Суспільство
У Львові відреставрують красиву старовинну віллу (ФОТО)
У Львові відновлять історичну будівлю – віллу Бачевських (вул. Вітовського, 35а). Як розповіли у міськраді, скляну добудову демонтують, а фасад приведуть до автентичного кольору.
Допоможе орендар
Зберегти ще одну історичну будівлю вдасться завдяки спільній позиції «Приватбанку» і міської ради.
“Ми любимо наше місто, ми в ньому живемо і працюємо, і повинні дбати за збереження історичної спадщини. За декілька місяців ви будете бачити тут одне з приміщень «Приватбанку». Відповідно ми домовилися з власником, що не хочемо мати жодних претензій і сутичок через вигляд цього будинку. А також, враховуючи чітку позицію міської ради, і завдяки спільним зусиллям, віллу Бачевських буде збережено в автентичному вигляді для міста”, — повідомив Андрій Якимів, директор відділення «Приватбанку» у Західному регіоні.
Читайте також: В Одесі реставрують один із найкрасивіших старовинних будинків
Як відзначає Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку, вілла Бачевських є однією з найцінніших пам’яток міста.
“Це пам’ятка архітектури. Двічі наша адміністративна комісія, створена при виконавчому комітеті ЛМР щодо порушення законодавства про охорону історичної спадщини, накладала штраф на власника будівлі через роботи, які були проведені. Перший штраф щодо кольору фасаду і пластикових вікон, другий штраф — за скляну добудову, яку в народі прозвали «шпаківнею». Перший штраф, у розмірі 17 тис грн, було сплачено. За другий штраф на мене подали в суд. На останнє судове засідання представник позивача не з’явився і подав інформацію щодо мирової угоди”, — розповів Андрій Москаленко.
Що варто знати про будівлю?
Вілла Бачевського — пам’ятка архітектури місцевого значення, збудована у 1926 році. Архітектор — Вітольд Якімовський.
У міжвоєнний час у цьому будинку на вулиці Pełczyńska, 35 (нині вул. Вітовського) проживав власник лікеро-горілчаної фабрики Стефан Бачевський. У часи панування Польщі тут розміщувався почесний консулят Австрії, а в часи СРСР — дитячий садок.
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі