Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Дніпрі шукають історії про талановитих інженерів, щоб допомогти зупинити “відтік мізків”

Опубліковано

У Дніпрі запустили проект Meet the engineers – це короткі caption-video про українських інженерів, технарів та промисловців, які досягли успіху, а також тих, хто ними мріє стати.

15 перших історій вже досягли півмільйона переглядів по всій країні!

Знаєте таких? Розкажіть про них на pr.proector@gmail.com, нехай про них знають усі.

Так організатори хочуть допомогти зупинити відтік кадрів і змінити стереотип про “брудного, покинутого робочого на пострадянському заводі”.

На наших колесах їздять німецькі потяги, а батьки ще й досі лякають дітей працею на завод
  • Tesla, яка пересувається “без участі” водія, людиноподібний робот Софія, танцюючі роботи Boston Dynamics – всі ці та інші видатні винаходи ХХ століття були б неможливі без інженерів. – Каже Влада Миколюк, засновниця pr-агенції PRoector. – На колесах українських інженерів їздять австрійські та німецькі швидкісні потяги, на наших тюбінга стоїть лондонське метро, а з нашої стали будують найбільші в світі суду і хмарочоси. Але батьки продовжують лякати дітей працею на заводі. Застарілий стереотип про “непрестижну роботу” заважає виховувати нові кадри і українці продовжують виїжджати до Німеччини і Польщі, хоча сьогодні є всі можливості будувати таку кар’єру вдома.

Ви можете собі уявити, що в Києві не залишилося жодної людини?

Але саме стільки наших трудових мігрантів зараз за кордоном – 2,5 – 3 млн!

Небезпека в тому, що 60% з них – люди до 40.

Ще 5-6 років тому міграція була маятникової, а зараз перетворюється в стійку.

Історія про кранівницю-марафоністку зібрала 50 тисяч переглядів

Тож щоб допомогти зламати стереотип, організатори вирушили на пошуки реальних українських інженерів, у яких вийшло в нашій країні реалізувати свої винаходи, впровадити експерименти на заводах, які заробили мільйони, побудувати власні лабораторії для виховання майбутніх інженерів або запровадити соціальні ініціативи та здорові звички на підприємстві.

Читайте такожЯк ролик ШоТам «підірвав» домашнє підприємство переселенця (ВІДЕО)

Створили про них caption-videos, зробили фотосесію для журналу з фотографом з L’Officiel і Esquire і зібрали півмільйона переглядів і сотні слів підтримки.

Так, першою героїнею проекту стала крановщица Олена Кучер, яка після зміни перетворюється в ультрамарафонку і за чотири роки пробігла відстань від України в Китай – майже 6000 кілометрів! А головне – перетворила в бігунів 20 робочих заводу і мотивувала їх позбутися поганих звичок.

Потім, колишній електрик, якого через виробничої травми відправили “на пенсію”, а він звичайний кабінет праці в забутому районі міста перетворив на справжній хаб для майбутніх інженерів.

16-річна дівчина, яка за один день придумала робота, який сам доставляє продукти з супермаркетів під час пандемії і школярі, які розробили першого робота-тренера для паралімпійців та людей з обмеженими можливостями.

Трубний “революціонер”, який не погодився, що діаметр колеса може бути строго 700 см і зробив колеса по 577, чим заощадив мільйони на їх виробництві

І навіть викладач аграрного, який придумав “пластмасску”, яка заощадила українським фермерам по 8 мільйонів в рік.

Христину в родині лякали: “Не поступиш в музучилищі – підеш на завод шланг тягати”, зараз вона топ-менеджер, що працює з Європою

А крім того, зустрілися з 6 молодими металургами і інженерами, які обрали технічну спеціальність, не спокусились виїхати з країни і зараз в свої 25, 30 і 35 років вони успішно керують колективами в  118 і навіть 280 чоловік.

Читайте такожВірші Костенко та пісні Павліка: п’ять брендів, які створюють одяг з крутими принтами

Наприклад, Христину в родині лякали: “Не поступиш в музучилищі – підеш на завод шланг тягати”.

А тепер вона в свої 25 випускає труби для європейських машинобудівників типу Liebherr, керує 28 людьми і пам’ятаючи, як колись повірили в неї, сама бере студенток на роботу, щоб дати їм шанс.

А Олексію говорили: “Якщо не виправиш оцінки, підеш до технікуму”.

Льоша пішов на зварника,  в свої 23 за ентузіазм і відповідальність став начальником, налагодив дисципліну, підтримував інновації і в цьому році став начальником виробництва труб середнього сортаменту зі 118 чоловік в підпорядкуванні.

Читайте такожЦитати Франка та Костенко на футболках. Історія бренду Marmurstore, який просуває українську культуру через мерч

Далі ці історії вийшли тиражем 35 тисяч примірників у одному із найбільших національних друкованих видань.

  • Ми отримали півмільйона переглядів, тисячі слов подяки і підтримки. Для наших героїв ці історії виступили як digital-версія “Дошки пошани” на заводі. – Розказує Влада. – Всі герої з великою гордістю показували історії про себе рідним, ділилися у соцмережах, для них це стало додатковим стимулом до мотивації і словами подяки. А для героїв-школярів – це було як невелике “поплескування” по плечу, мовляв, все правильно, рухаєшся “туди”!

