Суспільство
У Києві стартував інклюзивний кінофестиваль: кіно для кожного
У київському кінотеатрі Жовтень 5-11 грудня відбудеться інклюзивний кінофестиваль європейських фільмів Єврофест: кіно для кожного, повідомляє видання Артхаус Трафік.
Наголошується, що кінофестиваль створений для підвищення толерантності та рівності в українському суспільстві, а також розширення можливостей дозвілля для людей з інвалідністю.
На фестивалі покажуть вісім європейських кінохітів – тріумфаторів європейських фестивалів. Всі вони торкаються різних аспектів інклюзивності – віку, раси, гендеру, сексуальної орієнтації тощо.
Читайте також: Українсько-британський стартап готується до польотів на Місяць
Відомо, що два фільми з програми – Чемпіони та Портрет дівчини у вогні – покажуть показані з тифлокоментарем (додаткова аудіодоріжка, яка пояснює, що відбувається у сценах фільму, для людей з порушенням зору) та адаптованим субтитруванням (текстова доріжка, що супроводжує фільм написами у нижній частині екрану для людей з порушенням слуху).
Програма
Фільми демонструються мовою оригіналу із субтитрами.
Фільмом відкриття стане іспанська комедія «Чемпіони». За сюжетом, тренер з баскетболу, засуджений до громадських робіт, отримує завдання зробити чемпіонів з команди людей з ментальними порушеннями. Стрічка Хав’єра Фессера стала тріумфатором іспанського «Оскара» – національної премії Гойя: із 11 номінацій фільм було відзначено у трьох категоріях – за найкращий фільм року, найкращу пісню та найкращого актора-дебютанта.
З програми Каннського кінофестивалю на «Єврофесті» покажуть французьку стрічку «Портрет дівчини у вогні» з Адель Енель («Хепі-енд») та Ноемі Мерлан («Полуничка»). Історична мелодрама Селін Сьямма розповідає про кохання двох жінок у Бретані кінця XVIII століття. На Лазуровому березі фільм здобув нагороду за найкращий сценарій і Queer Palm, яка присуджується найкращим фільмам на ЛГБТ-тематику.
Читайте також: Унікальні прикраси від українських майстрів, не дорожчі за 200 гривень
«Робота без авторства» Флоріана Генкеля фон Доннерсмарка – німецька драма, заснована на біографії німецького художника Герхарда Ріхтера. Дитинство Ріхтера припало на нацистські роки, що вплинуло не тільки на його життя, але і на його творчість. Стрічка автора драми «Життя інших» була вперше показана у конкурсній програмі Венеціанського кінофестивалю, де отримала премію молодіжного журі. Фільм був номінований на премію «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою і найкращу операторську роботу.
Данію у програмі фестивалю представляє соціальний трилер «Сини Данії». Події стрічки розгортаються у 2025 році – після теракту, влаштованого вірогідно ісламістами, країна переживає злет ультраправих партій. Аби не допустити приходу до влади одіозного політика, кілька молодих мусульман об’єднуються заради його вбивства. Режисер «Синів» Улаа Салім – син біженців з Іраку, який народився у Копенгагені; стрічка заснована на його власному досвіді міжнаціональної ворожнечі.
Головні герої трагікомедії «Зимові мухи» – двоє непосидючих хлопців-підлітків, які вирушають у непросту подорож; зрештою вона перетворюється на історію про дорослішання, сповнену імпульсивності, нестримності та невинності. Світова прем’єра стрічки спільного виробництва Чехії, Словаччини, Польщі, Словенії та Франції відбулася на міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах, де Олмо Омерзу отримав премію як найкращий режисер.
Документальне кіно у програмі фестивалю представляє «Обскуро Бароко» Евангелії Краніоті – мрійлива кінопоема, в центрі якої Луана Муніс (1961-2017), трансгендерна активістка з Бразилії. Події розгортаються у Ріо-де-Жанейро, із його політичними конфліктами та карнавалами, де трансформації тіл більше не визнають гендерних розмежувань. Фільм спільного виробництва Греції та Франції був відзначений призом журі «Тедді» на Берлінському кінофестивалі.
Також на фестивалі покажуть чорні комедії «Зжерті левами» (Велика Британія) та «Лайко: Ром у космосі» (Угорщина).
Нагадаємо, у Дружківці запустять інтерактивну карту доступності для людей з інвалідністю.
Також, як ми писали раніше в українських кінотеатрах безкоштовно показують фільми до Дня Збройних сил
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Команда та інклюзивність
Коментарі
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі