Суспільство
У Києві у шкільних їдальнях запускають систему “шведський стіл”
У київських школах почали впроваджувати нову систему харчування – за принципом “шведського столу”. Школярі тепер можуть вільно вибирати страви, передають у прес-службі КМДА.
25 квітня пілотний проект презентували у спеціалізованій школі № 88 Печерського району.
Нова культура харчування в школах
“Жодних додаткових коштів на впровадження пілотного проекту із міського бюджету не виділялося. Різноманітність та збалансованість харчування комунальному підприємству, яке забезпечує харчування, вдалося досягти завдяки різниці у кількості порцій та їхній вазі. Це дозволяє урізноманітнити раціон дітей та забезпечити їм не лише корисну, а й смачну їжу”, – наголошують в КМДА.
Такий принцип подачі їжі, за словами ініціаторів проекту, виховує культуру харчування у дітей.
Читайте також: В українських школах запровадять нову систему харчування
Особливість нового меню
У меню обов’язково входять кілька видів овочів, фруктів, м’ясні та рибні страви, кілька видів напоїв, хлібобулочні вироби, млинці, йогурт, суп і кілька видів гарнірів. Вартість шкільного харчування за принципом “шведський стіл” становить 16 грн 25 коп.
Раніше ресторатор Євген Клопотенко розробив збірник рецептів зі 110 страв для шкільних їдалень. У ньому – рецепти поленти, курячих нагетсів, салату Табуле та інших страв. У лютому збірник затвердила Держслужба з питань безпеки харчових продуктів.
Суспільство
Мобільний аптечний пункт запрацював у Макарівській громаді. 10 січня послугами аптеки могли скористатися жителі селища Кодра та сіл Забуяння і Королівка.
Про це повідомив селищний голова Макарова Вадим Токар.
Особливості роботи аптечного пункту
Жителі громади зможуть купити в мобільній аптеці рецептурні та безрецептурні лікарські засоби. Також у пункті працює програма реімбурсації «Доступні ліки».
Ліки в машині зберігають та перевозять із дотриманням температурного режиму. Мобільна аптека працює з терміналом для безготівкового розрахунку.
Замовити препарати, уточнити вартість або дізнатися більше про роботу пункту можна за телефоном: +38 067 117 80 36.
Графік роботи мобільної аптеки можна переглянути за посиланням.
Нагадаємо, що в Україні запустили онлайн-платформу державної програми протезування.
Фото обкладинки: телеграм-канал Вадима Токара
Коментарі
Суспільство
Платформу розробило Міністерство соціальної політики разом із Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю. На сайті зібрали всю актуальну інформацію про державну програму протезування.
Про це повідомили у Мінсоцполітики.
Що можна дізнатися на сайті
На платформі розкрили такі теми:
- види засобів реабілітації та як їх отримати;
- можливість отримати компенсацію за самостійно придбаний виріб;
- ремонт та обслуговування.
«Відтепер кожен, хто потребує цієї інформації, може знайти на нашому лендінгу покроковий алгоритм дій, аби скористатися державною програмою протезування. Сподіваємося, ця платформа стане корисним інструментом для усіх, хто потребує підтримки», — зазначила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.
За даними міністерства, у 2024 році за державною програмою протези отримали 11,5 тисяч українців, а 4,5 тисячі громадян отримали компенсації за засоби реабілітації, які вони придбали самостійно.
Переглянути інформацію на платформі можна за посиланням. Як вказують у відомстві, платформу регулярно оновлюватимуть та доповнюватимуть відповідно до змін у державній програмі та запитів користувачів.
Раніше ми писали про те, як працює перша інклюзивна «Сенсотека» у Львові.
Фото обкладинки: Freepik
Коментарі
Суспільство
На поштовому випуску зобразили інсталяцію I`m Fine, яку вперше представили на фестивалі Burning Man у США влітку 2024 року.
Про це повідомили в «Укрпошті».
Медіапроєкт під назвою Ukrainian Witnes започаткував митець Олексій Сай за ініціативи та координації Віталія Дейнеги. Вони створили артоб’єкт із артефактів російсько-української війни, які зібрали на деокупованих територіях:
- прострілених вуличних знаків;
- сонячних панелей;
- супутникових антен;
- знищених знаків із назвами міст;
- розбитих парканів тощо.
Читайте також: Митники передали три старовинні книги львівській бібліотеці (ФОТО)
«Тепер наша болісна й водночас сильна відповідь світу зафіксується й на поштовій марці»‚ — написали в компанії. Загалом «Укрпошта» випустила 500 тисяч поштових наборів.
Нагадаємо, що у столиці виставляли інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).
Також ми писали, що «Укрпошта» оголосила найкращу марку та поштовий набір 2024 року.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Віталія Дейнеги
Коментарі