Суспільство
У Києві активісти створили петицію із закликом зберегти парк «Наталка» на Оболоні
Активісти громадської організації «Парк Наталка» створили петицію із закликом зберегти однойменний парк на Оболоні від паркінгу та проїзду автівок.
Відповідну петицію зареєструвала активістка Богдана Бесчастна, повідомляє ШоТам.
Зазначається, що громада і представники ГО «Парк Наталка» виступають категорично проти проїзду через парк індивідуальних автівок та облаштування парковки для відвідувачів «спортивно рекреаційного комплексу» безпосередньо на території парку.
Водночас авторка петиції наголошує, що громада не проти реконструкції кесону як громадського простору та створення «спортивно-рекреаційного комплексу» доступного для його відвідування пішки.
«Ми всі разом зробили парк мрії, але мрію можна знищити, якщо її не захищати, якщо вона не стане мрією усіх нас! Без вашої участі та підтримки, парк мрії – може перетворитися на парк генделів, парковок та проїзду автомобілів. Парк з самого початку свого створення позиціонувався як парк без комерції у будь-якому її прояві. Це існуючий суспільний договір між міською владою та громадськістю», – зазначає Богдана Бесчастна.
Читайте також: Київ – це наш Карфаген, який ми не маємо права знищити
Ознайомитися із повним текстом петиції та підтримати вимоги активістів можна за цим посиланням. Станом на 22 лютого киянам вдалося зібрати вже 3245 підписів із 6000 необхідних.
Про парк
«Наталка» – парк на березі Дніпра в Оболонському районі Києва. Розташований вздовж берега Дніпра, від гольф центру на Оболонській Набережній до Північного мосту. Загальна площа – близько 25 га. Назва походить від однойменного урочища, яке довго було дикою територією між житловим масивом «Оболонь» і Дніпром.
Перша спроба реконструкції парку в 2013 році призвела до активних протестів і створення громадської організації «Парк Наталка». Згодом активістам вдалося знайти спільну мову з владою та прийти до позитивного результату. Ділянки землі, які були заплановані під забудову, повернули у власність міста для використання в якості парку «Наталка».
Крім того, кияни пропонують створити музей архітектури з реабілітаційним центром для військових в садибі Дмитрієва на Подолі.
Нагадаємо, депутати Київради на засіданні 9 лютого перейменували 31 вулицю, провулок, проспект та бульвар, назви яких пов’язані з росією та радянським минулим.
Фото: wikipedia.org.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі