Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
berezovyy sik iz Volyni v SSHA berezovyy sik iz Volyni v SSHA

Суспільство

У фітнес-залах США набирає популярності березовий сік із Волині

Опубліковано

Органічний березовий сік, який виготовляють на Волині, має значний попит серед населення Америки. Тож консервний цех держпідприємства “Цуманське лісове господарство” планує розширити експорт органічного березового соку до США.

Про це повідомляє прес-служба Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства (ОУЛМГ).

Як зазначається, американська компанія вже не перший рік є партнером консервного цеху волинських лісівників. Березовий сік з Волині розповсюджується у фітнес-центрах та закладах оздоровлення як особливо поживний та корисний напій.

За словами директора консервного цеху Зінаїди Рябчун, нещодавно підприємство виготовило нові зразки соку. Новий вид продукції також планують постачати до США.

Як сік українських беріз потрапляє до американців?

Кожен товар, перш ніж потрапити у споживчий кошик американського покупця, проходить ретельне вивчення не лише на його склад, а й на вміст мікро- та макроелементів. Ще одна головна вимога, без чого експорт соку до США взагалі не можливий, – відсутність цукру.

Зараз консервний цех волинських лісівників отримав уже сертифікат якості “Ecoglobe”, який дозволяє виробляти та експортувати органічну продукцію для США та європейський сертифікат, який відповідно дозволяє експорт у країни Європи. Виробництво також готується до міжнародної сертикації HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Point) – системи аналізу ризиків, небезпечних чинників і контролю критичних точок.

Читайте також: Як священик на Вінниччині фермерує без добрив і хімікатів

Березовий сік тут консервують, не додаючи ні лимонної кислоти, ні цукру, ні ароматизаторів, якщо використовують замінник цукру, то лише стевію. Сировина вся екологічно чиста, яку заготовляють самі ж лісівники.

Співпрацюють волинські лісівники давно уже й з Європейським Союзом, зокрема, відправляють продукцію в Польщу, Німеччину, ведуть переговори із країнами Прибалтики, Китаєм. А також експортують до Канади, США та Ізраїлю. Займатися експортом для волинських лісівників вигідно, адже продають не сировину, а готову продукцію, а тому при експортуванні – нульова ставка ПДВ, окрім того, при експорті, як правило, передплата, що зручно для виробництва. На експорт йде 50 % усієї продукції, це приблизно 700 тисяч умовних банок консервів.

Незважаючи на те, що у консерви не додають консервантів, термін придатності вони гарно витримують – терміни придатності залежно від групи консервів від 12 до 24 місяців.

Чим корисний березовий сік?

Завдяки багатому складу макро- і мікроелементів, березовий сік є засобом від багатьох хвороб. Сік вживають при кашлі і ангіні, болях голови, захворюваннях суглобів.

Це один з кращих засобів, що сприяють поліпшенню обміну речовин і роботи шлунка. Сік берези також рекомендують пити при захворюваннях дихальної системи, ревматизмі, туберкульозі, подагрі, каменях у жовчному міхурі і нирках, набряках, так як він має сечогінну дію. Цей натуральний напій сприяє швидкому загоєнню виразок і ран.

Волинь однією з перших свого часу розпочала промислову заготівлю і переробку березового соку. У 1968 році тут було зібрано перших 43 тонни сирцю. У 1975 році об’єм заготівлі досяг 7500 тонн, в 1984 р. – 10000 тонн.

Читайте також: Першу плантацію ківі заклали у Черкаській області

З тих пір ось уже впродовж 50 років волинські лісівники переробляють березовий сік і виготовляють з нього натуральну, якісну конкурентоспроможну продукцію. Цей напій непростий за складом. Вважається, що він оздоровлює кров, активізує обмін речовин, зміцнює нервову систему. В Україні 3-літрова банка такого соку вартує менше 40 грн.

“Наша продукція екологічно чиста, виготовлена без будь-яких синтетичних ароматизаторів, підсолоджувачів, стабілізаторів, консервантів та інших добавок, – розповідає головний спеціаліст відділу лісових ресурсів Волинського ОУЛМГ Ірина Романюк.

Які ще соки тут роблять?

У консервних цехах Волинського лісництва виготовляється сік березовий “Бадьорість” з настоєм шипшини, сік березовий “Свіжість” з настоєм звіробою, сік березовий “Літо” з настоєм квітів липи, сік березовий “Домашній” із настоєм сушених груш, сік березовий із лимоном, березово-яблучний, березово-чорноплідногоробиновий, сік березовий “Веснянка” з настоєм шипшини та натуральним медом, сік березовий “Ромашка” з настоєм квітів ромашки, сік березовий, настояний на м’яті та інші.

Цього року передбачено заготовити понад 600 тонн соку. 145 тонн буде перероблено цехами, решта продана сирцем.

[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]

 

Суспільство

У Тернополі в будинку знайшли давні розписи, яким понад 100 років: фото

Опубліковано

На вулиці Сагайдачного, 11 у Тернополі виявили стародавні сецесійні розписи, які існують понад 100 років.

Про це повідомив художник Захар Дябло для Терену.

фото: Терен

Цей будинок став центром уваги два місяці тому, коли була відкрита відреставрована сторічна брама, ініціативу на реставрацію якої підтримала громадська організація «Брами Тернополя». Фінансування для реставрації зібрали за допомогою донатів від небайдужих громадян. Під час робіт зі відновлення брами реставратори помітили можливість існування розписів у під’їзді.

