

Суспільство
У Києві на Софійській площі засвітили вогні головної ялинки країни
У Києві на Софійській площі в суботу, 19 грудня, відбулася церемонія запалювання вогнів на головній новорічній ялинці країни.
Про це пише Укрінформ.
Уже традиційно у День Святого Миколая на площі перед Софією столиця розпочинає новорічні святкування та запалює вогнями головну ялинку країни.

Цього року у зв’язку з карантинними обмеженнями офіційне засвічення головної ялинки пройшло без традиційного параду та концерту. Водночас на церемонію зібралася велика кількість людей.
Читайте також: “До мене приходять за дитинством”. Як пенсіонер відкрив на Чернігівщині музей іграшок
Міський голова закликав киян та гостей столиці передати вітання захисникам України, які сьогодні боронять державу на сході країни. Також він закликав киян подякувати медикам, які продовжують рятувати життя та здоров’я людей в умовах пандемії.

Головна ялинка в центрі Києва – штучна, висотою 31 метр, її прикрашають 1,5 тисяч іграшок і понад 10 км гірлянд. Ялинка коштувала 5-7 млн грн. Кошти на неї отримані від спонсорів та рекламодавців.
Автори концепції святкового оформлення Софійської площі обрали тематикою “Казковий ліс”.
Читайте також: Помічники Святого Миколая: 10 можливостей зробити добро на свято
Загалом у столиці для уникнення скупчення людей цьогорічний новорічний маршрут простягається на 8 км та має 7 локацій: Софійська площа, Арка дружби народів, пішохідно-велосипедний міст, парк «Володимирська гірка», Алея художників, Андріївський узвіз та Контрактова площа.

Головна ялинка країни височить на Софійській площі, головна ялинка Києва – біля Арки дружби народів, а центральну ялинку Подолу встановили на Контрактовій площі. Однак святкування проходитимуть без фестивалів, концертів, великих сцен, фудкортів, будуть лише сувеніри та гарячі напої. Натомість новорічний маршрут матиме безліч інших цікавинок: світлові артінсталяції, фотозони, атракціони, гірки, ковзанки.
Читайте також: Флейти для медитації: як майстер з України підкорив своїми виробами Європу та Тибет
Нагадаємо, дитяча залізниця запустила «Полярний експрес».
Усі фото: ukrinform.ua.
Суспільство

Єнс із Данії, якому 11 років, завершив свою благодійну ініціативу й зібрав понад вісім тисяч доларів на підтримку українських дітей, які втратили домівки через війну. Хлопчик виготовляв і продавав великодніх курчат із бісеру.
Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Ідея допомоги з’явилася не вперше: торік Єнс зібрав 28 тисяч данських крон, а цьогоріч у березні він уже збирав понад 12 тисячі крон. Тоді частину цієї суми подвоїла благодійна організація KOLO Nordic.
Наразі на зібрані вісім тисяч доларів Єнс планує придбати шкільні рюкзаки для українських дітей.
Читайте також: «Ви захищаєте весь світ»: Шон Пенн відвідав Україну та зустрівся з військовими (ВІДЕО)

Нагадаємо, що Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО).
Фото: Юлія Свириденко в Х
Суспільство

Увечері 21 квітня мешканці Сумської області могли спостерігати рідкісне для України природне явище — полярне сяйво.
Про це повідомили в Сумському обласному центрі з гідрометеорології.
Полярне сяйво виникає внаслідок взаємодії заряджених частинок сонячного вітру з магнітним полем Землі. У результаті ці частинки потрапляють в атмосферу та збуджують молекули газів, що й спричиняє характерне світіння.
Такі явища зазвичай можна побачити в приполярних регіонах, однак під час сильної сонячної активності полярне сяйво іноді з’являється і на ширших географічних широтах, зокрема в північних областях України.
Читайте також: Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво



Нагадаємо, що UAnimals запустили власну платформу із лекціями задля допомоги тваринам.
Фото: Анастасія Братуха
Суспільство

Громадська організація UAnimals представила нову платформу «Балачка» — серію мінілекцій на різноманітні теми. Усі кошти з цього проєкту активісти використовуватимуть для допомоги тваринам.
Про це повідомили в UAnimals.
Що додали на платформу
На платформі вже доступні 14 лекцій з таких тем: креатив, бізнес, мистецтво, історія, сексуальна освіта, штучний інтелект, харчування, жестова мова для собак, керування часом, вивчення англійської тощо.
Тривалість лекцій — від 10 до 40 хвилин. Кожну доповнює бонусне відео з добіркою «Топ-5» від спікера.
До проєкту долучилися:
- підприємець Андрій Федорів;
- комік Василь Байдак;
- військовий та письменник Остап Українець;
- засновники гурту Tember Blanche;
- лікарі, експерти з ІТ, прав дитини та інші експерти.
Переглянути доступні лекції можна за посиланням. Для цього потрібно зробити благодійний внесок від 200 гривень. Після оплати лекцію можна буде переглянути в особистому кабінеті протягом трьох місяців.
Читайте також: У Чорнобильському заповіднику зафіксували рекордне стадо оленів шляхетних (ФОТО)
«Ми вирішили створити платформу, яка буде водночас корисною і людям, і тваринам. Лекторів обирали так, щоб охопити максимум різнопланових сфер, і саме тих, чиї “балачки” самі залюбки послухаємо. Більшість лекцій ніяк не стосуються теми тварин, але кожна з них – рятує тварин. Адже всі отримані гроші підуть на допомогу тваринам, постраждалим від війни», — зазначив засновник UAnimals Олександр Тодорчук.
Про UAnimals
Організація UAnimals з 2016 року пропагує гуманне ставлення до тварин і захищає їх від експлуатації та знущань. Після початку повномасштабного вторгнення UAnimals рятує домашніх, диких та свійських тварин від війни.
За цей час команда UAnimals вивезла з-під обстрілів близько 7 тисяч тварин, підтримала відбудову понад 24 притулків, роздала тисячу тонн корму та стерилізувала понад 43 тисяч безпритульних тварин. Наразі спільнота фонду налічує близько трьох тисяч волонтерів.
Нагадаємо, що прикордонники врятували лебедя, який заблукав біля позицій на Херсонщині (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: UAnimals