Суспільство
У львівському «Охматдиті» після реконструкції запрацював Центр виходжування новонароджених
У львівському «Охматдиті» після реконструкції запрацював Центр постінтенсивного виходжування новонароджених та недоношених дітей.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Львівської обласної ради.
У Центрі реконструювали приміщення, придбали нові медичні меблі та обладнання. Заклад надає висококваліфіковану консультативно-діагностичну та лікувальну допомогу новонародженим дітям від 0 до 28 днів.
У лікарні розповіли: планується, що орієнтовно 250 маленьких пацієнтів щороку будуть виходжуватися спеціалістами Центру, зокрема це і глибоконедоношені діти, немовлята, які потребують спеціального догляду після лікування у реанімації, діти після важких реконструктивних операцій та ті, які поступили до лікарні у важкому стані.
Читайте також: Від маленького хобі до промислових масштабів. Як працюють гранти для ветеранів? Досвід бджоляра з Маріуполя
У реконструйованому Центрі, окрім кваліфікованої медичної допомоги новонародженим, із перших годин життя забезпечується:
- спільне перебування матері і дитини;
- дотримання теплового ланцюжка;
- моніторинг стану новонародженого;
- парентеральне харчування;
- фототерапія;
- інтенсивне виходжування та рання реабілітація дітей з дуже малою масою тіла;
- скринінг слуху;
- скринінг вроджених вад серця (ЕХО серця, ЕКГ);
- скринінг вроджених вад кульшових суглобів (УЗД);
- підтримка грудного вигодовування (в т.ч. консультація спеціалістів).
Проєкт реалізовано за фінансової підтримки благодійної організації CNEWA та сприяння Українського католицького університету. Австрійський Червоний Хрест і Червоний Хрест України посприяли в придбанні обладнання та засобів для дотримання санепідрежиму відділення.
Нагадаємо, у київській поліклініці Охматдит відкрили сучасну операційну, де дітям безкоштовно проводять хірургічні втручання.
Також в Ізюмі відкрився мобільний госпіталь громадської організації Samaritan’s Purse.
Окрім того, на Харківщині запрацював перший в області мобільний інклюзивно-ресурсний центр.
Фото: facebook.com/lvoblrada.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі