Суспільство
У Києві виявили унікальну 400-річну королівську прикрасу з рубінами
У Національному музеї історії України на срібній короні, яка увінчувала Богородицю та була частиною шати, знайшли давню прикрасу-розетку.
Про знахідку розповіли на фейсбук-сторінці «Скарбниця Національного музею історії України».
«Дослідження стародавніх предметів, що зберігаються у нашому музеї, постійно приносять нові відкриття», — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що на срібній короні, що увінчувала Богородицю та була частиною шати, яка не збереглася, прикріплено численні коштовні прикраси-розетки з рубіновими вставками, які були декоративними елементами.
Серед них виділяється вишуканий бант. У його центрі – яскрава розетка, також складена з рубінів.
Стрічки, що утворюють бант, із зовні вкриті чорними і білими емалями. На золоченому тлі вони утворюють рослинний візерунок, що підкреслює вставні планки з п’ятьма невеликими рубінами на кожній.
Читайте також: Прикраси, які наближають перемогу. Як херсонська ювелірна майстерня Denma отримала друге життя у Львові
Із внутрішнього боку стрічки вкриті блакитною емаллю, на якій легкими мазками відтворено квіточки.
За словами фахівців, імовірно, частиною прикраси була підвіска. В її основі – також рубінова розетка, оточена легким ажурним серпанком, вкритим ніжно-блакитною емаллю. Знизу на підвісці кріпиться невелика перлина – символ чистоти.
Музейники припустили, що це світська прикраса, виготовлена у першій половині XVII століття. Це був період розквіту Речі посполитої за часів королів династії Ваза – Сигізмунда ІІІ і Владислава ІV.
«Не відомо хто і коли подарував цей бант до храму і коли його прикріпили до корони. Та знаємо достеменно з якими молитвами зверталася жінка, власниця цієї прикраси, до Богородиці. Бо вони співзвучні з нашими молитвами про заступництво, про життя і здоров’я рідних та наших захисників», — йдеться у повідомленні музейників.
Нагадаємо, ювелірний дім OBERIG дарує обручки військовим, які одружуються під час війни.
Також дивіться відео від ШоТам, як машиніст Укрзалізниці виготовляє екоприкраси із дерева.
Раніше ми розповідали, як дружина військового запустила виробництво ялинкових прикрас із «Патроном», «Привидом Києва» та котиками ЗСУ.
Фото: facebook.com/treasuryua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі