Суспільство
У Харкові відкриють центр підготовки скелелазів до Олімпійських ігор
У Харкові на базі Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «ХАІ» планують створити навчально-тренувальний центр для швидкісного скелелазіння. З такою ініціативою виступив автор одного з проєктів-переможців міської програми «Громадський бюджет (бюджет участі) міста Харкова». Про це повідомили у міській раді.
Що планують?
У проєкті зазначається, що з 2009 року всі міжнародні змагання в скелелазній дисципліні «швидкість» проводяться на стандартній швидкісній трасі з топографічним розташуванням зачіпок. Поки в Україні є тільки один такий скеледром у приміщенні в Одесі, але і його не можна використовувати півроку, оскільки будівля не опалюється. Тому спортсменам складно тренуватися восени і взимку, коли проходить базова підготовка до нового сезону змагань.
«Якщо відкрити такий центр у Харкові, протягом року там зможуть тренуватися і змагатися від 500 до 5 тис. скелелазів з інших регіонів і країн. Готуватимуться до турнірів спортсмени з усієї України і майбутні учасники Олімпійських ігор в Токіо і Парижі, де вперше буде представлено скелелазіння. Новий скеледром дасть шанс молодим харківським скелелазам вийти на міжнародний рівень», – зазначають автори проєкту.
Читайте також: Як на Харківщині будують фізкультурно-оздоровчий комплекс для дітей (ФОТО)
Крім того, завдяки реалізації проєкту в 2021 році у Харкові можна буде провести національні і міжнародні змагання і навчально-тренувальні збори для національної збірної України.
Громадський бюджет Харкова
Зазначимо, що в 2019 році для участі у програмі «Громадський бюджет» було запропоновано 260 різних ініціатив з розвитку Харкова. З них відібрали 117 кращих, за які можна було проголосувати на сайті «Портал харків’янина». У результаті 10 грудня на засіданні екпертної групи переможцями були визнані 39 проєктів, які набрали понад 300 голосів. На їх реалізацію з міського бюджету буде виділено 50 млн грн.
Головне фото: relax.kpi.ua
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі