

Суспільство
У Франківську відкриють центр розробки і тестування одягу
В Івано-Франківську на базі “Промприлад.Реновація” відкриється виробництво та центр з розробки й тестування одягу FRAMIORE. Про це повідомляє офіційна сторінка проєкту “Промприлад.Реновація” у фейсбуці.
Робота на експорт
Framiore позиціонується як сталий бренд жіночого одягу, що дотримується принципів ощадливого виробництва, екологічних норм і стандартів. Бренд оголошує про початок комплексної роботи над побудовою експортно орієнтованої компанії за підтримки Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України».
Для цього на базі “Промприлад.Реновація” буде створено постійний цех та центр з розробки й тестування одягу. Функціонування R&D (research and development) центру, вважають у компанії, сприятиме оптимізації технологічних процесів виробництва: розробці нових моделей та конструкцій одягу, тестуванню матеріалів та технік обробки, створенню технічних карт для виробництва без втрат, а також управлінню відходами.
Що варто знати про бренд?
З 2018 року бренд створює одяг за принципами сталого та етичного виробництва. FRAMIORE випускає лише дві колекції на рік. Кожна з них присвячена культурі та традиціям маловідомих народів світу чи таких, що перебувають на межі культурного знищення. Команда бренду вивчає та інтерпретує традиції цих людей у сучасний одяг для жінок.
«У своїх колекціях ми використовуємо тканини нового покоління, які можуть на 100% перероблятися повторно, або ж стокові тканини, і тим самим зменшуємо перевиробництво. У FRAMIORE при швейному виробництві буде функціонувати R&D цех. Після створення колекцій їх протестують на кількість циклів прання, зносостійкість, розрив швів і т. д. У самому виробництві буде використовуватись Lean production – оперативна та водночас якісна розробка нових колекцій, навчання персоналу вузькоспеціалізованих технік обробки текстилю, виявлення та усунення слабких місць дизайну. FRAMIORE вже представляє Україну на ринках Британії, Німеччини та Шотландії, і це підштовхує нас до постійного вдосконалення продукції», – говорить Наталія Найда, засновниця та керівниця FRAMIORE.
Фото: facebook.com
Суспільство

Увечері 21 квітня мешканці Сумської області могли спостерігати рідкісне для України природне явище — полярне сяйво.
Про це повідомили в Сумському обласному центрі з гідрометеорології.
Полярне сяйво виникає внаслідок взаємодії заряджених частинок сонячного вітру з магнітним полем Землі. У результаті ці частинки потрапляють в атмосферу та збуджують молекули газів, що й спричиняє характерне світіння.
Такі явища зазвичай можна побачити в приполярних регіонах, однак під час сильної сонячної активності полярне сяйво іноді з’являється і на ширших географічних широтах, зокрема в північних областях України.
Читайте також: Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво



Нагадаємо, що UAnimals запустили власну платформу із лекціями задля допомоги тваринам.
Фото: Анастасія Братуха
Суспільство

Громадська організація UAnimals представила нову платформу «Балачка» — серію мінілекцій на різноманітні теми. Усі кошти з цього проєкту активісти використовуватимуть для допомоги тваринам.
Про це повідомили в UAnimals.
Що додали на платформу
На платформі вже доступні 14 лекцій з таких тем: креатив, бізнес, мистецтво, історія, сексуальна освіта, штучний інтелект, харчування, жестова мова для собак, керування часом, вивчення англійської тощо.
Тривалість лекцій — від 10 до 40 хвилин. Кожну доповнює бонусне відео з добіркою «Топ-5» від спікера.
До проєкту долучилися:
- підприємець Андрій Федорів;
- комік Василь Байдак;
- військовий та письменник Остап Українець;
- засновники гурту Tember Blanche;
- лікарі, експерти з ІТ, прав дитини та інші експерти.
Переглянути доступні лекції можна за посиланням. Для цього потрібно зробити благодійний внесок від 200 гривень. Після оплати лекцію можна буде переглянути в особистому кабінеті протягом трьох місяців.
Читайте також: У Чорнобильському заповіднику зафіксували рекордне стадо оленів шляхетних (ФОТО)
«Ми вирішили створити платформу, яка буде водночас корисною і людям, і тваринам. Лекторів обирали так, щоб охопити максимум різнопланових сфер, і саме тих, чиї “балачки” самі залюбки послухаємо. Більшість лекцій ніяк не стосуються теми тварин, але кожна з них – рятує тварин. Адже всі отримані гроші підуть на допомогу тваринам, постраждалим від війни», — зазначив засновник UAnimals Олександр Тодорчук.
Про UAnimals
Організація UAnimals з 2016 року пропагує гуманне ставлення до тварин і захищає їх від експлуатації та знущань. Після початку повномасштабного вторгнення UAnimals рятує домашніх, диких та свійських тварин від війни.
За цей час команда UAnimals вивезла з-під обстрілів близько 7 тисяч тварин, підтримала відбудову понад 24 притулків, роздала тисячу тонн корму та стерилізувала понад 43 тисяч безпритульних тварин. Наразі спільнота фонду налічує близько трьох тисяч волонтерів.
Нагадаємо, що прикордонники врятували лебедя, який заблукав біля позицій на Херсонщині (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: UAnimals
Суспільство

На позиціях Херсонського прикордонного загону військові допомогли лебедю, який збився з курсу. Птах потрапив у траншею та був дезорієнтованим і виснаженим.
Про це повідомили ДПСУ.
Прикордонники обережно дістали лебедя та переконалися, що він не має поранень. Після короткого відпочинку його перенесли до найближчої водойми.
Птахові вдалося відновити сили, а згодом він продовжив політ.
Читайте також: Українці біля «Вернадського» зафіксували рідкісну в Антарктиці єгипетську чаплю (ФОТО)
Нагадаємо, що український ветеран пробіг на протезі всі шість найбільших маратонів світу (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДПСУ