Суспільство
У Хмельницькому з’являться нові мистецькі простори
У Хмельницькому створять локації для відпочинку та розвитку. Про це пише місцеве видання “Є”.
Зазначається, що перелік майбутніх локацій уже затвердили у програмі розвитку громади Хмельницького у сфері культури на 2021-2025 роки. Як розповів начальник управління культури і туризму міської ради Артем Ромасюков, деякі з них можуть бути готові вже цього року.
Концерти у сквері й на даху
Зокрема нині триває робота над «Мистецьким садом» школи «Райдуга», що у мікрорайоні Гречани. Там вже побудована сцена з амфітеатром. Крім того, у сквері імені Степана Бандери планують створити концертний майданчик для школярів.
Читайте також: У Хмельницькому з’явився новий мурал (ФОТО)
У майбутньому ще один простір для творчості у мікрорайоні Гречани хочуть створити у Центрі самоврядування учнівської молоді. Там передбачено облаштування прилеглої території, де також можна буде проводити мистецькі заходи і для вихованців закладу, і для жителів мікрорайону.
«Цікавий простір, де ми могли б робити різноманітні хаби для молоді у центрі міста, з’явиться на даху нашої центральної бібліотеки по вулиці Подільській. Будуть й інші затишні місця. До прикладу, «Дворик художника» в художній школі. Там можна буде робити експонування дитячих робіт, організовувати різноманітні виставки просто неба», – додає Артем Ромасюков.
Читайте також: Київська фортеця запрошує на віртуальну прогулянку
Майбутні мистецькі простори згідно із програмою розвитку громади Хмельницького у сфері культури на 2021-2025 роки:
- «Мистецький сад» (вул. Курчатова, 9, просто неба);
- «Мистецька алея» (вул. Курчатова, 1Б, просто неба);
- «НАД перехрестям» (дах будівлі Центральної бібліотеки, вул. Подільська, 78);
- Дворик художника виставкової зали дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва (вул. Проскурівська,67, просто неба);
- «УкраїноТериторія» (мистецьке середовище просто неба у сквері імені С.Бандери на перехресті вулиць Прибузької та Свободи);
- «Територія натхнення» у центрі національного виховання учнівської молоді (вул. Курчатова, 1Б);
- креативного простору у кінотеатрі імені Т.Шевченка (вул. Шевченка,40).
Фото: khm.gov.ua
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі