Технології
У Києві встановили інформаційні термінали: подробиці
У столиці встановили інформаційні термінали для ефективної співпраці поліції і громади. Презентація відбулася 26 березня, у Головному управлінні Національної поліції.
У презентації взяли участь заступник голови Національної поліції Костянтин Бушуєв, начальник Головного управління Нацполіції Києва Андрій Крищенко, виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Олександр Сушко та Микола Сіома – директор Української фундації правової допомоги.
Що являє собою інформаційний термінал?
Інформаційний термінал поєднує у собі можливість для громадян звернутись до працівників поліції та отримати інформацію про їхні сервіси.
“Інформаційний термінал – це сучасний пристрій, який дозволяє людині отримати інформацію, яка стосується діяльності поліції, громадських організацій, і отримати у разі потреби зворотній зв’язок. Завдяки йому більш ніж 3,5 мільйони громадян та майже 10 тисяч працівників поліції будуть поєднані із допомогою таких сучасних технічних рішень, які дадуть можливість нам почути вас і навпаки. Рішення дуже просте і ефективне, але у той же час сучасне і перспективне.”, – зазначає заступник голови Нацполіції України Костянтин Бушуєв.
Директор Української фундації правової допомоги Микола Сіома додав, що інформаційний термінал – це можливість вирішення проблем доступу до правосуддя і забезпечення рівних правових можливостей людей.
Читате також: У Маріуполі запрацював веб-поліцейський
Стійкі до ударів, із сенсорними екранами, захищеними спеціальним склом, ще два термінали налаштовуються для роботи у Шевченківському та Голосіївському відділках поліції. Кожен із них буде адаптований під потреби окремого відділку.
Які функції виконуватиме пристрій?
Використання інформаційного терміналу дозволить людям:
- повідомити про правопорушення, свідками яких вони стали;
- записатись на особистий прийом керівництва;
- надіслати звернення до будь-якого департаменту поліції і отримати відповідь;
- вивчити інтерактивну мапу небезпечних місць;
- оцінити взаємодію із представниками поліції та залишити відгук про їх роботу;
- із допомогою інтерактивної мапи визначити адресу та контактні дані свого дільничного офіцера.
Щодо працівників поліції, то інформаційний термінал дасть їм можливість оптимізувати роботу зі зверненнями, зменшити кількість паперової роботи та оперативно повідомляти громадян про важливі події міста.
Читайте також: Катери й автомобілі: поліція Одещини отримала нову техніку
Інформаційні термінали розроблені Національною поліцією України у співпраці з ВБО “Українська фундація правової допомоги” за підтримки Програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження” та Посольства США в Україні.
“Для Міжнародного фонду “Відродження” це гарний приклад того, яким чином досягається належний рівень співпраці між державними органами та благодійною організацією, яка прагне допомогти державі забезпечити належний рівень сервісів,зручних для людей. Для нас це далеко не перший приклад взаємодії із Національною поліцією, але цей пілотний проект, сподіваємося, стане початком певної нової традиції запровадження інформаційних технологій, які в найбільшій мірі відповідають запитам людей. Важливо, аби ця практика пішла в регіони, де громадяни можуть відчувати певний дефіцит прямої комунікації і донесення інформації до державних органів влади”, – наголосив виконавчий директор «Відродження» Олександр Сушко.
Нагадаємо, в Україні працює мобільний додаток для миттєвого виклику поліції “My Pol”. Головне завдання додатку — зробити життя громадян безпечнішим та прискорити комунікацію з правоохоронними органами.
Технології
Військовий шутер THREEDAYS, створений на основі реальних подій російсько-української війни, нарешті отримав офіційну сторінку у Steam. Команда CYBERNATION.TEAM, яка працює над грою з осені 2022 року, оголосила про початок розсилання ключів для тестування.
Про це розробники повідомили в телеграмі.
«З завтрашнього дня почнемо надсилати ключі всім, хто підтримав нас донатом. Потрібно трохи часу, щоб завершити цей процес та підготувати все для комфортної гри на закритому тестуванні. Слідкуйте за новинами і додавайте THREEDAYS у список бажаного», — зазначили розробники на своєму Telegram-каналі.
Що відомо про гру
THREEDAYS — це реалістичний тактичний шутер, який не лише пропонує динамічний геймплей, а й занурює у глибокі емоційні історії мужності, самопожертви та сили українських воїнів. Розробники витратили багато часу на сканування образів відомих українських захисників, щоб перенести їх до гри.
Читати також: S.T.A.L.K.E.R. 2 отримала нагороду «Дух ПК» від PC Gamer
Серед героїв гри — Кирило Буданов, Денис «Редіс» Прокопенко, Юлія «Тайра» Паєвська, Денис «Квебек», Олександр «Терен» Будько, Михайло «Кот» Вершинін, Ігор «Янкі» Янков та інші.
У THREEDAYS передбачені сюжетна кампанія, кооперативний режим, українська та англійська локалізації.
Нагадаємо, що українська студія створила гру з футуристичними перегонами (ФОТО).
Фото: сторінка гри у Steam.
Коментарі
Технології
Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури готує проєкт будівництва теплоелектроцентралей, що працюватимуть на RDF-паливі.
Про це повідомив очільник Агентства Сергій Сухомлин.
Перші громади
Агентство вже відбирає громади для реалізації ініціативи. Дві з них найбільш підготовлені: вони працюють над створенням сміттєпереробних заводів. У таких громадах відходи, які неможливо переробити, підуть на виробництво тепла для місцевих потреб через нові ТЕЦ.
Читати також: На даху амбулаторії на Київщині встановили сонячну електростанцію
Фінська підтримка
Сергій Сухомлин зустрівся з послом Фінляндії в Україні та експертами з питань торгівлі й відбудови. Фінські партнери висловили підтримку цьому екологічному та інноваційному проєкту.
Фото: Freepik.
Коментарі
Технології
Штрафи за порушення ПДР тепер можна побачити у «Дії» не лише з текстовими деталями, а й із фотовідеодоказами.
Про це повідомила команда державного сервісу.
«Раніше у “Дії” відображалися тільки деталі порушення: час, місце та тип. Тепер додали фото й відео моменту, щоб водії могли побачити, де і як усе сталося. Дивіться й запам’ятовуйте, як не треба робити на дорозі», — зазначають у «Дії».
Нововведення дозволяє водіям точніше розуміти, де відбулося порушення, а також показувати ці матеріали друзям, щоб вони уникали подібних ситуацій.
Читати також: Піші кур’єри «Нової пошти» доставлятимуть посилки на електробайках
Як оплатити штраф
Сплатити штрафи можна безпосередньо у «Дії» — через реквізити картки або за допомогою ApplePay чи GooglePay.
Проєкт реалізовано спільними зусиллями Мінцифри, МВС, Державної установи Центр інфраструктури та технологій МВС і ДП «Інфотех».
Нагадаємо, що Microsoft у 2025 році надаватиме безплатний доступ до хмарних сервісів для держустанов.
Фото: Дія.
Коментарі