

Технології
«Нібулон» ввів в експлуатацію новий водогін
Компанія «Нібулон» ввела в експлуатацію новий довговічний водогін загальною вартістю 10,6 млн грн у с. Мар’янське Апостолівського району на Дніпропетровщині.
Про це повідомили у пресслужбі компанії.
Зазначається, що найближчими днями водогін розпочне роботу і люди отримають чисту та якісну воду.
Читайте також: У водосховище на Франківщині запустили 216 тисяч рибин
За інформацією, на початку будівництва підприємства «НІБУЛОН» уклав із Зеленодольською ОТГ соціальну угоду на 11 млн грн для вирішення надважливої проблеми водопостачання до населеного пункту.
«Жителі Мар’янського-1 споживали воду із місцевої насосно-фільтрувальної станції, що розміщувалася в аварійному стані, і якість води не відповідає вимогам державного стандарту. Мар’янське-2 користувалося питним азбестоцементним трубопроводом ще радянських часів, що є шкідливим для здоров’я людей. Крім сумнівної якості, у будь-який момент село могло взагалі лишитися без води», – розповів директор філії «Зеленодольська» Yaroslav Stratutsa.
Читайте також: Як дідусь 60 років робить бізнес на воді (ВІДЕО)
До Мар’янського прокладено 7,4 км нового сучасного довговічного та екологічно безпечного трубопроводу. Окрім того:
- замінено частину старого технічного водопроводу;
- здійснено ремонт під’їзної дороги, облаштовано узбіччя та пішохідну доріжку тротуарною плиткою, укладено плитку біля пам’ятного знаку при в’їзді в село;
- освітлено центральну вулицю: встановлено 21 сучасну електроопору, світильники та змонтовано лінію електропередач.
Нагадаємо, у Вінниці за рік розчистили понад кілометр русла Південного Бугу.
Головне фото: facebook.com/nibulonltd.

Технології

ВМС України отримають комплекс безпілотних літальних комплексів «Байрактар-ТВ2» із покращеними характеристиками.
Про це йшлося під час зустрічі представників турецької компанії BAYKAR MAKINA з керівним складом та відповідними фахівцями Військово-Морських Сил Збройних Сил України, повідомляє АрміяInform.
Під час зустрічі сторони обговорили питання підготовки особового складу безпілотних ударних комплексів «Байрактар-ТВ2» та особливості їхнього застосування на флоті.
Читайте також: В Україні тестують дрон-камікадзе «Пілум»
“Цього року ВМС України отримають комплекс безпілотних апаратів із покращеними характеристиками, які будуть діяти в інтересах Військово-Морських Сил як на суходолі, так і на морі, — розповів командувач ВМС ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа. — Тому ми вдячні нашим партнерам за швидку реакцію на наше запрошення та конструктивний діалог щодо вироблення спільної позиції та розв’язання всіх питань при реалізації цього проєкту”.
«Байрактар ТБ2» — турецький ударний оперативно-тактичний середньовисотний безпілотний літальний апарат з великою тривалістю польоту. Розробка і виробництво компанії «Байкар Макина».
Нагадаємо, у Вінниці готуватимуть офіцерів запасу за профілем бойового застосування безпілотників.
Фото: censor.net
Технології

Український фонд стартапів назвав перших переможців пітчингу в 2021 році. П’ять проєктів отримають гранти в $25 000. Про це йдеться в заяві фонду, пише НВ.
Зазначається, що всього на держфінансування претендувало 11 стартапів на pre-seed стадії. Переможцями пітчинг стали:
- OSBB Online – комплексне рішення для управління багатоквартирними будинками і комфортного життя їх жителів;
- ComeBack Mobility – розумні сенсори для милиць, які контролюють навантаження після захворювань і пошкоджень нижніх кінцівок;
- obimy – сервіс і додаток для невербальної комунікації;
- LineBar – багатофункціональна технологія будівельної 3D друку, яка дозволяє будувати елементи будівель відразу з декількох матеріалів і безпосередньо на будівельному майданчику;
- MindSelf – мобільний інструмент психологічної самодопомоги, який дозволяє розвивати стресостійкість, підвищувати рівень ментального здоров’я та уваги.
Читайте також: Три українські стартапи здобули гранти по $50 тис.
У Фонді відзначили, що проєкти оцінюються за низкою критеріїв, а саме: команда, ринок, доцільність фінансування, ідея, стратегія розвитку.
Нагадаємо, Українській застосунок Reface увійшов у топ кращих від компанії Google.
Фото: usf.com.ua
Технології

Упродовж двох років Харківський машинобудівний завод «ФЕД» спільно з науковцями аерокосмічного університету провадить роботи з виготовлення двигуна для космосу.
Про це пише Укрінформ.
Також фахівці створили нову унікальну систему охолодження супутників. Раніше президент асоціації “Укравіапром” і директор заводу “ФЕД” Віктор Попов заявляв, що виготовили перший у світі український іонно-плазмовий двигун.

Зазначалося, що над створенням нової системи охолодження супутників, зокрема і для міжпланетних перельотів за замовленням Міжнародного космічного агентства, працювали п’ять років.
“Протягом цього тривалого часу ми відпрацювали не тільки конструкцію, а й технології, та вже здійснили комплектування двох супутників Європейського космічного агенства за замовленням американської компанії”, – директор заводу “ФЕД”.
Він також додав, що система охолодження принципово нова. Вона буде розповсюджена і на охолодження Місячних модулів і так далі, тому є велика перспектива.
Читайте також: Чи готові роботодавці підвищувати зарплати. 5 тенденцій на ринку праці
Нагадаємо, Військово-морські сили створили ракетний дивізіон, що озброїться “Нептуном”.
Як ми повідомляли раніше, в Україні ввели в експлуатацію новий радіотелескоп РТ-32.
Усі фото: ukrinform.ua.