Він є частиною великого проєкту «Інтегрована підтримка ментального здоров’я для уразливих груп населення» та, за задумом організаторів, повинен стати простором, у якому люди зможуть отримувати допомогу з підтримки свого ментального стану, знайдуть опору та джерело сили й натхнення.
«Ідея створення ментального центру зародилася досить давно. Ми, представники неурядової організації, активно включалися в допомогу внутрішньо переміщеним особам, цивільному населенню під час війни й на собі відчули всі явища, пов’язані з нею. Це й емоційне виснаження, й апатія. Ми зрозуміли, що такі негативні наслідки відчувають практично всі. Коли ти не в ресурсі, ти не можеш ефективно працювати. Тому ми вирішили створити таку точку опори. Хочемо, щоб подібний центр з’явився в кожній територіальній громаді. Ми будемо робити все можливе, щоб ці послуги були доступними скрізь», – розповіла виконавча директорка БО «Світло надії» Марія Бондаренко.
Реалізувати задум у Полтаві організації вдалося за допомогою міжнародних донорів та партнерів в Україні.
«Відкриття центру сьогодні – це такий приклад місцевої ініціативи, яка стала можливою завдяки підтримці з боку міської та обласної влади, завдяки міжнародній підтримці», – сказала директорка Pact (організації, що реалізує п’ятирічний проєкт USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» в Україні) Альона Герасимова.
«Ми долаємо разом стигму, ми пояснюємо разом… Щоби донести до людей, що сказати собі: «Ти маєш проблеми, що стосуються галузі психічного здоров’я, – це не проблема, це о’кей», і треба звертатися до спеціалістів, треба опановувати практики самодопомоги, які, дійсно, дуже допомагають. Власне, ця інституція, цей осередок ментального здоров’я вже почав таку роботу й буде далі її продовжувати», – зазначила директорка з координації органів центральної й виконавчої влади Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України Ірина Микитчак.
У «Ментал Хаб» може звернутися кожен, кому це потрібно: жінки, чоловіки, діти.
«Зрозуміло, захисникам і захисницям України в першу чергу необхідна така підтримка. Але наші батьки, наші діти, наші жінки теж її потребують», – зауважив директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної військової адміністрації Віктор Лисак.
– працівникам неурядового сектору, які координують допомогу та підтримку в зоні конфлікту.
Наразі полтавський «Ментал Хаб» – перший в області, але не останній. Загалом у проєкті планують задіяти принаймні ще дев’ять територіальних громад. Ідеться про Білоцерківську, Глобинську, Диканську, Козельщинську, Кременчуцьку, Лубенську, Миргородську, Опішнянську та Шишацьку ТГ.
«Будуть виїзні сеанси, зустрічі – робота, яка пов’язана з ментальним здоров’ям. Така ініціатива є надзвичайно корисною», – зазначив заступник начальника Полтавської облвійськадміністрації Антон Чубенко.
Серед послуг «Ментал Хаб» передбачені безоплатні психологічні консультації для дітей і дорослих, медичні послуги, зокрема лікарів (нарколога, психіатра, невролога, сімейного лікаря). Також у центрі буде працювати спеціальна кімната, де батьки зможуть залишити свою малечу на час роботи зі спеціалістом. Окрім того, тут відбуватимуться різноманітні тематичні події, освітні заходи на тему психоемоційного здоров’я. У планах організаторів, зокрема, лекції від провідних психологів міста та інших фахівців, спрямовані на розвиток культури піклування про психоемоційний і ментальний стан.
«Дуже багато різних візійних матеріалів розроблено в державі, які допомагають чітко зрозуміти, що таке ментальне здоров’я. Це про все: починаючи від нашої продуктивності, закінчуючи нашим звичайним побутом вдома й спілкуванням із нашими родинами. Звичайно, коли відкриваються такі простори, такі сучасні, які знаходяться всередині організму міста, у тому плані, що вони знаходяться прямо в центрі міста, то це, як мінімум, перше, що приваблює. Хочеться зрозуміти, що це за простір, що там роблять», – поділилася в. о. міського голови Катерина Ямщикова.
«Ментал Хаб» – простір, доступний для відвідування щодня, з понеділка по неділю, з 10.00 до 20.00. Він розташований за адресою: вул. Козака, 14. Для того щоб домовитися про зустріч зі спеціалістами, треба зателефонувати за номером: +38-050-764-59-68.
У центрі передбачена індивідуальна й групова робота. Люди можуть вбирати, до кого зі спеціалістів хочуть потрапити. Також на базі центру працює мобільна бригада, до якої входять дитячий і дорослий психологи, консультант.
«Проєкт спрямований найперше на незахищені верстви населення, які не можуть отримати саме якісні психологічні послуги. У нас відібрані найкращі кадри, чиї послуги на ринку – не з дешевих. Їхню роботу оплачують міжнародні донори (USAID, Pact)… Для споживачів наших послуг це абсолютно безкоштовно», – наголосив координатор психологічної служби БО «Світло надії» та «Ментал Хаб» Тарас Нестеренко.
Він також додав, що в основу роботи «Ментал Хаб» лягла методика трансформації травми доктора Джеймса Гордона, яка гарно показала себе в США, коли з’явилася потреба в роботі з демобілізованими з В’єтнаму, коли були теракти 11 вересня тощо. Її використовуватимуть у груповому форматі роботі.
Наразі проєкт розрахований на два роки, його пролонгація можлива.
Нагадаємо, у застосунку “Дія” відтепер можна знайти освітні документи – від дипломів до шкільних атестатів. Достатньо оновити застосунок, й вони автоматично підтягнуться.
Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.
Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.
Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.
15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у рамках якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму, дитини, дитинство якої наповнене дорослими труднощами.
Про це повідомляють представники благодійного фонду.
Які діти отримають подарунки?
Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування.
Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».
«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця БФ Твоя опора Валерія Татарчук.
Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративна косметика, колонка, щоб слухати улюблену музику, кінетичний пісок, термос для чаю, розмальовка, теплий шарф.
Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України постійний партнер акції компанія «Нова Пошта».
З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.
Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).
Коментарі