Суспільство
У громаді на Рівненщині школярі навчатимуться, стоячи за партою
Здолбунівська громада на Рівненщині стане однією з перших в Україні, яка впровадить програму «Дамо Дітям Рухатись!».
Про це йдеться на сайті громади.
Програма «Дамо ділям рухатись» – це новітній метод навчання дітей за партою-конторкою, що передбачає чергування навчання сидячи та стоячи.
Пілотно програма «Дамо Дітям Рухатись!» впроваджується у Львівській області, а Здолбунівська громада стане першою в Україні громадою, де буде впроваджено цю програму.
Конторка – це високий письмовий стіл із похилою стільницею для роботи стоячи або сидячи. Робота за конторкою допомагає дитині зберегти поставу і зір, вона є профілактикою і інших «шкільних» захворювань.
Що це за програма?
Проект виник в 2018 за ініціативи активістів, яка бачать проблему в тому, що в Україні розвиваєтьсь епідемія гіподинамії серед дорослих та сколіозу серед школярів.
Багато IT-спеціалістів та сервісних працівників сучасної економіки переймаються наслідками постійного сидіння та впливу на здоров’я гіподинамії. Керівники компаній переймаються здоров’ям працівників, проте так важко змінити звичку та культуру сидіння лише на стільці, яка формувалась століттями. Міркуючи про це та дивлячись на ситуацію в країні, команда проекту захотіла зробити суспільний зсув, який допоможе змінити культуру неактивного життя, щоб з ранньої школи діти були більш активні і ніщо не заважало їм бути невпинними новаторами.
На етапі концептуалізації ідеї, в роботу залучались науковці, активісти, освітяни та державні службовці у Львові та Києві.
Читайте також: Trash is Fun! Сумські підлітки створили комп’ютерну гру про екологію, аби навчити українців сортувати сміття
Головне в боротьбі зі сколіозом – створити умови, щоб попередити цю хворобу, ніж лікуватись, тому команда активно включається у співпрацю з громадськими, приватними, благодійними та державними ініціативами. Головна ціль – впровадження динамічної освіти та конторок в освітній процес в школах та драматичне зменшення рівня сколіозу протягом найближчих 10 років.
Нагадаємо, юні підприємці з Одещини виграли поїздку в Берлін на ярмарок соціальних проєктів.
Фото: facebook.com/letkidsmove.org.
Суспільство
Про що фільм?
Що кажуть глядачі?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі