Суспільство
У Харкові оновлюють три великі зони відпочинку: де і що зміниться (ФОТО)
У Харкові стартувала реконструкція Холодногірського скверу, парку Перемоги на Салтівці і скверу на бульварі Юр’єва. Про це повідомили у міській раді.
Розваги для дітей
Як повідомив заступник директора Департаменту комунального господарства Євген Пасенов, у Холодногірському сквері на вул. Волонтерській встановлять три великих ігрових блоки для дітей різного віку: 1-3, 3-7 та 7-10 років, побудують силовий спорткомлпекс, стрітбольний майданчик на три кільця, паркур-зону і малий скейт-парк, встановлять тенісні столи.
«Плюс до всього оновимо покриття на алеях скверу і зробимо додаткові доріжки, які вже протоптали люди. Також в сквері побудуємо новий туалет і будиночок «Харківзеленбуду» для господарських потреб, замінемо освітлення й встановимо огорожу від дороги, щоб убезпечити дітей», – розповів Євген Пасенов.
Роботи в Холодногірському сквері планується завершити до Дня міста.
Нова алея з фонтанами
Крім того, до 23 серпня планується відкрити після реконструкції центральну алею парку Перемоги. За словами Євгена Пасенова, на алеї замінять покриття, облаштують нові фонтани, освітлення, встановлять нові лавочки та урни, а також змонтують нову зливову каналізацію і систему поливу газонів.
Заступник директора департаменту зазначив, що Салтівка – найбільш густонаселений район, де живе близько 500 тис. людей. У районі є зони відпочинку біля джерел, а от великого сучасного парку, де люди могли б відпочити і позайматися спортом, немає.
«За площею парк Перемоги втричі більше саду Шевченка: якщо площа саду Шевченка становить близько 17,6 га, то парку Перемоги – 47 га. Реконструкція парку проходитиме подібно реконструкції саду Шевченка. Ми почнемо з центральної алеї, після чого будуть облаштовуватися бічні сторони, де будуть встановлені дитячі майданчики, великий урбан-парк, туалети, маса зон для відпочинку, спорту, велодоріжка», – розповів Євген Пасенов.
Читайте також: У Харкові відкриють новий гігантський “сухий” фонтан (ФОТО)
Урбан-парк на бульварі
Також демонтажні роботи почалися в сквері на бульварі Юр’єва. За словами заступника директора департаменту, п’ять років тому його капітально відремонтували, але з урахуванням кількості людей, які там проводять час, і величини мікрорайону, сквер прийшов у поганий стан. Перед реконструкцією в ньому замінять тепломережі, потім оновлять фонтан, дорожнє покриття, освітлення, побудують великий урбан-парк. Терміни відкриття скверу на бульварі Юр’єва будуть визначені пізніше.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі