Суспільство
У Києві створили скульптуру з стовбура 400-річної липи Петра Могили: деталі
В саду Національного заповідника «Софія Київська», 14 вересня відбудеться особлива подія — відкриття унікальної скульптури «Re:Forma духу». Цей артоб’єкт створено зі шматка стовбура 400-річної липи Петра Могили, яка постраждала під час буревію у травні 2022 року.
Про це повідомляють Dovgiy.
Про автора
Автором нової столичної скульптури є відомий київський скульптор Костянтин Скритуцький. Працюючи два роки над «Re:Forma духу», він прагнув зберегти природну форму дерева, але водночас створити потужний символ стійкості та відновлення.
Як пояснює сам митець: «Я працював з унікальним культурним артефактом, стародавнім деревом. Було важливо обпалити його вогнем, щоб захистити від дощів і вітрів, але також відкрити світле “серце”. Це – “Re:Forma”».
Читати також: Укрпошта запустила передзамовлення на поштовий набір «Міста Героїв. Миколаїв»: як він виглядає
Про скульптуру
Ця скульптура є не лише новим мистецьким об’єктом, але й важливим культурним посланням. Вона закликає нас пам’ятати про минуле, переосмислювати його та цінувати культурну спадщину Києва, передаючи її у нових формах наступним поколінням.
На честь відкриття «Re:Forma духу» у саду «Софії Київської» відвідувачі зможуть насолодитися безплатними екскурсіями, де історія переплітається з мистецтвом і сучасністю. Також відбудуться артдіалоги з культурологинею Надією Тимчук, яка глибше розкриє ідею проєкту та значення нової скульптури для міста. І все це супроводжуватиметься мелодійними звуками дзвонів Дзвіниці заповідника.
Де і коли відбудеться подія
Де: Сад Національного заповідника «Софія Київська».
Коли: 14 вересня, з 14:00 до 19:00.
Вхід: Безплатно, за попередньою реєстрацією.
Нагадаємо, що на Венеційському кінофестивалі провели акцію на підтримку українських полонених.
Фото: Dovgiy.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі