Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

У двох школах на Київщині, що постраждали у 2022 році, встановили сонячні електростанції

Опубліковано

У Лютізькому ліцеї та ліцеї №1 Гостомельської селищної ради, які постраждали внаслідок російської агресії на початку 2022 року, встановили гібридні сонячні електростанції.

Про це повідомили у пресслужбі БФ Energy act for Ukraine.

Робота СЕС під час відключень світла

Ці школи стали енергонезалежними в межах реалізації проєкту «100 сонячних шкіл». СЕС установив благодійний фонд Energy act for Ukraine.

Завдяки системам накопичення енергії школи зможуть працювати безперебійно протягом кількох годин навіть під час можливих блекаутів. Це дозволить забезпечити стабільне освітлення та живлення для навчального процесу.

Фото: БФ Energy Act for Ukraine  

Встановлені гібридні сонячні станції допоможуть ліцеям у Лютіжі та Гостомелі працювати 3-4 години при відключенні світла, залежно від потреб в електроспоживанні.

Читайте також: ЮНІСЕФ виділить понад 200 млн гривень на ремонт українських шкіл

Характеристики сонячних панелей

На даху Лютізького ліцею встановили 114 фотоелектричних модулів загальною потужністю 51,3 кВт та акумулятором на 41,6 кВт-год. 

Ліцей №1 Гостомельської селищної ради обладнали 54 сонячними панелями потужністю 24,3 кВт та системою зберігання енергії на 41,6 кВт-год. 

Зменшення витрат на електрику

Крім енергонезалежності встановлення, СЕС допоможе навчальним закладам економити на електропостачанні, а також зменшити рівень викидів CO2. Сонячна станція в ліцеї №1 Гостомельської селищної ради допоможе економити близько 3000 євро на рік та зменшити рівень викидів CO2 на 382 тони за 25 років.

Лютізький ліцей щорічно економитиме понад 4700 євро на електроенергії та за 25 років зможе на 524 тони зменшити рівень викидів CO2.

І в Лютіжі, і в Гостомелі гібридна сонячна електростанція живить усю школу, окрім їдальні. Класи матимуть освітлення для забезпечення безперервності освітнього процесу, також працюватимуть розетки – персонал школи зможе за потреби заживити необхідне обладнання для навчання.

Читайте також: З 2025 року військові отримуватимуть інклюзивні сухпайки: халяльні, кошерні та рослинні

Школи в Гостомелі та Лютіжі у 2022 році

Ліцей у Гостомелі на початку повномасштабного вторгнення став прихистком для людей, які не змогли виїхати з міста перед окупацією. Згодом у навчальний заклад зайшли окупанти, які завдали значних пошкоджень школі: нищили двері, класи, парти, викрадали техніку та спалювали навчальну літературу, зокрема підручники з історії України та української мови і літератури.  

У лютому 2022 року Лютізький ліцей опинився на межі окупованих територій. Попри те, що сам навчальний заклад не був під окупацією, він значно постраждав від обстрілів та бойових дій, які відбувалися буквально поруч. Місцеві жителі знаходили захист у шкільному укритті, ховаючись там під час атак.  

Фото: БФ Energy Act for Ukraine  

«Коли ми бачимо, як після всіх труднощів, руйнувань і втрат наші школи стають світлими острівцями енергонезалежності, — це неймовірне відчуття. Кожна панель, кожен акумулятор — це не просто технологія, це щит і надія для наших дітей. Ми вкладаємо у ці проєкти віру в те, що наша країна знову стане процвітаючою, а школи — місцем безпеки, навчання та мрій», — зазначила засновниця та директорка фонду Energy Act for Ukraine Foundation Юліана Оніщук. 

Читайте також: Фастів першим в Україні запровадив європейську модель управління відходами

Втілення проєкту

Реалізація цього проєкту стала можливою завдяки тому, що БФ отримав підтримку від Стабілізаційної платформи, програми створеної на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини. Ця підтримка є частиною зусиль з відновлення та зміцнення стійкості в Україні в рамках імплементаційних програм Німецького уряду, таких як Stabilisation Platform та GIZ Renewables for Resilient Ukraine (R2U).   

Octopus Energy також є партнером фонду Energy Act for Ukraine Foundation, підтримуючи проєкти встановлення систем відновлювальної енергії та систем зберігання енергії у школах і лікарнях по всій Україні. 

Про Energy Act for Ukraine Foundation

Благодійний фонд Energy Act for Ukraine Foundation надає рішення з відновлюваної сонячної енергії для шкіл та лікарень, що постраждали внаслідок російської агресії в Україні, у межах кампаній «100 сонячних шкіл» та «50 сонячних лікарень».  Фонд встановлює гібридні сонячні електростанції з системами зберігання енергії для об’єктів соціальної та критичної інфраструктури.

Нагадаємо, що Київську багатоповерхівку обладнали генератором та сонячною електростанцією.

Фото: БФ Energy Act for Ukraine  

Економіка і бізнес

McDonald’s повертає сніданки у Києві та області

Опубліковано

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.

Про це повідомили у компанії.

Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.

Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.

Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s

Читати далі

Економіка і бізнес

Енергетична компанія «Нової пошти» вийшла на відкритий ринок електроенергії

Опубліковано

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.

Про це повідомили в «Новій пошті».

Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.

Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових

«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.

Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.

Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.

Фото: Pixabay

Читати далі

Економіка і бізнес

Українська гра про Гуцульщину зібрала понад 45 000 доларів на Kickstarter

Опубліковано

Львівська студія boardova у 2024 році випустила настільну гру «Арідник» за мотивами однойменного українського мальопису видавництва UA Comix. У березні студія анонсувала англійську версію «Арідника» на краудфандинговій платформі Kickstarter. За кілька годин творцям вдалося зібрати необхідну суму.

Про це повідомили у студії boardova.

Сюжет гри

Під час створення сюжетної основи для гри головний дизайнер та український письменник Володимир Кузнєцов спирався на працю Володимира Шухевича «Гуцульщина».

У світі «Арідника» гравці стають вівчарями, що ведуть свої отари овець крізь гірські ріки, ліси та полонини. На цьому шляху вони зустрічатимуть духів Карпат: Арідника, Бога, Алея, Вовка та інших героїв.

У наборі є дерев’яні фігурки духів та вівчарів і понад 100 великих карт з ілюстраціями Людмили Самусь. У грі створили кілька режимів: змагальний, кооперативний та соло.

Читайте також: В українську гру S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl зіграли 6 мільйонів людей

Цінність гри для людей з-за кордону

«Створюючи “Арідника”, ми прагнули занурити гравців у настільні ігри з колоритом та магічним світом, який наші предки створювали століттями. Гуцульщина та її традиції, які вдалось зберегти попри всі заборони, стали чудовим натхненням для цієї цілі. Та коли про гру почали говорити “поза бульбашкою” настільного світу, ми зрозуміли, що ця гра може стати точкою дотику і знайомства з власним корінням для української діаспори»‚ — зазначив CEO студії boardova Жолудь Добровольський.

Наразі більшість людей, які підтримали вихід англійської версії «Арідника», розповіли, що вони мають українське коріння та гратимуть у гру зі своїми родинами чи друзями.

«Проте є й багато тих, хто не знає, чим відома українська культура, і сподіваються, що гра допоможе їм у цьому. У час, коли країна-терорист стирає нашу культуру, нам потрібно говорити про неї якомога голосніше. А особливо — говорити про справжню, а не переписану історію»‚ — додав Жолудь Добровольський.

Зміни у новому виданні

Видавці анонсували три окремі доповнення до настільної гри, а саме:

  • «Зима»;
  • «Місцини» (із пам’ятками України);
  • «Свята» (із календарно-обрядовими святами українців).

Кожне із цих доповнень додасть нові ігрові механіки та збільшує можливості для гравців.

Відвідати сторінку гри на Kickstarter можна за посиланням. Кампанія зі збору коштів на платформі триватиме до 11 квітня.

Нагадаємо, що український шутер про галичан у космосі відкрили для тестування (ВІДЕО).

Фото: студія boardova

Читати далі