Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Києві встановили мініскульптуру з потягами «Повернення додому»: де її знайти (ФОТО)

Опубліковано

Мініскульптуру встановив проєкт «Шукай!», вона складається з двох потягів, які прибувають на першу платформу «залізних воріт» Києва.

Про це повідомили у пресслужбі проєкту.

Як виглядає скульптура

Один із поїздів із військовими з Краматорська, інший — з-за кордону. Автори вказують, що залізничний вокзал стає локацією-символом українців, які прямують додому або повертаються з фронту.

Фото: пресслужба проєкту

«Колись головним урочистим в’їздом до міста були Золоті ворота. Через них у Київ в’їжджали учасники військових походів, посли країн-друзів Русі. Тепер на себе цю роль перебрали Залізні ворота залізничного вокзалу. Залізні ворота — нові Золоті, парадний в’їзд для киян, що повертаються додому», — каже авторка проєкту «Шукай!» Юлія Бевзенко.

Прототипи персонажів

У персонажів, зображених на скульптурці «Повернення додому», є прототипи:

  • військовий зі своєю дружиною, яка приїхала в Краматорськ поїздом, щоб дізнатись із чоловіком стать їх майбутньої дитини;
  • хлопчик із загубленою в поїзді, а потім повернутою залізничниками іграшкою;
  • родина з Маріуполя.

У проєкті вказують, що з моменту відкриття скульптура слугуватиме нагадуванням про важливість повернення всіх українців додому.

Читайте також: Українській Вікіпедії 20 років: у Києві нагородили людей, які розвивали платформу (ФОТО)

Фото: пресслужба проєкту

Партнери створення артоб’єкта

Створення мініскульптури стало можливим завдяки партнерам проєкту: Укрзалізниці та Visa, меценату скульптури.

«Залізниця привезе додому кожного. За графіком. Від початку повномасштабного вторгнення залізничники евакуювали понад чотири мільйони українців, переважно з дітьми та улюбленцями. У зворотному напрямку — на схід — ми щодня відправляємо тисячі наших незламних захисників. Ми продовжуємо рух заради повернення їх усіх: врятованих від війни жінок та дітей з-за кордону, а наших воїнів — з фронту», — прокоментував виконувач обов’язків директора Вокзальної компанії Укрзалізниці Сергій Олійник.

Читайте також: В Україні зацифрували 300 творів Івана Франка: їх представили у вільному доступі

Де шукати

Мініскульптура «Повернення додому» знаходиться на Центральному залізничному вокзалі Києва поблизу зали відпочинку Visa.

Фото: пресслужба проєкту

Нагадаємо, що київська мережа кав’ярень до Геловіна перетворила свої фасади на стіни з незакритими зборами.

Фото: пресслужба проєкту

Коментарі

Суспільство

Пожежна машина може зламатися просто під час гасіння: досвід громади на Чернігівщині, що оновлює 100-літню частину

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

До села Озеряни Варвинської громади, що на Чернігівщині, пожежникам доводилося їхати 15 км. Влада та місцеві жителі вирішили — треба оновити власну майже 100-літню пожежну частину.

Проте в умовах війни їм бракує коштів на будівництво та придбання необхідного обладнання, тому громада почала співпрацювати з міжнародними партнерами. Що їм вже вдалося зробити, дізнався ШоТам

Виклики: «Поки пожежники доїдуть у найвіддаленіше село, може й хата згоріти»

«До нашої громади входять 13 населених пунктів. Варва розташована посередині, і там є пожежна частина. Проте якщо стається пожежа, наприклад, у селі Озеряни, то доведеться їхати 15 км, а до інших сіл буває і 25 км», — розповідає перший заступник селищної голови Віктор Гармаш.

Один з пожежних відділів у Варвинській громаді заснований ще в 1938 році й давно потребує технічного оновлення. До того ж за 10 км від громади розташована лінія фронту, тому місцева влада почала шукати способи модернізувати пожежну частину.  

За словами Варвинської селищної голови Валентини Саверської-Лихошви, у громаді була одна стара пожежна машина, що працює вже десятки років. Часом вона могла поламатися просто під час пожежі:

«Поки пожежна охорона доїде в найвіддаленіше село, то може й хата згоріти».

