Суспільство
У Донецькому національному університеті відкрили пам’ятник Василю Стусу
У Донецькому національному університеті імені Василя Стуса 3 вересня відкрили пам’ятне погруддя поету. Його автором став скульптор, який виготовив пам’ятник Василю Стусу, розташований на однойменній площі у Вінниці. Про це інформує місцеве видання Vежа.
Як виглядає погруддя?
Пам’ятне погруддя репресованому радянським режимом українському поетові Василю Стусу розмістили на першому поверсі головного корпусу університету, що по вулиці 600-річчя, – на високій білій підставці. Написали й цитату самого поета: “Народе мій, до тебе я ще верну“.
Це погруддя на замовлення університету виготовив вінницький скульптор Анатолій Бурдейний, автор пам’ятника Василю Стусу, який з 2002 року розташований на однойменній площі перед адмінбудівлею “Книжка”. І хоч це погруддя гіпсове, його майстерно стилізували під бронзу.
Читайте також: Держкіно показало трейлер фільму “Заборонений” про Василя Стуса (відео)
“Сьогодні, напередодні річниці смерті Василя Стуса, Героя України, нашого випускника, патріота, громадянина, поета… ми зібралися тут, для того, щоб відкрити пам’ятне погруддя Василя Стуса. – зазначив Роман Гринюк, ректор ДонНУ імені В. Стуса. – На жаль, скульптор погано себе почуває, тому сьогодні не зміг прийти… Він все літо він працював над цим бюстом, і я переконаний в тому, що цей образ Василя Стуса буде завжди нагадувати поколінням студентів про незламність духу, вірність громадянській позиції і безумовну любов до України”.
“Донбас є і залишається українським”
Викладачі згадували непростий шлях вишу до того, “щоб ім’я Василя Стуса було вкорінено в дух і стіни університету”, зокрема згадали й про те, що в Донецьку, через рік після окупації, зі стіни філологічного факультету зірвали пам’ятну дошку і барельєф Василю Стусу, “які символізували, що Донбас є і залишається українським”. Зі слів ректора, “кажуть, що цей барельєф лежить зараз десь у підвалі міської ради”.
Багато слів на заході було присвячено й самому Василю Стусу, адже завтра, 4 вересня – день пам’яті поета. Саме цього дня у 1985 році борець за незалежність України загинув у таборі в Росії.
Василь Стус. Коротка біографічна довідка.
Народився 8 січня 1938 року в селі Рахнівці Гайсинського р-ну Вінницької обл., одружений (дружина – Валентина В. Попелюх, нар. 18 червня 1938 р.; син Дмитро, нар. 15 листопада 1966 р.), поет, публіцист.
Закінчив Донецький педагогічний інститут, служив в армії, працював учителем, робітником. В 1964 р. став аспірантом Інституту літератури АН УРСР, звідки його звільнили в вересні 1965 р. Його поезії і статті були друковані майже в усіх республіканських періодичних виданнях. За виступ на захист заарештованих українських інтеліґентів був постійно переслідуваний. У червні 1966 р. був звільнений з посади старшого наукового співробітника Державного історичного архіву в Києві. Перед першим арештом працював старшим інженером. Був заарештований у січні 1972 р. і засуджений у Києві у вересні того ж року до 5 р. табору суворого режиму і 3 р. заслання. Ув’язнення відбував у концтаборі в Мордовській АРСР, а заслання в Магаданській обл. Після повного відбуття строку покарання повернувся на Україну і жив у Києві. В жовтні 1979 р. став членом Української Гельсінської групи. За участь в Групі був заарештований у травні 1980 р. і засуджений того ж року до 10 р. ув’язнення і 5 р. заслання.
Покарання відбував у концтаборі ч. 36-1 в Пермській обл., де важко хворів. Помер у тому ж концтаборі 4 вересня 1985 року.
Суспільство
Про що фільм?
Що кажуть глядачі?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі