Суспільство
У Львівському перинатальному центрі відкрили банк грудного молока
У Львівському обласному клінічному перинатальному центрі відкрили банк грудного молока.
Про це повідомили у пресслужбі Львівської обласної військової адміністрації.
Зазначається, що банк грудного молока — це спеціалізована структура для збору, перевірки, обробки, зберігання та розподілу донорського грудного молока серед новонароджених, які його потребують через медичні покази. Насамперед йдеться про недоношених дітей та хворих доношених дітей.
Безпечне природне вигодовування у разі відсутності материнського грудного молока – це годування дітей донорським жіночим молоком.
На створення та закупівлю обладнання з обласного бюджету скерували понад 9,8 млн грн та майже 3,6 млн грн з бюджету перинатального центру (кошти Національної служби охорони здоров’я).
Навчання персоналу відбувалося за сприяння Асоціації банків грудного молока Польщі.
Грудне молоко зберігається у спеціальному холодильнику, оснащеним індикатором температури. Пізніше молоко перекладають на зберігання у морозильну камеру до пастеризації. Молоко обов’язково скеровують на аналіз, для цього його поміщають в ультразвуковий гомогенізатор. Після цього розливають у порційні банки по 150 мл для пастеризації. Після пастеризації молоко знову поміщають у морозильну камеру уже для зберігання.
Читайте також: «Дієві лише за рецептом». Чому антибіотики не всесильні, а вільний обіг може призвести до катастрофи
З відкриттям Банку грудного молока Львівський перинатальний центр доповнить повний цикл надання неонатальної допомоги згідно зі світовими стандартами у межах однієї установи: від відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених до відділення постінтенсивного догляду новонароджених і виходжування недоношених дітей та відділення медичної реабілітації передчасно народжених та малих дітей.
Це вже другий банк грудного молока на Львівщині. Перший такий банк відкрили у серпні цього року за підтримки меценатів у Неонатальному центрі Львівської обласної клінічної лікарні. Перший в Україні банк грудного молока з’явився у Києві у 2019 році.
Нагадаємо, на Волині відкрили оновлене хірургічне відділення за 12 млн грн.
Також «Лицарі Колумба» передали дитячій лікарні «Охматдит» дороговартісне ендоскопічне обладнання.
Фото: loda.gov.ua.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі