Суспільство
У Києві автомат, який обмінює пластикові пляшки на корм для тварин, вже зібрав 68 кг пластику (ФОТО)
Автомат «Япомогабокс», встановлений в Києві для обміну пластикових пляшок на корм для безпритульних тварин, уже зібрав 68 кілограмів пластику. Він працює із 24 жовтня.
Про це повідомляє Радіо Свобода.
«Ми зібрали за перший тиждень 54 кілограми пластику, плюс в суботу вивантажили шість кілограм, і в неділю вісім. Тобто загалом десь 68 кілограм. Пляшки порахували від суботи до суботи – 2160, після цього ще не рахували. Ми висипали 68 кілограмів корму це теж поки дані з суботи на суботу», – розповів один із ініціаторів, керівник благодійного фонду «Япомога» Руфат Раімов.
За його словами, спершу за одну вкинуту пляшку автомат висипав у встановлену миску 50 грамів корму. Проте через значний ажіотаж і велику кількість бажаючих нагодувати безпритульних тварин в обмін на пластик, порцію довелось зменшити до 20 грам.
Читайте також: Реконструюють найбільший притулок для тварин в Україні: як він виглядатиме
«Я вам скажу чесно, ми коли встановлювали цей бокс, то планували за тиждень відвантажувати мішок пляшок. А зараз ми вивантажуємо два мішка за день!», – сказав Руфат Раімов.
Керівник благодійного фонду розповів, що автомат уже довелось один раз ремонтувати – хтось невдало засунув у нього габаритну пластикову пляшку, яка й вивела пристрій із ладу. Попри скепсис, який Руфат Раімов часто чув, мовляв, вандали відразу пошкодять «Япомогабокс», його зламали не зумисне, а від незнання.
«Ми цей момент допрацьовуємо: запускаємо «Япомогабокс» 2.0 і будемо проводити навчання: як правильно користуватись, як сортувати. Автоматів буде дуже багато. До кінця року плануємо встановити від 5 до 10 автоматів», – розповів Раімов у коментарі Радіо Свобода.
«Япомогабокс» – поки єдиний автомат благодійного фонду «Япомога», встановлений у Києві, вул. Юрія Іллєнка 71.
Фото: facebook.com/rufat.raimov
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі