Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

У Києві створять платформу “зеленої хвилі”: що це означає

Опубліковано

У Києві створять платформу “зеленої хвилі” – вона забезпечить пріоритетний проїзд спецтехніки. Над створенням працює компанія GlobalLogic, передає Na Chasi.

У чому суть проєкту

Компанія хоче допомогти забезпечити безперешкодний проїзд для спецтранспорту, оптимізувати дорожній рух таким чином, щоб швидка та пожежна автівка завжди мала зелене світло, так звану “зелену хвилю”.

“Якщо подивитися на рух спецтранспорту по місту, то є велике поле для оптимізації. На жаль, культура водіння в Києві залишає бажати кращого – частина водіїв порушують правила руху, зокрема, займають виділену смугу для громадського транспорту. Наприклад, для карет швидкої допомоги фактично немає умов для пріоритетного руху. Через це з’являться безліч проблем зі швидким та безпечним проїздом транспорту екстреної допомоги”, – розповідає Юлія Дубова, віце-президент з інжинірингу GlobalLogic.

Читайте також: У Вінниці тестують “зелену хвилю” для автомобілістів

Як це працюватиме

В Україні вже існує багато різних напрацювань у цьому напрямку: камери на дорогах, керовані світлофори з підключенням до Інтернету, гарне 4G-покриття у великих містах. Також на ринку з’являються автомобілі, які можуть підключатися до мережі та спілкуватися навіть між собою.

Проте, проблема полягає в тому, що наразі міста та містечка мають досить різноманітну інфраструктуру – багато систем не під’єднані до Інтернету та між собою ніяк не взаємодіють, впровадити технологічні рішення – досить комплексна задача.

Підключити світлофори до Інтернету

Саме через це, для управління трафіком в першу чергу необхідно підключити світлофори та інші об’єкти інфраструктури до Інтернету, створити хмарне середовище для збору та обробки інформації. Окрім цього, необхідні й інші засоби збору даних – камери відеонагляду, засоби для виміру швидкості транспорту. Це поступово запроваджується в Києві і здатне суттєво підвищити ефективність управління міським трафіком.

Читайте також: У Києві біля станції метро “Сирець” облаштують великий паркінг

Система прокладатиме оптимальний маршрут

Наступний крок – об’єднати різні елементи автомобільної індустрії та інфраструктури міста. Інженери GlobalLogic створюють рішення, яке збирає дані з автомобілів спецтранспорту, дорожньої інфраструктури, інформацію про затори тощо. За результатами звернення про допомогу до ситуаційного центру, система допомагає прокласти оптимальний маршрут для спецтехніки.

Автоматичне перемикання світлофорів для карет швидкої та пожежних машин

Далі, використовуючи алгоритми машинного навчання і штучного інтелекту, рішення може автоматично перемикати світлофори таким чином, щоб забезпечити мінімальний час проїзду для спецтехніки, водночас не створюючи затори навколо. Комплекс цих двох етапів – і є «Зелена Хвиля», яка неможлива без підключеної до Інтернету інфраструктури світлофорів, камер та роботи ситуаційного центру.

“Зелена хвиля” може з’явитися не лише в столиці

Представники GlobalLogic активно спілкуються з КМДА та адміністраціями інших міст та пропонують пілотні проекти з інтеграції системи до існуючої інфраструктури. Оскільки цінність полягає саме в інтеграції з наявною інфраструктурою, це можуть бути як міста-мільйонники, так і деякі обласні центри, де є ситуаційні центри.

Читайте також: У Києві вперше встановили антипаркувальні велопарковки

На додачу до невидимої оку хмарної системи, що об’єднує спецтехніку та розумну інфраструктуру, існує також мобільний додаток для відстеження маршруту, управління та налаштування пріоритетного проїзду спецтранспорту.

Коли запустять

Тестовий запуск планується на початку 2020 року. Створені всі необхідні компоненти хмарної системи та мобільні додатки. Наступний крок – інтеграція та тестування системи спочатку на закритому полігоні, далі – на реальних вулицях, а вже потім – повноцінне впровадження в систему розумного міста.

Коментарі

Технології

Українські айтівці створили нову розробку для розумного дому — SmartphoneKey

Опубліковано

Підприємець Вадим Сидоренко разом зі своєю командою створив новий продукт SmartphoneKey. Ця розробка дозволить відчиняти двері у власному будинку за допомогою смартфона.

Про це повідомив Вадим Сидоренко.

«Цей ключ-карта розроблений для високого рівня безпеки, гарантуючи, що лише авторизовані особи можуть відчинити двері», — описують продукт айтівці.

