Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Києві зводять дитячий майданчик за фінським проєктом з гігантським Кубом

Опубліковано

У Солом’янському районі Києва будують дитячий майданчик за фінським проєктом з гігантським СуперКубом.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Київзеленбуду.

«Частинка Лапландії у Солом’янському районі столиці.  На дитячому майданчику, що на вулиці Гетьмана, 1, в рамках благодійного проєкту Joy of Play, силами меценатів встановили СуперКуб, привезений з міста-резиденції Санта Клауса», — йдеться у повідомленні.

СуперКуб – це основний гральний елемент майданчика для дітей, який планують відкрити після оновлення навесні 2024 року.

Читайте також: «Оцінки не є показником успіху». Вчителька з Маріуполя відкрила на Дніпропетровщині центр для дітей, аби розвивати їхні таланти

Гігантський СуперКуб – результат кількарічної роботи дизайн-студії фінського виробника – Lappset Group. Майже 60  дітей одночасно можуть знаходитись всередині Кубу, який виготовили з північної сосни та привезли до Києва з Рованіємі (Фінська Лапландія) – єдиної офіційної резиденції Санта Клауса в світі.

З обох сторін Кубу на землю спускатимуться дві гігантські металеві гірки.

Як зазначають меценати, цей майданчик буде не лише місцем для гри та розваг, але й куточком дитячої радості у складних умовах війни.

Про проєкт

Joy of Play/Радість Гри – проєкт, заснований сім’єю Хартвалл з Фінляндії, яка об’єднала зусилля фінських та данських компаній Reima, Lappset, Nilpeter спільно з Всеукраїнським громадським об’єднанням Інститут «Республіка» і компанією «Нові Горизонти 2005», щоб нині підтримати Україну. У межах проєкту буде встановлено вже другий дитячий майданчик у країні.

Нагадаємо, Укрзалізниця відкрила сезон Різдвяних експресів.

Також ми розповідали, що в Ірпені на Київщині відкрили дитячий садок «Червона калина». Це сучасний триповерховий заклад розрахований на 300 дітей.

Фото: facebook.com/zelenbud.

Суспільство

Військовому врятували ногу від ампутації завдяки надскладній операції

Опубліковано

В Україні вперше виконали мікрохірургічну операцію, яка дозволила зберегти ногу пораненому військовому та уникнути ампутації. Операція тривала 13 годин.

Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я.

Як виконували операцію

Українському військовому робили операцію у клінічній лікарні «Феофанія». Реконструктивний хірург Михайло Сауляк разом із командою хірургів-травматологів провів складну трансплантацію шкірно-м’язового клаптя latissimus dorsi flap. У МОЗ зазначили, що це одна з найскладніших мікрохірургічних операцій, і її можуть виконати лише кілька фахівців в Україні.

Кожен етап втручання вимагає від лікарів високої точності. Додаткові ускладнення під час операції виникали через тяжкість отриманих травм. Найскладнішим етапом стало виконання мікросудинного анастомозу — з’єднання судин діаметром 1-3 міліметри, що забезпечують кровопостачання трансплантованого клаптя.

«Операція пройшла успішно. Протягом місяця військовий перебував під ретельним наглядом лікарів, щоб уникнути можливих ускладнень. Сьогодні його гомілка повністю загоїлась, кінцівку вдалося зберегти. Попереду наступний етап лікування для відновлення великогомілкової кістки»‚ — написали в МОЗ.

Читайте також: Військовий, якого визнали загиблим, зумів вижити попри тяжкі травми (ВІДЕО)

У відомстві розповіли, що військовий отримав тяжку мінно-вибухову травму, яка пошкодила значну частину м’яких тканин та кісток гомілки. Через масштабність ураження чоловікові неодноразово пропонували ампутації, та він відмовлявся. У «Феофанія» вирішили спробувати зберегти кінцівку та провели операцію.

Нагадаємо, що у «Дії» надсилатимуть медичні сповіщення: як це працюватиме.

Фото: сайт МОЗ

Читати далі

Суспільство

Київщина співпрацюватиме з британським графством Бакінгемшир

Опубліковано

Представники Київської обласної державної адміністрації та графства Бакінгемшир, що у Великій Британії, підписали угоду про встановлення партнерських відносин.

Про це повідомив очільник т.в.о. голови Київської ОДА Микола Калашник.

Завдяки співпраці сторони співпрацюватимуть у таких сферах:

  • освіта;
  • охорона здоров’я;
  • бізнес;
  • інвестиції;
  • відбудова.

Разом із цим у документі передбачили взаємодію сторін задля розвитку культури, туризму, чистої енергії та цифрових технологій.

Читайте також: «Укрзалізниця» проведе у Києві безплатну лекцію «Невідомий вокзал»

Микола Калашник зазначив, що завдяки співпраці Київська область отримає нові можливості для втілення важливих проєктів. Сторони створять робочу групу для координації спільних ініціатив, а також для взаємодії між підприємствами обох регіонів.

«Це партнерство — новий крок до відновлення та розвитку Київщини! Впевнений, що наша співпраця стане прикладом ефективного міжнародного партнерства та взаємної підтримки»‚ — написав очільник КОВА.

Нагадаємо, що Київська область співпрацюватиме з корейською компанією Hyundai XiteSolution.

Фото: фейсбук-сторінка Миколи Калашника

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» проведе у Києві безплатну лекцію «Невідомий вокзал»

Опубліковано

На Центральному залізничному вокзалі Києва 21 березня 2025 року відбудеться лекція «Невідомий вокзал».

Про це повідомили в УЗ.

Лекцію вестиме письменник-краєзнавець та фахівець Центральної бібліотеки Солом’янки імені Григорія Сковороди Олександр Михайлик. Він розкаже про:

  • будівництво залізниці в Києві;
  • архітектора першого вокзалу Івана Фрідріха-Вишневського;
  • етапи розвитку споруди та її фінальну деконструкцію.

Захід відбудеться у лекторії Iron Land Центрального залізничного вокзалу Києва. Лекцію розпочнуть 21 березня о 16:00, вона триватиме годину.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» продовжила маршрут потяга Київ – Івано-Франківськ.

Раніше ми повідомляли, що в Києві не зупинятимуть рух громадського транспорту під час повітряних тривог.

Фото обкладинки: сайт сервісу «Київ Цифровий»

Читати далі

Шопочитати