

Суспільство
У Києві відкрився Veteran Hub
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Києві запрацював Veteran Hub – перший відкритий простір для ветеранів та громадських організацій, що працюють з українськими захисниками.
Про це повідомляє прес-служба КМДА.
Створили і організували роботу такого простору в Києві меценати у співпраці з громадськими організаціями і волонтерами.
Veteran Hub працюватиме щоденно із 10:00 до 19:00 на 20 поверсі “Олівця”, адреса – вулиця Іллєнка, 42.
Навіщо Veteran Hub потрібен?
У Veteran Hub ветеранам надаватимуть психологічні консультації, допомагатимуть боротися із посттравматичними стресовими розладами, надаватимуть юридичну підтримку, консультуватимуть щодо отримання статусу учасника бойових дій, інших документів.
Допоможуть і у професійній орієнтації – написати резюме, підготують до співбесіди, нададуть бізнес-консультацію.
“Veteran Hub – унікальна можливість розвитку для сфери ветеранських справ в Україні. Ми об’єднали приклади найкращого досвіду останніх років та створили гідні умови для співпраці лідерів у ветеранській сфері. Саме тут громадські послуги стають доступними для ветеранів, їх рідних та близьких”, – каже голова Veteran Hub Івона Костина.
Для отримання послуг потрібно особисто звернутися до Veteran Hub, повідомляє Українська правда. Проте вже незабаром з’явиться можливість реєстрації через єдину Електронну систему.
У Veteran Hub будуть регулярно відбуватись освітні заходи. У майбутніх планах Veteran Hub відкриття тренувального центру, мобільних офісів та представництв у регіонах.
Наразі Veteran Hub об’єднав сім різних громадських організацій.
ГО “Побратими”
Проводить індивідуальні психологічні консультації та колективні групи підтримки різної тематики та спрямування.
ГО “Центр зайнятості вільних людей”
Допомагає у професійній орієнтації, працевлаштуванні – оформленні резюме, підготовці до співбесід та контактів з роботодавцями.
Також команда центру надаватиме бізнес-консультації.
ГО “Друг героя”
Допомагатиме у боротьбі із посттравматичним стресовим розладом та іншими травмами, які були отримані внаслідок бойових дій, використовуючи потужний зв’язок людини та собаки.
Собаки-терапевти будуть повноцінними членами команди проекту і працюватимуть щодня в просторі Veteran Hub.
ГО “Юридична сотня”
Надаватиме юридичну підтримку.
Інформацію про права та гарантії, передбачені законодавством, місцевими програмами; консультації щодо оформлення документів.
Допомагатиме з представництвом у судах щодо окремих видів справ, пов’язаних із захистом прав та відстоюванням інтересів, коли другою стороною є держава.
ГО “Блакитний птах”
Надаватиме юридичні послуги, допомагатиме в оформленні статусів зниклого безвісти чи полоненого, проводитиме індивідуальні психологічні консультації.
ГО “Добровольці”
Проводитиме консультації з отримання статусу учасника бойових дій регіонального рівня; консультації з отримання статусу інваліда війни, консультації для родин загиблих з отримання статусу члена сім’ї загиблого.
Допомагатиме у підготовці документів для оформлення соціальних статусів, виплат від держави (свідчення, заяви, клопотання, пошук свідків).
Допомагатиме готувати позови та супровід у суді з питань соціального захисту бійців та членів їх родин.
Консультанти супроводжуватимуть оформлення пільг в органах державної влади (добровольців та їх родин).
Фахівці ГО консультуватимуть щодо отримання вищої освіти.
ГО “Вільний вибір”
Проводитиме індивідуальні консультації психолога та психіатра.
“Ліга медіаторів України”
Надаватиме послуги з мирного вирішення суперечок та конфліктних ситуацій у сім’ї.
Скільки в Києві ветеранів?
За статистикою Держслужби у справах ветеранів війни та учасників АТО, у Києві проживають 22 549 ветеранів війни на Донбасі, а в Київській області – 17 671. 411 з них мають інвалідність, отриману внаслідок військових дій.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
В Україні запускають проєкт #CVIDOMI для підлітків 14–17 років, які обирають свій майбутній фах.
Про це ШоТам повідомили організатори проєкту.
Запуск проєкту відбудеться 6 червня за сприяння Малої академії наук України та Фонду ООН у галузі народонаселення за підтримки Швеції та громадської організації «ЕдКемп Україна».
Лекції будуть доступні для всіх зацікавлених, а для точкової роботи із запитами в мінігрупах організатори відкрили реєстрацію.
Чому це важливо?
Проєкт #CVIDOMI створений для підтримки підлітків, які в умовах війни опинилися на роздоріжжі та не знають, який напрям і форму особистого розвитку вибрати, щоб рухатися вперед.
Команда менторів і психологинь допоможе визначити їхні сильні сторони, знайти себе та сформулювати власні очікування від майбутнього. Після участі у проєкті підлітки матимуть достатньо знань для свідомого вибору кар’єрного шляху.
