Суспільство
У Дніпрі відкрили кризову кімнату: кому й навіщо це потрібно
У Дніпрі відкрили кризову кімнату, дружню до дитини, для проведення слідчих дій. Про це повідомляють у міській раді.
Навіщо це потрібно?
Проєкт здійснили спільними зусиллями міської ради та обласної поліції. Факти, що надасть дитина, можна використовувати як доказ у суді.
«Кризова кімната – це та кімната, що використовується для дітей, які стали свідками злочину. Там з ними працюватиме психолог. За тонованим склом знаходитиметься слідчий і фіксуватиме все, що дитина озвучує чи показує психологу. Це і буде використовуватися як доказ у суді. По Дніпропетровській області таких кімнат відкривається дві», – розповів голова обласного управління Нацполіції Володимир Огурченко.
Також у кризовій кімнаті є душ і туалет, адже дитину можуть доставити у різному вигляді.
Читайте також: Для спілкування з поліцією на Донеччині запустили мобільний додаток
Кому може знадобитись?
За словами тимчасово виконуючої обов’язки керівника управління ювенальної превенції Наталі Лазаренко, сюди доставлятимуть дітей, які стали свідками, жертвами або учасниками кримінального правопорушення.
«Мінімізується психологічне навантаження на дитину. Якщо вона стає жертвою злочину, сексуального чи іншого, то її допитуватимуть один раз у цій кімнаті, а не так як зараз – декілька. Запрошуватимуть психологів, і механізм вже налагоджений з Дніпровською міською радою», – додала Наталія Лазаренко. Так, Дніпровська міська рада та Головне управління Національної поліції в Дніпропетровській області влітку цього року підписали Меморандум про співробітництво у сфері надання комплексних послуг дитині, яка перебуває у складних життєвих обставинах. Згідно з ним виконком ухвалив положення про створення кризової кімнати, дружньої до дитини.
У Дніпрі кризова кімната, дружня до дитини, відкрилась за адресою: вулиця Володимира Великого, 34. Подібне приміщення також з’явилось у Кам’янському, у планах – відкриття у Кривому Розі.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі