Суспільство
У Львові історичну браму відновили за фотографією, яку зберегли місцеві мешканці (ФОТО)
У Львові за фотографією відновили історичну браму в стилі міжвоєнного модернізму.
Про це повідомляє львівське комунальне підприємство «Бюро спадщини».
Зазначається, що відреставровані двері прикрашатимуть вхід у будинок на вулиці Д. Вітовського, 28. Цей будинок побудований Леопольдом Райссом в 1935-36 рр. в стилі міжвоєнного модернізму. Цікаво, що дату зведення та автора викарбуваного в алебастрі при вході в під’їзд.
«Ці вхідні двері в стилі міжвоєнного модернізму були в поганому стані. Було пошкоджено дверне полотно, через що шпон почорнів та мав непривабливий вигляд. У дверях залишилися отвори від старих замків, було втрачено автентичне засклення, ручки та притворну планку. Захисні ґратки на віконцях дверей були замінені, тому ми гадали що їх втрачено», – розповідає відповідальний за виконання реставраційних робіт Олександр Савчук.
Відновили двері вдалося завдяки старій світлині, яку зберегли місцеві мешканці. Фахівці відреставрували браму, а нові ґратки вирішили виготовити за прикладом тих, що були на фото. Утім зрештою оригінальні ґратки знайшлися в підвалі одного з сусідів.
Читайте також: «Вона просто чекала свого часу». Як подружжя зі Львова перетворило 100-річну кам’яницю на крафтову сидроварню
«У 1997 році в під’їзді проводили ремонтні роботи і ґратки замінили на нові. На той час ми, мешканці, навіть і гадки не мали, що це все можна відреставрувати. Коли розпочалася реставрація цих дверей, ми дуже шкодували що вони не збереглися. Але випадково рідні ґратки знайшлися у сусіда в підвалі. Фахівці їх відреставрували та встановили на місце», – розповідає мешканка Анна.
Вартість реставраційних робіт становила близько 46 000 грн. З цієї суми вклад учасників програми становив 13 930 грн, а решта суми – це співфінансування від міста.
Нагадаємо, у львівському Музеї народної архітектури та побуту відреставрували один із найбільших експонатів – бойківську стодолу ХІХ століття.
Також ми писали, що на Львівщині відреставрували Золочівський замок, який зазнав пошкоджень під час ракетної атаки окупантів.
Фото: spadshchyna.lviv.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі