотно невдало врізали кодовий замок. Також багато декоративних елементів потребувало відновлення. На щастя, збереглись красиві ковані решітки, які ми почистили і пофарбували», — розповів реставратор Андрій Федоришин.
Фахівці відновили засклення брами та встановили нову клямку, яка відповідає стилістиці дверей. Додатково майстри встановили латунні відбійники, щоб додатково захистити деревину від пошкоджень.
Читайте також: Місто без ветеринарів: як у Ржищеві волонтери взялися рятувати безпритульних тварин
«Раніше у цьому будинку жив скульптор Леонард Марконі, відомий далеко за межами Галичини та Австро-Угорщини. Саме він є автором атлантів з левовим серцем, які прикрашають кам’яницю. Маю надію, що і відновлена брама стане такою ж окрасою цього будинку на радість мешканцям і прослужить не одне десятиліття», — додав реставратор.
Браму відновили завдяки програмі співфінансування з мешканцями. Загальна вартість становить майже 60 000 грн, з яких місто покрило майже 42 000 грн, решту сплатили.
Нагадаємо, у куротному Трускавці реконструюють центральний парк.
Як ми повідомляли раніше, три будинки у Шевченківському районі Києва можуть отримати охоронний статус.
Усі фото: city-adm.lviv.ua.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі