Суспільство
У Лівані відбудеться Фестиваль української культури
У період з 8 по 23 травня у Лівані пройде Фестиваль української культури. Фестиваль прийматимуть мистецькі та історичні майданчики у містах Бейрут, Біблос, Захлє, Тріполі та Сайда, пише День.
Метою фестивалю є презентація України та її багатогранної культури й історичних традицій, знайомство з найкращими зразками пісенного, музичного та образотворчого мистецтв, показ сучасної України як країни, яка є духовно близькою до Лівану та є частиною єдиного світового цивілізаційного простору. Фестиваль покликаний сприяти взаємозбагаченню української та ліванської культур, а також зміцненню двосторонніх зв’язків. Протягом двох тижнів гості Фестивалю матимуть змогу відчути атмосферу та колорит різнобарвного українського духовного простору.
Читайте також: Ukraine NOW представили у Швеції: чому це важливо
У рамках цього масштабного культурного проекту пройдуть мистецька виставка сучасних українських художників «Україна від Трипілля до сьогодення» (відкриття фестивалю), фотовиставка українського та ліванського фотографів О.Клименка та Б.Лахуда «Український Донбас», інаугурація Українського скверу зі скульптурою українського скульптора М.Горлового «Материнство» та пам’ятним знаком українському мандрівникові та письменнику В.Григоровичу-Барському, парад українських вишиванок, концерти відомих українських гуртів «Шпилясті Кобзарі», «Козацька Хорея», «Онуки», виставка-ярмарок творів народного мистецтва та презентація української кухні. Кульмінацією та перлиною свята української культури беззаперечно стане концерт відомої української співачки, переможниці пісенного конкурсу «Євробачення» Джамали у Казіно дю Лібан.
Це буде перший її концерт на Близькому Сході. Гості феєричного дійства матимуть змогу насолодитися неперевершеним тембром голосу співачки, оригінальним стилем виконання українських та кримськотатарських пісень, переконатися у таланті світового рівня та творчому багатстві України.
Суспільство
Марина Кондратенко
керівниця ГО «Жінки Лебединщини»
Зрозуміла, що хочу та маю бути корисною
Не уявляла, що таке проєкти, донори та грантові заявки
Здоров’я жінок у селі часто залишається поза увагою
Сусідка не могла піти до гінеколога через проблеми з ногами
Стереотип «ідеш до гінеколога — з тобою щось не так»
Хочемо, аби кожна жінка мала доступ до якісної медицини
Кожна має право на гідне життя і можливість бути почутою
Коментарі
Суспільство
Мобільний аптечний пункт запрацював у Макарівській громаді. 10 січня послугами аптеки могли скористатися жителі селища Кодра та сіл Забуяння і Королівка.
Про це повідомив селищний голова Макарова Вадим Токар.
Особливості роботи аптечного пункту
Жителі громади зможуть купити в мобільній аптеці рецептурні та безрецептурні лікарські засоби. Також у пункті працює програма реімбурсації «Доступні ліки».
Ліки в машині зберігають та перевозять із дотриманням температурного режиму. Мобільна аптека працює з терміналом для безготівкового розрахунку.
Замовити препарати, уточнити вартість або дізнатися більше про роботу пункту можна за телефоном: +38 067 117 80 36.
Графік роботи мобільної аптеки можна переглянути за посиланням.
Нагадаємо, що в Україні запустили онлайн-платформу державної програми протезування.
Фото обкладинки: телеграм-канал Вадима Токара
Коментарі
Суспільство
Платформу розробило Міністерство соціальної політики разом із Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю. На сайті зібрали всю актуальну інформацію про державну програму протезування.
Про це повідомили у Мінсоцполітики.
Що можна дізнатися на сайті
На платформі розкрили такі теми:
- види засобів реабілітації та як їх отримати;
- можливість отримати компенсацію за самостійно придбаний виріб;
- ремонт та обслуговування.
«Відтепер кожен, хто потребує цієї інформації, може знайти на нашому лендінгу покроковий алгоритм дій, аби скористатися державною програмою протезування. Сподіваємося, ця платформа стане корисним інструментом для усіх, хто потребує підтримки», — зазначила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.
За даними міністерства, у 2024 році за державною програмою протези отримали 11,5 тисяч українців, а 4,5 тисячі громадян отримали компенсації за засоби реабілітації, які вони придбали самостійно.
Переглянути інформацію на платформі можна за посиланням. Як вказують у відомстві, платформу регулярно оновлюватимуть та доповнюватимуть відповідно до змін у державній програмі та запитів користувачів.
Раніше ми писали про те, як працює перша інклюзивна «Сенсотека» у Львові.
Фото обкладинки: Freepik
Коментарі