Стара пожежна машина могла поламатися просто під час гасіння. Фото: ШоТам

Рішення: будівництво сучасної пожежної частини

За допомоги Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» громаді вдалося зареєструвати в селі Озеряни місцеву пожежну охорону. Зокрема, спеціалісти допомогли зробити положення про пожежний підрозділ, і в лютому 2024 року комунальний заклад став окремою юридичною особою.

«Пожежна частина — це безпека жителів громади, тому була потреба створити комунальний заклад. Для цього було проведено багато консультацій не лише з юристами, а й з іншими фахівцями. Далі буде придбання техніки для персоналу, але основне — це автомобілі», — зауважує Віктор Гармаш. 

Віктор на заході від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Фото з фейсбук-сторінки Віктора Гармаша

Уже в серпні в селі виділили земельну ділянку для будівництва сучасної пожежної частини на три гаражі. У пожежному підрозділі Варвинської МПО в Озерянах працюють вісім  рятувальників, яких перевели зі старого відділу.

Крім цього, Варвинська селищна рада почала співпрацювати з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), яке допоможе в будівництві станції, придбає спорядження для пожежників і проведе для них навчання.

Аби посилити громаду, Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» надав і техніку для комунальних підприємств екскаватор з навісним обладнанням, трактор, п’ять генераторів, дві освітлювальні вежі, сучасний самоскид і три подрібнювачі гілок.

Дві пересувні освітлювальні вежі, які надав Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Фото з фейсбук-сторінки Віктора Гармаша

«Нам важлива співпраця з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА», бо в цей час у всіх громадах поганий фінансовий стан через війну, і ми не виняток. На прифронтові території не завжди хтось хоче приїхати, але спеціалісти Проєкту допомагають розв’язувати проблеми по всіх напрямках — вони підтримують місцеве самоврядування консультаціями та навчанням», — каже Віктор Гармаш.

Керівниця відділу соціально-економічного розвитку громади Оксана Нечай розповідає: 

«Спеціалісти відгукуються на всі наші питання. Вони допомогли оновити регламент і статут селищної ради, а тепер ми разом напрацьовуємо план просторового розвитку. Команда Проєкту завжди з нами зв’язується після тренінгів: вони все пояснюють і розставляють по поличках — хто та що повинен робити».  

Пожежна машина в Озерянах. Фото: ШоТам

У планах місцевої влади — зробити власне депо, ознайомлювати дітей з професією пожежника та облаштувати майданчик для тренувань.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Кока-Кола та Український Червоний Хрест передають українським громадам 60 котелень (ФОТО)

Опубліковано

Котельні від Кока-Коли та УЧХ обігріють до 600 тисяч квадратних метрів приміщень соціальних закладів та житлових будинків. На реалізацію проєкту цього року виділили близько п’яти мільйонів євро.

Про це повідомили у пресслужбі компанії.

Які громади отримають котельні

Український Червоний Хрест у співпраці з органами державної влади визначив громади, які найбільше потребують допомоги перед опалювальним сезоном. Найбільшу увагу приділили тим громадам, що перебували під окупацією або розташовані поблизу лінії фронту.

Фото: пресслужба компанії

Читайте також: ReThink запустила платформу для повторного використання будматеріалів: як вона працює

«Ми готуємось до третьої зими в умовах війни, яка буде особливо складною. Виходячи з досвіду попередніх років, розуміємо, що громади, особливо ті, що розташовані поблизу лінії фронту, потребують спеціального обладнання для забезпечення теплом не лише критичної інфраструктури, а й житлових будинків», зазначив генеральний директор Українського Червоного Хрест Максим Доценко.

Характеристики техніки

Український Червоний Хрест забезпечив закупівлю та доставлення мобільних котелень українського виробництва:

  • 16 мобільних котелень потужністю 200 кВт;
  • 25 потужністю 500 кВт, однієї потужністю 800 кВт;
  • 18 потужністю по 1000 кВт кожна.

Фінансування проєкту на суму п’ять мільйонів євро надала компанія Coca-Cola HBC Ukraine.

Читайте також: Українській Вікіпедії 20 років: у Києві нагородили людей, які розвивали платформу (ФОТО)

Фото: пресслужба компанії

Підтримка під час опалювальних сезонів

Загальна потужність 105 котелень, переданих за 2 роки, становить близько 600 МВт, що дозволить обігріти до 600 тисяч квадратних метрів приміщень. Ці котельні працюють на природному газі та здатні перемикатися на дизельне пальне у разі перебоїв з газопостачанням. Важливим фактором є їхня мобільність, що дозволяє за потреби оперативно переміщати та встановлювати їх у нових місця.