Тож якщо ви знаєте талановитих інженерів, будь ласка, про них сюди pr.proector@gmail.com А ми зробимо їх відомими на всю країну.

Нагадаємо, українці розробили додаток для тренування швидкочитання.

Як ми повідомляли раніше, українську школярку визнали генієм у США.

Суспільство

Як у Білозірській громаді повернули за парти понад 600 учнів (ВІДЕО)

Опубліковано

У Білозірській громаді на Черкащині стару шкільну котельню перетворили на безпечне укриття, і тепер понад 600 дітей знову можуть повернутися за парти. Як задля спільної мети у звичайному українському селі об’єдналися батьки, вчителі та сільська рада, дивіться в новому випуску ШоТам!

Однокласники Микола і Дарина бачилися в зумі два роки. А тепер можуть проводити лабораторні дослідження та спілкуватися з учителями офлайн. Адже у Білозірській громаді на Черкащині стару котельню переробили на сучасне укриття.

Дев’ятикласники Микола та Дарина навчалися в одній школі та були хорошими друзями. Але спочатку їх розділив ковід, а потім – повномасштабне вторгнення. 2 роки заняття у дітей проходили онлайн.

“Навчатися дистанційно – це важко, тому що ми ввесь час проводили вдома та не бачили своїх друзів”, – ділиться дев’ятикласник Микола.

Читайте також: Глиняні стіни та сучасна техніка. У Мринській громаді волонтери та місцеві відновили сторічну школу-мазанку

Крім того, дітям було складно самостійно засвоювати нову інформацію. А проводити лабораторні з біології та хімії – просто неможливо.

“І батьки і педагоги розуміли, що два роки дистанційки – це не показник якісної освіти”, – каже директорка школи.

Ходити у місцеву школу діти не могли, бо там не було бомбосховища.

“Ідея мати своє укриття у нас виникла рік тому. Спочатку це була ідея батьків та колективу”, – ділиться директорка.

Місце під укриття знайшли швидко – переобладнали стару котельню. Спочатку батьки прибирали старе вугілля та штукатурили стіни. А коли зрозуміли, що треба залучати професіоналів – звернулися до сільської ради. Там знайшли підрядників і зробили проєкт. А з місцевого бюджету виділили майже 1 000 000 гривень. Тепер Микола і Дарина та понад 600 дітей повернулися у стіни школи.

А на довгий час тривоги для дітей та вчителів є вода та їжа. У громаді вже відкрили 5 укриттів для закладів освіти та культури. Це завдяки злагодженій роботі батьків, вчителів та ОМС.

Нагадаємо, українська військово-медична академія розпочала навчання для слухачів «Офіцерського курсу».

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

У Хмельницькому прикордонники організовують благодійний забіг: як зареєструватися

Опубліковано

27 квітня у Хмельницьку прикордонники організовують благодійний забіг “Сталевий кордон”. Мета забігу зібрати кошти на придбання портативного радіоелектронного засобу протидії безпілотним апаратам (РЕБ) для підрозділу прикордонників.

Про це повідомляє Хмельницька ОВА.

Забіг розпочнеться о 12:00 на перехресті Старокостянтинівського шосе та вулиці Прибузької, для дорослих дистанція три кілометри, а для дітей 500 метрів.

Читайте також: Анонсували проєкт, який буде вчити ветеранів писати та ставити п’єси в театрі

Також учасники благодійного забігу отримають медалі у вигляді гільзи з гравіюванням або дрона з гільзою.

“А кожен учасник дитячої категорії отримає стартовий пакет, що містить дитячу медаль та багато приємних сюрпризів!”, – повідомили в ОВА.

Для того, щоби стати учасником забігу необхідно зареєструватися за посиланням.

Нагадаємо, раніше ми пояснювали, як ветерану безоплатно здобути нову професію або спеціальність.

Фото: Хмельницька ОВА

Читати далі

Суспільство

У застосунку Signal запущено інформативний чат-бот для військовослужбовців та членів їхніх родин

Опубліковано

Створено інформаційний чат-бот у застосунку Signal для військовослужбовців та членів їхніх сімей за номером +380631087206. Наразі цей застосунок працює у тестовому режимі.

Про це повідомляють Сили територіальної оборони ЗСУ.

Чат-бот містить інформацію, яка була зібрана шляхом аналізу діючої нормативно-правової бази командування Сил територіальної оборони Збройних Сил України, а також аналізу сотень звернень військовослужбовців та їхніх родин.

Читайте також: Як ветерану безоплатно здобути нову професію або спеціальність?

Крім того, користувачі чат-бота можуть залишити свої повідомлення, які будуть оброблені відповідно до чинного законодавства України, повідомили в командуванні.

Довідково: з 26.02.2022 року в командуванні Сил територіальної оборони ЗСУ успішно функціонує гаряча лінія, яка інформує, консультує та опрацьовує звернення від військовослужбовців та членів їхніх родин. Лінія працює щоденно з 08:00 до 20:00 за номером 0 800 507 028.

Нагадаємо, Україна взяла участь у кібернавчанні НАТО.

Фото: АрміяІнфо

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: