

Суспільство
У Львові відреставрували особливу історичну браму: як вона тепер виглядає (ФОТО)
У Львові реставратори завершили відновлення металевої брами у будинку на вулиці Вітовського 37, що по сусідству біля вілли Бачевських. Там не лише вирівняли деформовані металеві елементи, а й відновили знищені. Роботи над брамою, які координувало ЛКП «Бюро спадщини», тривали упродовж двох місяців. Про це повідомили у міській раді.
У чому особливість брами?
Як зазначили у міськраді, ця металева брама не належить до типових львівських брам. Її особливість полягає в тому, що у ній зовсім немає „зварки“, вона вся на заклепках. “Для того, щоб вирівняти усі зігнуті металеві елементи, ми розбирали її повністю — кожну заклепку. До слова, брама має близнюка, який знаходиться на вході в подвір’я цього ж під’їзду”, — розповів відповідальний за реставрацію Ярослав Пащак.
Читайте також: Як на Вінничині фермер відновив 240-річний козацький храм (ФОТО)
Окрім того, фахівці замінили певні вставки в нижній частині брами, які прогнили. Також демонтували старий кодовий замок.
«Було помітно, що в радянський період брама була безліч разів фарбована. Ми привели її до первісного вигляду, прогрунтували та пофарбували. Перед реставрацією ми думали, що певні її елементи є зафарбованим склом, але скло було лише в цих невеличких віконечках. Це кватирки в металевих рамах на герметику та відкриваються всередину, для зручності миття. Маю надію, що вона прослужить для мешканців багато років», — додав пан Ярослав.

Скільки витратили грошей
Браму відновили завдяки програми співфінансування з мешканцями.
«Загальна вартість реставрації становила понад 65 000 грн, з яких місто оплатило майже 46 000 грн, а іншу частину — мешканці», — розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

У міській раді зауважили, що цьогоріч ЛКП «Бюро спадщини» планує відреставрувати щонайменше 40 дверей в будинках, які розташовані в історичній частині міста. Усі роботи проводять місцеві реставратори по дереву та металу. При реставрації брам 70% вартості робіт оплачуються із міського бюджету, 30% – сплачують мешканці.
Фото: city-adm.lviv.ua
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