Суспільство
У кінотеатрах і театрах облаштують удвічі більше жіночих вбиралень – Мінрегіон
Із 1 листопада цього року при будівництві нових або реконструкції існуючих закладів культури збільшать кількість жіночих вбиралень. Про це повідомляє пресслужба Мінрегіону.
Як розраховуватимуть кількість вбиралень?
Старий розрахунок складався так: 1 санвузол на 30 осіб – у кінотеатрах, 1 санвузол на 20 осіб – у театрах.
Читайте також: В українському метрополітені з’являться громадські вбиральні
Тепер 1 санітарний прилад розраховуватиметься на 15 осіб в кінотеатрах та 1 санприлад на 10 осіб у театрах. Їхня кількість визначатиметься розрахунковою місткістю цих закладів.
Наприклад, якщо театр розрахований на 600 відвідувачів, то раніше потрібно було проектувати 30 жіночих туалетів (кабінок), а за новими нормами – треба буде 60.
Зручність для маломобільних груп населення
Частина туалетних кімнат має обов’язково проектуватися доступними для людей з інвалідністю та інших груп маломобільного населення, а також містити сповивальні столики для немовлят.
Читайте також: На нових громадських зупинках можуть з’явитися вбиральні – Мінрегіон
Це питання, яке давно потребує вирішення
Такі зміни пов’язані з великими чергами, які сьогодні спостерігаються в жіночі вбиральні практично в усіх громадських закладах. Крім цього, як показують дослідження, жінкам для відвідування санітарних кімнат потрібно на 50% більше часу, ніж чоловікам. Тому в громадських місцях пропускна здатність жіночих туалетів значно нижча, ніж чоловічих.
Суспільство
Одеський громадський хаб створять для покращення взаємодії між містянами та владою. Центр працюватиме на вулиці Успенській.
Про це повідомили в Одеській міській раді.
У новому хабі громадські організації зможуть:
- працювати;
- проводити зустрічі;
- спільно реалізовувати проєкти з покращення життя містян.
Читайте також: Права на показ фільму «Ти — космос» придбали п’ять різномовних дистриб’юторів
Одеса отримала гроші на проєкт у межах гранту від UNDP на майже 150 тисяч доларів. Новий центр необхідно створити до 15 березня 2025 року.
Нагадаємо, що в Одесі створюють великий реабілітаційний центр (ВІДЕО).
Фото: сайт ОМР
Суспільство
У Києві відкрили посольство Республіки Албанія. Церемонію відкриття установи провели міністр закордонних справ України Андрій Сибіга та голова МЗС Албанії Іглі Хасані.
Про це повідомили в МЗС.
«Це символ українсько-албанської стійкості, єдності та спільного майбутнього в ЄС і НАТО», — написав Андрій Сибіга про відкриття посольства.
Також сторони ввели у дію Договір про дружбу та співробітництво між Україною та Республікою Албанія. Як зазначають у МЗС, документ розробили для того, щоб закріпити базові принципи взаємовідносин двох держав.
Нагадаємо, що Станіслав Асєєв і Ольга Скрипник отримали міжнародну премію Freedom Award 2024.
Фото: пресслужба МЗС
Суспільство
Центр для реабілітації створюють на базі міської лікарні №5. У ньому поєднають усі види медичної та немедичної реабілітації, зокрема й довготривалої.
Про це повідомили в Одеській міській раді.
Як зазначають в ОМР, наразі реабілітаційні відділення на базі міських закладів невеликі та переважно розраховані на амбулаторне або короткочасне стаціонарне перебування.
У новому центрі над відновленням пацієнтів працюватиме мультидисциплінарна команда, які використовуватимуть передові методи реабілітації та адаптації.
Читайте також: В Україні запустили онлайн-платформу державної програми протезування
«Ми плануємо створити сучасний центр, який стане важливою частиною реабілітаційного простору Одеси та навіть Півдня України. Сьогодні вже готуємо технічне завдання для розробки проєктної документації капітального ремонту будівлі. До того ж велика зелена територія, розташована біля моря та Траси здоров’я, робить це місце поза конкуренцією в Україні», — сказав мер Одеси Геннадій Труханов.
Нагадаємо, що у трьох областях відкрили адаптивні клуби для військових та людей з інвалідністю (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт Конгресу міжрегіональних рад