Суспільство
У Львові бойовому медику, який втратив руку на фронті, встановили біонічний протез (ВІДЕО)
Львівські лікарі встановили сучасний біонічний протез бойовому медику, який втратив руку під час евакуації військових з поля бою.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Першого медичного об’єднання Львова.
Зазначається, що власником нового протезу став 27-річний ортопед-травматолог Дмитро. У лютому, коли почалося повномасштабне вторгнення, чоловік працював у столичній лікарні. З початком бойових дій Дмитро почав рятувати поранених на Київщині, а після деокупації області вирушив на передову.
«Майже дві сотні бійців: таку кількість наших захисників і захисниць медик з командою встигли евакуювати з поля бою до червня. Тоді ж їхні ряди поповнив сам Дмитро.Це сталося під час чергової спецоперації. Деталей нас попросили не розголошувати», – розповідають у Першому медичному об’єднанні.
Аби врятувати м’яси передпліччя та довжину кінцівки, Дмитру зробили п’ять операцій у трьох різних містах. За цей час медик встиг одражитися та вирішити, що потребує найкращого протезу – аби повернутися в стрій та рятувати поранених воїнів. Із таким запитом чоловік звернувся до Національного реабілітаційного центру «Незламні».
Читайте також: Національний проєкт «Незламні». Як працюватиме перший в Україні центр для протезування поранених на війні
Дмитро встановили біонічну кінцівку українського виробника Esper Bionics. Її для бойового медика придбала ІТ- компанії Symphony Solutions. Водночас Дмитро став другим, хто отримав такий протез у Центрі «Незламні».
«Нині Дмитро проходить реабілітацію та вчиться жити з “новою рукою”. Хлопець дуже задоволений девайсом. З його допомогою він уже друкує смс в телефоні, бере горнятко з кавою чи дістає навушники. Більше того, щойно тимчасову конструкцію протеза замінять на постійну – а це буде за тиждень – він знову поїде на передову, боротися за життя наших захисників і захисниць», – додали в медоб’єднанні
Про реабілітаційний центр «Незламні»
Національний центр реабілітації «Незламні» на базі Першого медоб’єднання Львова – це унікальне місце, де кожен, хто постраждав від війни, отримує шанс бути врятованим та реабілітованим. З кожним пацієнтом працює мультидисциплінарна команда: хірург, травматолог, протезист, психотерапевт, фахівець із реабілітації. Завдяки проєкту українцям не потрібно шукати допомоги за кордоном чи в кількох різних закладах: усі послуги надаються в одному центрі.
Крім того, аби українці якомога швидше могли відновитися після бойових травм, у Центрі «Незламні» запустили програму протезування. Крім звичайних протезів, спеціалісти Центру розпочали встановлювати пацієнтам біонічні. Записатися на протезування можна за телефоном 0 800 333 003.
Раніше ми вже писали, що у львівському центрі «Незламні» стартувала програма протезування. Перший протез встановили 33-річному десантнику Михайлу Юрчуку.
Також нагадаємо, лікар у США створив безкоштовну програму протезування для українців.
Фото: скриншот з відео.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі