

Суспільство
У Києві на Оболоні відновили бювет, що не працював три роки
У Києві в Оболонському районі на вулиці Прирічній, 19 запрацював бювет, яким мешканці району не могли користуватись з початку 2017 року через невідповідність води санітарним нормам та правилам.
Про це пише Великий Київ.
Зазначається, щоб відновити киянам доступ до чистої води у цьому бюветі, збудували нову артезіанську свердловину малої продуктивності.
Відтепер бюветний комплекс має індивідуальну точку водопостачання, яка складається з артезіанської свердловини та підземної насосної камери.
Глибина новозбудованої свердловини сягає 283 метрів Юрського водоносного горизонту. Вода повністю відповідає Державним санітарним нормам та правилам.
Читайте також: Монах-блогер Падре Серж: як священник на Тернопільщині підкорив YouTube
Альтанку, що накриває бювет, також оновили: пофарбували, облаштували бруківкою та новими світильниками, замінили водорозбірні колонки та мережі водо- та електропостачання.
У “Київводфонді” зауважили, що загалом мають на балансі 173 бюветні комплекси. За період 2015-2020 роки підприємство відновило роботу 16 бюветних комплексів у восьми районах столиці.
Читайте також: Як дідусь 60 років робить бізнес на воді (ВІДЕО)
Нагадаємо, «Нібулон» ввів в експлуатацію новий водогін.
Як ми повідомляли раніше, у Вінниці за рік розчистили понад кілометр русла Південного Бугу.
Головне фото: bigkyiv.com.ua.

Суспільство

Одеський скульптор Кирило Максименко створив коника з металобрухту. Комаха на подив витончена.
Про це пише Культурометр.

Дивуватися є чому – адже всі частини тіла комаха раніше були … запчастинами різних механізмів.
Читайте також: Її капелюхи носять навіть до королеви Британії: історія успіху майстрині з Чернігова

А замість очей у коника – циферблати старого годинника.
Кирило Максименко – автор скульптури Рука Стіва Джобса на Новосельській, скульптури джина та багатьох інших.

Читайте також: Як працює РРО для інтернет-магазинів – пояснення Олександри Томашевської
Нагадаємо, в Одесі сфотографували яскравий світанок перед штормом.
Усі фото: culturemeter.od.ua.
Суспільство

На українському ринку з’явився екзотичний, теплолюбивий і незвичний рокамболь, пише seeds.
Популяризує його фермер Володимир Мережко — засновник «Клубу виробників Рокамболю». Саме він та людина, яка завезла його в Україну.
Першу головку рокамболю Володимир привіз з Флориди — купив за 6,5 доларів, потім розмножив її. Найкраще рокамболь придатний для вирощування на Півдні України. Ці кліматичні умови для нього підходять ідеально. Однак Володимир Мережко вирощує його на Київщині — в селі Баришівка вже 5 років:

«Рокамболь — це цибуля причасникова. Від цибулі він взяв вагу, а від часнику — вигляд і присмак. Там більше цибулі. Якщо додати в зажарку і все, що печеться, там такий букет розкривається, дуже ароматний, неймовірний. Люди раз спробують і потім не зможуть відмовитись», – розповідає фермер.
Рокамболь, на відміну від зимових сортів часнику, чудово зберігається — практично всю зиму, до квітня. Рокамболь може похвалитися високою врожайністю, приблизно в 3-4 рази вищою ніж врожайність традиційних сортів часнику. Вага кожної головки сягає від 250 до 450 грам.
Читайте також: Як працює РРО для інтернет-магазинів – пояснення Олександри Томашевської
В Україні наразі не дуже багато людей, які вирощують рокамболь. Все ж овоч поки недостатньо популярний в українських споживачів. Виправити це і намагається Володимир. Майже всі відомі йому фермери, які займаються вирощуванням екзота — це його покупці.
Вартість рокамболю, звісно «кусається». Голівка цієї часникової цибулі коштує 350 грн, зубець — близько 30 грн. Ринку рокамболю в Україні наразі немає, тому реалізує його Володимир зі своїми компаньйонами на різноманітних аграрних виставках, ярмарках, через власний сайт та соцмережі.
Нагадаємо, у супермаркетах України з’являться вертикальні ферми для вирощування зелені.
Як ми повідомляли раніше, на Київщині фермери вирощують елітних кіз і проводить майстер-класи по доїнню.
Усі фото: seeds.org.ua.
Суспільство