Ютуб-канал SmartphoneKey

Читайте також: У Дії зʼявилася нова послуга для підприємців: яка саме

Як користуватися

Для використання варто встановити сам сканер біля дверей та додати нову картку до гаманців у Google чи Apple. Додаткових застосунків встановлювати не потрібно. Коли будете біля дверей, то варто прикласти телефон до пристрою. Після цього двері відчиняться.

SmartphoneKey розроблено для запобігання дублюванню ключів. Розробники пишуть, що лише жителі будинку можуть отримати доступ до дому. 

Фото: SmartphoneKey

Вадим Сидоренко зазначає, що завдяки цій розробці можна буде замінити домофони, позаяк ним можуть користуватися всі, кому адміністратор надав доступ.

Дізнатися більше про розробку та замовити можна на сайті.

Нагадаємо, що українці можуть обрати представника від нашої країни на Дитячому Євробаченні-2024.

Фото обкладинки: Unsplash

Коментарі

Читати далі

Технології

«Укрзалізниця» запустила Wi-Fi у 16 потягах: деталі

Опубліковано

«Укрзалізниця» обладнала 16 поїздів Інтерсіті та Інтерсіті+ доступом до інтернету.

Про це повідомили у пресслужбі УЗ.

«Ми зробили те, про що говорилося роками. Усі пасажири швидкісних поїздів відтепер мають доступ до Інтернету через Wi-Fi», — прокоментував голова правління «Укрзалізниці» Євген Лященко.

Які потяги будуть мати Wi-Fi

Відтепер інтернет матимуть:

  • 10 поїздів Hyundai;
  • 2 поїзди Skoda;
  • 2 поїзди Тарпан;
  • 2 поїзди з вагонами МПЛТ (Міжрегіональний поїзд локомотивної тяги).

Читайте також: В Ірпені побудують інноваційне містечко для соціально вразливих родин

Як під’єднатися до інтернету

    Аби доєднатися до інтернету під час поїздки потрібно обрати мережу під назвою «WiFi test».

    Як пишуть в УЗ, після приєднання до мережі на пристрої відкриється сторінка бортового порталу з основною інформацією про подорож, електронним меню та можливістю залишити відгук про поїздку.

    Наразі можна користуватися одним гігабайтом трафіку на швидкості 10 Мб/с. Поки триватимуть тестування, доступ буде безплатним.

    Нагадаємо, що «Укрзалізниця» подовжує продаж квитків на поїзд «Варшава — Львів» через Раву-Руську.

    Фото: Укрзалізниця

    Коментарі

    Читати далі

    Технології

    Міноборони допустило до ЗСУ унікальний всюдихід-амфібію «ТАХА»: фото та характеристика

    Опубліковано

    Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до використання у підрозділах Збройних сил всюдихід-амфібію «ТАХА», розроблену українськими інженерами.

    Про це повідомляє Міноборони.

    Фото: «ТАХА»

    Універсальна мобільність

    «ТАХА» здатен працювати в найскладніших умовах — болотах, плавнях, глибокому снігу і навіть на кризі. Машина ефективно маневрує в обмеженому просторі завдяки компактним габаритам і можливості розвертатися на місці.

    Читати також: Україна вперше бере участь у навчаннях НАТО з протидії безпілотникам

    Всюдихід долає перешкоди заввишки понад 1 метр, а тиск на поверхню від його широких шин менший за тиск людської ноги, що дозволяє йому впевнено рухатися по сипучих і нестабільних ґрунтах.

    Фото: «ТАХА»
    Фото: «ТАХА»

    Технічні характеристики

    Всюдихід може перевозити до 1 тонни вантажу або до 10 пасажирів. Максимальна швидкість на суходолі становить 40 км/год, а на воді — до 6 км/год. «ТАХА» оснащений декількома паливними баками, що дозволяє працювати понад дві доби без дозаправки.

    Фото: «ТАХА»
    Фото: «ТАХА»

    Цей транспортний засіб вже успішно використовується на фронті для евакуації, перевезення боєприпасів і продуктів харчування в умовах складного рельєфу, де інша техніка не може впоратися.

    Нагадаємо, що українська армія отримала новий бронеавтомобіль: характеристика.

    Фото: «ТАХА».

    Коментарі

    Читати далі

    Шопочитати

    Суспільство4 тижні тому

    Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

    Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

    Суспільство1 місяць тому

    Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

    Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

    Суспільство1 місяць тому

    «Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

    Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

    Суспільство2 місяці тому

    Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

    Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...