Проєкт охоплює три напрями:
#CVIDOMIнадихати — це загальнодоступні мотиваційні лекції від представників професій, які в суспільстві досі сприймають як гендерно орієнтовані. Кейси спікерів зламають ці стереотипи!
#CVIDOMIпідтримати — розмови з психологинями на навколокар’єрні теми, що хвилюють молодь:
- Профорієнтація здорової людини, або Я-/ким/-и стати, аби бути щасливими.
- Профорієнтація, або Що ми вибираємо насправді, коли говоримо про кар’єру.
- Що таке інтереси: для чого вони потрібні та які бувають?
- Навички самопрезентації: як скласти портфоліо, резюме, пройти співбесіду та бути самими собою.
- Хочу! Можу! Треба! Як вирішити рівняння з трьома невідомими?
- Синдром самозванця, або Ще одне слово про сильні сторони. Як визначитися, у чому ми талановиті, та побудувати кар’єру мрії?
- Формула успіху та як вдало вибрати професію.
- Тип темпераменту та професія. Ефективна взаємодія людей із різними типами темпераменту.
- Емоційний інтелект підлітків. Особисті кордони й управління конфліктами.
- Професії майбутнього.
- Що таке лінь і чому я в неї не вірю?
- «Ким би ви не були, будьте собою!»
Читайте також: Від орнаментів і традицій до сучасності. Що ти знаєш про українські вишиванки? (ТЕСТ)
#CVIDOMIобирати — сесії з профорієнтологами та психологинями в мінігрупах для більш сфокусованої роботи впродовж трьох місяців. Тут кожен і кожна з учасників визначить і вдосконалить свої сильні сторони, що допоможуть в майбутньому вибрати й отримати професію мрії. Зареєстровані для роботи в цьому напрямі пройдуть профорієнтаційний тест і отримають від фахівців індивідуальну інтерпретацію результатів.
Як взяти участь?
Підлітки 14–17 років, які хочуть приєднатися до #CVIDOMIобирати, мають до 29 травня зареєструватися за посиланням.
Для того, щоб долучитися до відкритих лекцій проєкту #CVIDOMIнадихати і #CVIDOMIпідтримати, стежте за новинами на сайті та на сторінках МАН у соцмережах фейсбук тут та інстаграм тут.
Усі події проєкту #CVIDOMI відбуватимуться в онлайн-форматі на платформах «Zoom» і «Google Meet».
Фото: zn.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Він прикрив собою поранену жінку, коли на Харків сипались снаряди «Градів». Денис – інструктор Товариства Червоного Хреста України. Він волонтерить вже 7 років.
Разом із загоном швидкого реагування першим вирушає у небезпечні місця. Того дня вони потрапили під обстріл у центрі Харкова.
Денис саме допомогав пораненій жінці. Попри всі інструкції та протоколи він залишався поруч із нею. Хоча поряд продовжували вибухати снаряди.
«Насправді, я вже тримав рану, тому якщо б я відпустив, можливо б… Хоч там і був накладений турнікет, потрібно було рятувати життя», — Денис Петренко, волонтер.
Випадково відзняте відео облетіло соцмережі.
«Тепер мама знає все: де я і чим я займаюся. Я через деякий час, можливо за пів року, з’явлюся перед нею», — Денис Петренко, волонтер.
Після війни Денис мріє працювати у швидкій допомозі. А поки що продовжує рятувати людей у гарячих точках. Та тепер одягає бронежилет і на звичайні виїзди.
«Я просто, як би так сказати, залишився з людиною, коли це було потрібно. Ми ж так і працюємо», — Денис Петренко, волонтер.
Дивіться відео: Як поводитися із вибухонебезпечними предметами: анімація від Шотам
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Друже, привіт. Маємо серйозну розмову. В Україні війна і третина нашої території замінована. Це означає, що небезпека зберігається і вона реальна, а не віртуальна.
Знаємо, що ти любиш знімати вибуховий контент у тік-ток, але дослухайся до наших порад. Так твоя цікавість не перетвориться на смертельний челендж у соцмережі. Це не жарти.
Звертай увагу на все довкола. Дивитись під ноги, на підозрілі предмети в людних місцях. Якщо ти з родиною повернувся додому, де тривали бойові дії, будь ласка, будь обережним. Ворог міг залишити неприємні сюрпризи на подвірії або у погребі.
Підозрілі предмети виглядають ось так. Це може бути міна, касетні боєприпаси, гранати, розтяжка. Запам’ятай, як це виглядає і якщо побачив такі предмети, то одразу набирай 101 та 102. У жодному разі не торкайся таких предметів.
Що не можна робити з вибухонебезпечними предметами:
- підходити, торкатися предмета та пересувати його,
- заливати його рідинами, засипати ґрунтом або намагатися чимось його накривати,
- намагатися самостійно знешкодити предмет,
- здійснювати щодо нього будь-які самостійні дії: звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, вибухові речовини, отруйні та чутливі до механічних впливів і нагрівання.
Якщо побачив такий предмет – поклич дорослих і дотримуйся інструкцій. Бережи себе та своїх рідних!
Дивіться відео: Обережно, заміновано! Дитячий мульт про небезпечні предмети від ШоТам