Читайте також: На Київщині перероблюють будівельне сміття, з якого робитимуть дороги та річкові укріплення

Фото: пресслужба компанії

Загалом від 24 лютого 2022 року система компаній Кока-Кола спільно з Фундацією Кока-Кола зобов’язались забезпечити українцям благодійну допомогу на суму понад 35 мільйонів доларів США.  

Нагадаємо, що в Україні пройде Перший форум виробників теплотехніки: як залучати фінансування та перемагати в тендерах.

Фото: пресслужба компанії

Коментарі

Читати далі

Суспільство

ReThink запустила платформу для повторного використання будматеріалів: як вона працює

Опубліковано

В Україні запрацювала платформа онлайн-оголошень ПОВТОРНО від громадської організації ReThink. Це безплатний сервіс, де можна знайти, купити чи продати старі матеріали.

Про це повідомили у пресслужбі ГО ReThink.

Функціонал платформи

  • Продаж та купівля вторинних матеріалів: демонтажні компанії та будівельники можуть продати залишки матеріалів, при цьому вони зменшують витрати на утилізацію та створюють нові можливості для бізнесу.
  • Підтримка проєктів: архітектори можуть знайти необхідні матеріали для своїх проєктів та отримати доступ до практичних порад щодо роботи з ними.
  • Підтримка громад: громади можуть розміщувати інформацію про відходи руйнувань та залучати партнерів для їх ефективної обробки відповідно до законодавства.

Читайте також: На Київщині перероблюють будівельне сміття, з якого робитимуть дороги та річкові укріплення

Фото: головна сторінка ПОВТОРНО

«Учасники будівельної галузі стикаються з багатьма обмеженнями для повторного використання матеріалів: сумніви щодо якості, брак довірених постачальників, нестача знань щодо технік відновлення матеріалів. ПОВТОРНО допомагає подолати ці перешкоди та зробити архітектурні рішення більш екологічно сталими», — зазначила координаторка проєкту Світлана Усиченко.

Читайте також: Українська студія випустила гру, де користувач грає за душу головного героя (ВІДЕО)

Фото: вебсайт ПОВТОРНО

Особливості проєкту

  • Перевірені постачальники. На платформі зареєстровані постачальники, які верифіковані експертами організації ReThink.
  • Практичні поради та навчальні матеріали. У розділі «Практичні поради» користувачі можуть знайти посібники та кейси щодо роботи з вторинними матеріалами, що додаються до оголошень.
  • Інформація про ризики. ПОВТОРНО забезпечує користувачів інформацією про можливі ризики при роботі з вторинними матеріалами, включаючи необхідність дотримання техніки безпеки з потенційно забрудненими елементами конструкцій.
  • Об’єднання професіоналів. Платформа сприяє співпраці між проєктувальниками, бізнесом, громадами та іноземними партнерами для розвитку зеленої та кругової економіки у будівництві.

Для більш детальної інформації та реєстрації на платформі можна перейти за посиланням.

Про громадську організацію ReThink

ГО ReThink — це експертна організація з питань економіки замкнутого циклу в Україні, яку заснували у 2017 році. Вона об’єднує зусилля уряду, бізнесу, громад, експертів і міжнародних партнерів для спільної роботи над зеленою відбудовою України.

Нагадаємо, що Світовий банк виділяє 593 мільйонів для підтримки українського бізнесу: як залучать гроші.

Фото: ГО ReThink

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...

Економіка і бізнес1 тиждень тому

Українські пазли за мотивами Гаррі Поттера й не тільки: як бізнес із Харкова отримав ліцензію від Warner Bros.

Коли бізнес українських пазлів Woods Story тільки починався, Вікторія та Михайло все робили самі, адже...

Суспільство2 тижні тому

«Донори віддають частинку себе, аби врятувати інших». Історія харків’янки, яка вже 8 років здає кров

Коли Ольга Маканєєва з Харкова працювала в лікарні, вона вперше наважилася на донорство, аби допомогти...

Суспільство2 тижні тому

«У відповідальній роботі гендер не має жодного значення»: як працює перша жінка-машиністка харківської підземки

Ще кілька років тому побачити жінку за кермом поїзда метро було неможливо. Проте 25-річна Анастасія...