З нагоди Дня Австралії 26 січня розпочався кіноклубний онлайн-фестиваль сучасного австралійського кіно «Кенгуру Фест».
Про це пише Укрінформ з посиланням на повідомлення кінокомпанії «Артхаус Трафік».
Відомо, що безкоштовно і легально глядачі зможуть переглянути чотири стрічки.
Мелодрама «Лев»
Як зазначається, головна подія фестивалю – пригодницька мелодрама «Лев» (Lion) режисера Гарта Девіса, яка у 2017 році отримала шість номінацій на Премію «Оскар»:
- за найкращі фільм,
- адаптований сценарій,
- роботу оператора,
- саундтрек,
- чоловічу і жіночу ролі другого плану.
У стрічці зіграли зіркові актори:
- Руні Мара («Керол», «Дівчина з татуюванням дракона»),
- Ніколь Кідман («Години», «Мулен Руж»),
- Дев Патель («Мільйонер з нетрів»).
Фільм розповідає правдиву історію Сару, який у п’ятирічному віці сів не на той потяг і поїхав на інший кінець Індії за тисячі кілометрів від свого дому. Через 25 років, вихований названими батьками в Австралії, він вирішує знайти свою сім’ю і рідний дім, озброївшись неясними спогадами з дитинства та мапами Google Earth.
Стрічка «Вижити в глушині»
Документальна пригодницька стрічка «Вижити в глушині» (Surviving the Outback) – робота інструктора з виживання та шукача пригод Майкла Аткінсона, який зафільмував свою подорож глушиною Австралії. У фільмі режисер та головний герой хоче перевірити, чи вдасться йому вижити без команди та звичних засобів комунікації і дістатися до цивілізації самотужки.
Представлений у програмі документальний фільм «2040» – оптимістичний погляд на близьке майбутнє Землі. Удостоєний нагород режисер Деймон Ґамо подорожує найвіддаленішими куточками Землі, беручи інтерв’ю у спеціалістів різних галузей, що працюють над вирішенням глобальних проблем. Він досліджує, як виглядатиме майбутнє у 2040 році, якщо використовувати доступні людству сучасні екотехнології для покращення життя на планеті, а не подальшого її руйнування.
Пригодницький «Мій друг містер Персіваль»
Також на фестивалі буде представлений зворушливий пригодницький фільм для родинного перегляду «Мій друг містер Персіваль» (Storm Boy) – хіт торішнього Чілдрен Кінофесту. Він теж порушує питання екології. За сюжетом успішний бізнесмен і щасливий батько сімейства згадує своє дитинство на схованому від усього світу узбережжі океану. Він повинен розповісти своїй онуці незвичайну історію хлопчика на прізвисько Шторм та пелікана-сироти – містера Персіваля. Історію небезпечних пригод і дивовижної дружби, яка вплинула на все його життя.
Читайте також: “Так” українському кіно! Як працює онлайн-кінотеатр Takflix
Фестиваль розпочався 26 січня, в День Австралії – національне свято, що знаменує початок освоєння Зеленого континенту європейцями. Триватиме подія до 31 березня.
Щоб подивитися стрічки, глядачам необхідно обрати вже існуючий кіноклуб на платформі “Віртуальний кіноклуб” та долучитися до його онлайн-показів. Або ж зареєструвати на сайті власний онлайн-кіноклуб для однодумців та почати організовувати перегляди в ньому.
Нагадаємо, український тренер став прототипом героя спортивної драми.
Головне фото: art-boutique.by.