Читати також: Українські розробники отримали можливість продавати свої БПЛА через «Прозоро»: рішення уряду

«Перші дослідження були проведені, коли ми працювали над брамою. Будинок дуже старий, тому ми розуміли, що тут можуть бути розписи, хоча ми очікували мінімальних. Спочатку ми виявили лише лінії, але згодом, покривши більшу площу, знайшли ці сецесійні розписи під штукатуркою», — пояснює Захар Дябло.

Характерними для сецесійних розписів є рослинні орнаменти, особливо квіткові мотиви у ніжних пастельних відтінках, таких як бежевий, пастельний зелений, блакитний, а також світлі відтінки червоного і коричневого.

Нагадаємо, що запустився проєкт з працевлаштування мам дітей з інвалідністю.

Фото: Терен.

Читати далі

Суспільство

Запустився проєкт з працевлаштування мам дітей з інвалідністю

Опубліковано

23 липня 2024 року в Україні стартує безоплатний онлайн-курс «Mom, work!» («Мамо, працюй!») для жінок, які виховують дітей або осіб з інвалідністю, і які прагнуть поєднати доглядову працю з оплачуваною роботою.

Про це повідомляє Соцпортал.

Чому цей курс важливий?

Змінити вектор свого життя та стати фінансово незалежною – цілком можливо, навіть виховуючи паліативну дитину. Саме щоб підтримати тебе в саморозвитку та прагненні бути економічно вільною, наші експерти розробили цей курс.

«Підтримати тебе в саморозвитку та прагненні бути економічно вільною, наші експерти і розробили цей курс», – коментує Нія Нікель, мама дитини з інвалідністю, голова ГО Епіпросвіта та підприємниця.

Читати також: Як ветеранам оформити житлову субсидію за спрощеною процедурою: інструкція

Що ви дізнаєтесь на курсі?

Курс включає чотири лекції, які допоможуть учасницям подолати кар’єрні бар’єри та знайти своє місце на ринку праці:

  1. Робота із кар’єрними страхами та обмежуючими переконаннями.
  2. Пошук власних сильних сторін та визначення кар’єрного вектору.
  3. Підготовка резюме та стратегії пошуку роботи.
  4. Підготовка до співбесіди.

Як взяти участь?

Взяти участь у проєкті можна, заповнивши анкету.

Нагадаємо, як правильно підключити Wi-Fi роутер до повербанку: інструкція.

Фото: НУШ.

Читати далі

Суспільство

Як ветеранам оформити житлову субсидію за спрощеною процедурою: інструкція

Опубліковано

В Україні триває експериментальний проєкт, який дозволяє ветеранам за спрощеною процедурою звернутись за пільгою на оплату житлово-комунальних послуг.

Про це пише РБК-Україна.

Як подати заявку онлайн

Щоб подати заяву через сайт, потрібно:

  1. Зайти на вебпортал Фонду та авторизуватись за допомогою кваліфікованого електронного підпису;
  2. В особистому кабінеті зайти у розділ Комунікації з ПФУ і вибрати опцію «Заява на житлову субсидію чи пільгу»;
  3. Ознайомитись з інформацією у вікні, що виплило, та натиснути кнопку «Продовжити»;
  4. У полі, що відкриється, виберіть опцію «Заява про взяття на облік ветерана війни й надання йому пільг за експериментальним проєктом»
  5. Заповнити форму, що з’явиться на екрані: слід зазначити особу, що подає заяву, вказати загальну інформацію про пільговика (у т.ч. паспортні та адресні дані), додати дані документів про пільги, інформацію про банківські реквізити тощо.
  6. За допомогою опції «Додати файл», за бажанням та за наявності, додайте скановані копії документів, які можуть впливати на пільгу. Тоді надайте згоду на передачу та обробку персональних даних, поставивши відповідну позначку, і натисніть кнопку «Сформувати заяву».
  7. Перевірте дані заяви та надішліть до Пенсійного фонду України, натиснувши кнопку «Підписати та відправити в ПФУ».

Результат розгляду заяви відображатиметься у розділі «Мої звернення» – «Статус звернення».

Нагадаємо, що «Укрпошта» готує новий мобільний додаток, в якому буде функція трекінгу.

Також ми повідомляли, як правильно підключити Wi-Fi роутер до повербанку: інструкція.

Фото: АрміяInform.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство21 годину тому

Історичний зміст у кожній прикрасі: як ювелірний бренд з Дніпра популяризує українську культуру

«Двозуб Святослава», Трипільські Мадонни й олійні каганці — це все про український бренд ювелірних прикрас...

Суспільство4 дні тому

10 000 горнят на мрію. Гончар з Хмельниччини повернувся з війни та будує майстерню, щоб допомагати військовим

Після повернення з фронту гончар Микола Величко в той же день подався до своєї майстерні...

Суспільство5 днів тому

«Не бійтеся бути тим, ким ви є»: 10 питань ЛГБТ-військовим про службу в армії, ставлення колег, війну та мрії

Українська армія завжди стояла на варті незалежності та суверенітету нашої країни, захищаючи її кордони і...

Суспільство1 тиждень тому

Робить тільки те, що приносить задоволення: як викладачка стала блогеркою після понад 20 років роботи в університеті

Під час розмови з цією жінкою мені захотілося дістати з полиці художню книгу та скоріше...

РЕКЛАМА: