Суспільство
У Львові відкрилась сортувальня для відходів
У Львові запрацювала міні-сортувальна станція для побутових відходів. Її розмістили у невеликому приміщенні на заводі РЕМА, що на Заводській, 31.
Ініціаторами створення пункту прийому для алюмінієвих бляшанок, пінопласту, паперу, різних плівок, паперових горняток, пластику, пет-пляшок та чистих поліетиленових пакетів, які зазвичай опиняються у баках для загального сміття, виступили активісти громадської організації “Зелена коробка”, передає Zaxid.net.
Окремий контейнер для горняток
Так, для паперових горняток від кави та чаю на сортувальні є окремий контейнер.
«Паперові горнятка для кави та чаю, які мають поліетиленовий шар, складні у переробці – їх забирає на переробку розташований біля Харкова завод, – розповів координатор ГО “Зелена коробка” Ілля Петрик. – Такі відходи підуть під спеціальний прес, а потім – на спеціалізовані підприємства».
Читайте також: В одеських школах з’явилися контейнери для сортування сміття
На новій сортувальні також приймають алюмінієві бляшанки, пінопласт, папір, харчову, стрейч та термозбіжну плівку, а ще – чисті поліетиленові пакети – загалом 20 видів вторинної сировини. Пластик та пет-пляшки тут сортують за кольорами, а білі пляшки – ще й за маркуванням.
“Варто звертати увагу на маркування, бо поперечна смужка – є ознака пластику маркування 2PEHD – поліетилен високого тиску, який безпечний для харчування і дуже добрий для переробки, – пояснює координатор ГО “Зелена коробка” Ілля Петрик. – Якщо ж на дні пляшки білого кольору зображена крапка та цифра 1, вона не переробляється”.
Куди відправляють сміття?
Зібрану вторинну сировину пресують і відправляють на спеціалізовані підприємства.
Засновники називають нову сортувальню «освітнім простором». “На станції навчають, як правильно поводитись із відходами, – пояснює Ілля Петрик. – Таке сортування дозволить швидше усвідомити, від чого варто відмовитись, які звички культивувати у побуті для зменшення кількості відходів».
Читайте також: У Вінниці відкриють першу станцію глибокого сортування сміття
Сортувальня відкрита з 17:00 до 20:00 у будні. Та з 12:00 до 17:00 у суботу. Що і куди правильно вкинути, підкаже відвідувачам консультант.
“Дуже важливо навчати людей сортувати відходи, – каже відвідувач сортувальні Олександр Костінський. – Я бачу проблему у відсутності навчання старшого покоління, якому потрібно розповідати, що це необхідно”.
Суспільство
Архітектурне бюро Archimatika реалізувало інноваційний проєкт у житловому комплексі «Файна Таун». Параметричний міст став частиною пішохідної променади від будівлі KAN Development та прикладом сучасної архітектури з елементами біоніки.
Про це повідомляє агенство в соціальних мережах.
Міст має просторово викривлену поверхню, яка змінюється в трьох вимірах. Його виконали з монолітного залізобетону, створивши практично суцільну конструкцію. Кожна ділянка мосту унікальна за формою, положенням у просторі та габаритами.
Через складність дизайну команда розробила індивідуальну опалубку для будівництва.
«Кожна похибка, навіть мінімальна, могла стати критичною, тому проєкт умовно поділили на 200 сегментів і для кожного підготували додаткові креслення», — зазначають в Archimatika.
Читати також: У Києво-Печерській лаврі реставрують великий іконостас (ФОТО)
Біоніка в Україні
Подібні криволінійні форми вже давно популярні у світі, зокрема завдяки творчості архітекторки Захи Хадід. Проте для України це один із перших подібних досвідів. У бюро підкреслюють, що такі конструкції — це виклик, який потребує бездоганної координації між проєктувальниками та будівельниками.
Нагадаємо, що унікальне панно «Пори року» відреставрують і передадуть до музею (ФОТО).
Фото: інстаграм Archimatika.
Коментарі
Суспільство
Житловий будинок на вулиці Яблунська, 17 у Бучі, який серйозно постраждав під час російського вторгнення, поступово відбудовують.
Про це повідомили у Службі відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області.
Як пошкодили будинок
Влучання боєприпасів зруйнувало другий і третій під’їзди на верхніх поверхах, пошкодило 10 квартир, сходові клітини, покрівлю, двері та вікна. Зараз будівля активно проходить відновлення.
Що вже зробили
На сьогодні у будинку:
- утеплили фасад;
- встановили нові вікна та балкони;
- замінили покрівлю;
- підсилили несучі стіни металевими конструкціями;
- встановили нові монолітні плити перекриття.
У квартирах відновили міжкімнатні перегородки, стяжку підлоги, тинькування стін та проклали кабельні траси. Уже працюють нові електрощити, сантехніка, а у санвузлах 5 квартир виклали плитку.
Місця загального користування теж привели до ладу та облаштували огородження зелених зон.
Читати також: На платформі UNITED24 зібрали понад 588 тисяч доларів на генератори для шкіл
Що планують на 2025 рік
Наступного року у планах:
- капітально відремонтувати ліфти;
- змонтувати систему блискавкозахисту;
- замінити інженерні мережі у підвалі.
Нагадаємо, що у Львові відновили будинок, пошкоджений через російський обстріл (ФОТО).
Фото: фейсбук Служби відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області.
Коментарі
Суспільство
Екологічний проєкт зі встановлення пунктів із велосипедами для пересування містом ініціював студент Миколаївського будівельного фахового коледжу КНУБА.
Про це повідомили в Агенції розвитку Миколаєва.
Як вказують в агенції, ця ініціатива сприятиме зменшенню автомобільних викидів і поліпшенню якості повітря, а також популяризуватиме активний та екологічний спосіб життя. Також установа планує розробити нові веломаршрути по місту.
«Цей проєкт є яскравим прикладом того, як завдяки співпраці громади, освітніх закладів та міжнародних партнерів ми разом робимо наше місто кращим! Дякуємо молоді, партнерам та кожному, хто долучився до цього важливого кроку. Разом ми створюємо екологічно чисте та комфортне майбутнє для Миколаєва!» — написали в агенції.
Читайте також: Дві найбільші бібліотеки України та Канади стали партнерами
Проєкт підтримала та профінансувала організація Bloomberg Philanthropies Youth Climate Action Fund у співпраці з Департаментом архітектури та містобудування Миколаївської міської ради.
Нагадаємо, що в одеській лікарні запрацювала нова «Школа Супергероїв» (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Агенції розвитку Миколаєва
Коментарі