Суспільство
У Львові реконструюють одну з найстаріших вулиць у Личаківському районі (ФОТО)
У Львові на вулиці Пекарській триває масштабна реконструкція.
Фотографії у фейсбуці на етапі капітального ремонту опублікував директор Інституту просторового розвитку, що проєктував реконструкцію, Олег Шмід.
За його даними, роботи виконує підрядна компанія «Вельт Капітал».
Відомо, що завершити реконструкцію вулиці планують у серпні.
Читайте також: Мальовничі Карпати та край козацької слави: кращі трейли цього літа для любителів побігати
Раніше відзначалося, що на вулиці Пекарській у Львові організують велосмугу, велодоріжку та окремі паркувальні лоти. Також висадять чотири десятки дерев.
Окрім того, планувалося під час реконструкції облаштувати вуличні меблі – лавки, урни для сміття, вуличні стільці, велопарковки та велостійки.
Про вулицю
Вулиця Пекарська відома ще з кінця ХVІІ ст. Утворилася на місці дороги, що була прокладена паралельно до лінії міських бастіонних фортифікацій, що споруджувались у 1670-1690-х рр.
Довжина сучасної Пекарської вулиці становить близько 1,5 км. У верхній частині до неї з півдня прилягають зелені масиви на території Академії ветеринарної медицини, Медичного університету та інфекційної лікарні. Над ними височіє пагорб, який називався Новокампіанівською горою, а з ХІХ ст. Шуманівкою. На пагорбі збереглися сліди валів фортифікацій ХVІІ ст.20% від всіх адрес вулиці є архітектурними пам’ятками місцевого значення. Забудова вулиці різноманітна: віденський класицизм, сецесія, конструктивізм, сталінський ампір, забудови нового часу.
Читайте також: Навчила верховинців сортувати сміття. Як завдяки Яніні Лучейко очищується карпатське село
20% від всіх адрес вулиці є архітектурними пам’ятками місцевого значення. Забудова вулиці різноманітна: віденський класицизм, сецесія, конструктивізм, сталінський ампір, забудови нового часу.
Тут розташовані два медичні університети національного рівня: Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького та Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені Степана Ґжицького.
Читайте також: Зроблено в Україні: як український бренд створює унікальні ремені і відновлює традиції гуцулів
Нагадаємо, у Києві побудували сучасну енергонезалежну школу: відкриють уже 1 вересня.
Як ми повідомляли раніше, у Мелітополі відкрили сучасну спортивну школу завдяки кредиту Європейського інвестиційного банку.
Усі фото: facebook.com/oleh.shmid.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі