

Суспільство
У Львівському СІЗО відкрили першу платну камеру з телевізором і пароваркою (ФОТО)
Першу платну двомісну камеру відкрили у Львівському СІЗО. Про це повідомляє zaxid.net.
Скільки це коштує?
Вартість перебування у такій камері коштує 1 тис. грн на добу та 4 тис. грн на місяць з особи. Це друга в Україні платна камера для ув’язнених. Раніше таку камеру відкрили у Лук’янівському СІЗО у Києві.
«Клієнтоорієнтованість – наше все! Відкрили платну камеру у Львівському СІЗО: 1000 грн доба, 3500 грн – тиждень, 4000 – місяць», – повідомили в Міністерстві юстиції.
Також платні камери незабаром відкриють у СІЗО Чернігова, Харкова та Чернівців.
Як виглядає камера?
Речник Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Мирослав Демків розповів, що платна камера у Львівському СІЗО – двомісна, за площею більша, ніж передбачено нормами для утримання ув’язнених. Вона облаштована усім необхідним, як готельний номер.

Тут зроблений сучасний ремонт, є сучасний санвузол, окрема кухня, меблі, постільна білизна, посуд, а також побутова техніка – плазмовий телевізор, холодильник, електрочайник, пароварка.

Камеру облаштували коштом установи та благодійників. Наразі у ній ще ніхто не проживає, але в управлінні з питань виконання покарань вважають, що найближчим часом вже з’являться охочі її винаймати.

«Наразі така камера одна. Ми повинні побачити, чи буде якийсь економічний ефект. Ця камера повинна почати заробляти кошти. За ці кошти, якщо буде попит, ми готові відремонтувати наступні камери», – розповів Мирослав Демків.
Фото: galinfo.com.ua, zaxid.net
Суспільство

На місцях, де тривають рятувальні роботи після нічної атаки Росії, працюють два гелікоптери ДСНС. Вони вже здійснили понад 50 скидів води загальним обсягом понад 100 тонн.
Про це повідомили в ДСНС.
Авіація допомагає гасити пожежі, що виникли через влучання, зокрема на дахах пошкоджених будинків. Рятувальники продовжують пошуково-рятувальні операції та ліквідацію вогню на трьох локаціях у столиці.
За останніми даними, унаслідок нічної атаки загинули щонайменше троє людей у Дарницькому районі й 15 у Солом’янському. До медиків звернулися 114 постраждалих, з яких 68 госпіталізували. Решта отримали допомогу на місці.
Читайте також: У Солом’янському районі кияни до приїзду ДСНС самотужки рятували людей із під’їзду (ВІДЕО)
Опубліковано ДСНС України Вівторок, 17 червня 2025 р.
Нагадаємо, що бійці ППО знешкодили 428 з 472 ворожих цілей під час масованої атаки на Україну.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС
Суспільство

У ніч на 17 червня під час масованої атаки росії по Києву, у Солом’янському районі сталося пряме влучання російської балістичної ракети в багатоповерхівку. Унаслідок удару росіяни повністю зруйнували один із під’їздів. Ще до прибуття рятувальників небайдужі мешканці району кинулися на допомогу постраждалим.
Про це містяни повідомили журналістам телеканалу «Київ24».
Один із чоловіків, який допомагав після влучання ракети, розповів, що вибухом двері загнуло всередину. Чоловіки власноруч відкривали їх, щоб дістатися до людей. Кияни допомагали вибратись із будинку тим, хто опинився у пастці через завали.
За останніми даними, унаслідок нічної атаки загинули щонайменше троє людей у Дарницькому районі й 15 у Солом’янському. До медиків звернулися 114 постраждалих, з яких 68 госпіталізували. Решта отримали допомогу на місці.
Читайте також: Захисник набив тату з віршем сестри, який підтримував його в російському полоні (ВІДЕО)
Атака РФ на Київ🥺До приїзду рятувальників небайдужі чоловіки допомагали людям вибратись з будинку в Солом'янському районі Вибухом двері під'їзду загнуло всередину, чоловіки своїми силами відкривали їх. Цієї ночі через атаку РФ в Солом'янському районі повністю зруйновано під'їзд. За словами міністра МВС, це було пряме влучання російської балістичної ракети.
Опубліковано Телеканал Київ24 Вівторок, 17 червня 2025 р.
Нагадаємо, що бійці ППО знешкодили 428 з 472 ворожих цілей під час масованої атаки на Україну.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Міноборони
Суспільство

23 та 24 червня у Львові відбудеться міжнародний форум Unbroken Justice й відкриття першого в Україні спеціалізованого Центру ментального здоров’я для людей, які пережили полон, тортури та моральну травму.
Про це повідомили у Львівській міській раді.
У перший день форуму, 23 червня, у сесійній залі Львівської міськради пройде публічна розмова «Справедливість і час» за участі британського юриста Філіпа Сендса та французької психоаналітикині Беатріс Пацалідіс-Гофманн. Захід проведуть до річниці народження Рафала Лемкіна — автора терміну «геноцид».
Наступного дня, 24 червня, відкриють Центр Святого Лева Великого — простір для підтримки людей, які пройшли через полон і тортури. За словами мера Львова Андрія Садового, центр надаватиме професійну допомогу та створюватиме умови для відновлення.
Читайте також: Український ветеран повернувся до гри на лірі завдяки спеціальному протезу (ВІДЕО)
На території центру також пройдуть панельні дискусії з тем:
- психологічна допомога жертвам тортур;
- відповідальність за злочини проти людяності;
- створення трибуналу для путіна;
- стійкість громад.
Участь у заході візьмуть нейрохірург Генрі Марш, правозахисник Максим Буткевич, заступник генсекретаря Ради Європи Бьорн Берге, професорка Джорджтаунського університету Мішель Ґудвін та інші фахівці. Організатори підкреслюють, що центр стане майданчиком для впровадження сучасних протоколів лікування моральної травми.
Нагадаємо, що видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО).
Фото обкладинки ілюстративне: ВО «Веста»