Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Вірші Костенко та пісні Павліка: п’ять брендів, які створюють одяг з крутими принтами

Опубліковано

За запитом «купити футболку» гугл за 2 секунди пропонує 11 мільйонів результатів. Очі розбігаються: базові, у стилі 90-х, ручної роботи. Будь-якого відтінку: зеленого, жовтогарячого чи кольору ока дракона. У результаті — двадцять вісім переглянутих сайтів, і око, що тіпається. Така сама ситуація, коли потрібен чохол для телефону чи екоторбинка. 

Бо часом хочеться не просто базову білу футболку і чорний чохол, а щось цікавіше. Щось таке, що буде відображати людину як особистість.

Тому пропонуємо вам добірку з 5 небанальних брендів, у яких мерч із написами українською.

1. Theytoldme_shop — поради для всіх і кожного

Як каже автор бренду: “Це банальні поради, які ти чуєш кожного разу, погоджуєшся та киваєш, а треба було роздрукувати та повісити на стіну”. Наприклад “Ніколи не здавайся! Позорся до кінця”, “Спитай себе: а нахіба?”, “Вчи історію. Як вип’єш, то треба про щось балакати” та “Слухай маму. В тебе буде менше кльових історій, але більше пальців”. 

Все починалося зі сторінки в інстаграмі, де публікували поради. Потім їх почали друкувати на мерчі. Спочатку лише футболки. Потім додалися екоторби, світшоти, горнятка… І ще багато всього (навіть солодощі та трекери звичок).

Читайте також: Худі від українських брендів: 7 стильних варіантів

Також на сайті магазину є блог. Там можна прочитати 10+1 пораду від тату-майстра, що б репер порадив собі 15-річному, 16 порад про цуциків і котиків, про плагіат, патріархат — та про все-все-все.

Ціни: екоторба — 200 грн, футболка — 350 грн

Де придбати: сайт

2. Nichogo sviatogo — український андеграунд

Ще за часів Революції Гідності автор бренду, художник Віталій Дмитрук, створив ескізи перших принтів. 

“Тоді принти не вписувалися в концепцію моєї основної творчості, і я відклав їх «в довгий ящик». Але в якийсь момент, кілька років тому, мені банально захотілось свіжого одягу, а нічого і близько схожого по духу в маркетах я не знайшов. Тому вирішив зробити сам. Тут і знадобились ескізи. Так все і почалося”

В асортименті є футболки, світшоти, екоторби. Також до літа в крамничці можна придбати кепку чи панаму. 

“У нас є принт “ni obicyanok, ni probachen’ ”, і ми навіть трохи здружились з Віктором Павліком.” — розповідає автор бренду. 

А ще в крамничці можна придбати речі із надписами “nichogo sviatogo”, “i smih, i grih”, і “Isys krutyi chuvak”. Словом, там знайдете  авторські принти, відсутність табу та hardcore.

“А взагалі, наш бренд об‘єднує. Це зріз людей з певним типом мислення і здоровою самоіронією” — говорить автор бренду.

Ціни: футболка — від 350 грн, панама — 290 грн.

Де придбати: Інстаграм, Фейсбук

3. Kvartyra23 – пісні і в душі, і на мерчі

Крамничка, що доповнює інстаграм-сторінку, яка популяризує українські пісні та поезію. 

“На парах малювали цитати з пісень в блокнотах, а тепер вирішили це зробити в діджитал-форматі. — говорить Дарка Самчич, співзасновниця бренду. — Виставляємо всі пісні, які знаходимо у наших спогадах. А коли закінчується свій плейлист, то є море друзів, які тобі допоможуть”

Тут можна придбати речі із цитатами з українських пісень та віршів. В асортименті є екоторби та чохли для телефону. Із одягу — футболки, худі та світшоти (утеплені або ні). 

Читайте також: Ohueno та POHUY: шість українських виробників зухвалих речей

Тут можна придбати речі з написом “Крізь сльози сміятись”, “А що серце кохає, бо гаряче, мов жар”, “Красива жінка незаміжня”. Або світшот зі світлиною Чорновола та підписом “Бо плач не дав свободи ще нікому. А хто борець — той здобуває світ”. Тому якщо бажаєте собі, наприклад, екоторбу зі словами “Кохайтеся, чорнобриві” — вам точно треба заглянути на сторінку kvartyra23. Асортимент можна побачити в закріплених історіях на інстаграм-сторінці.

Ціни: екоторба — 270 грн, чохол для телефону — 230 грн.

Де придбати: Інстаграм

4. Marmurstore закликають бути вільними, як Стус.

А ще мужніми, як Леся та люблячими, як Симоненко. І мудрими, як Франко. «Marmur» популяризує літературу України. 

Крамниця одягу та аксесуарів із цитатами українських класиків. Це молодий бренд, якому трохи більше 2 років. Починалося все з продажу футболок та екоторб, та зараз асортимент розширився. Тепер ви можете придбати також худі або світшот. А ще чохол для телефону, наліпки, чашку, а до неї — чай. Або блокнот чи постер.

А ще можна замовити таємний бокс: ви обираєте, які речі туди покласти, але який на них буде принт — дізнаєтеся лише коли отримаєте посилку. 

Також можна зробити індивідуальне замовлення. Наприклад, ви хочете футболку із цитатою Жадана «Втрачати голову розумніше в перевірених місцях», а її немає в асортименті? Для вас створять персональний принт, надрукують та надішлють.  

Автори “Мармур” організували «Тур поезії Україною». Вони планують відвідати 24 міста та читати поезію на центральних площах. Також на інстаграм-сторінці бренду кожен тиждень присвячують певному діячеві літератури: публікують вірші, біографію, цікаві факти. Тож, якщо любите таке — вам до «Marmurstore»

Ціни: екоторбинка — 220 грн, футболка — 400-450 грн.

Де придбати: Інстаграм

5. Kripak.magazine — дизайн, сарказм та попкультура

Це інтернет-журнал у артформаті. Автори фантазують, що було б, якби Леонардо ді Капріо був українцем, та знімався в кіноверсії “Кайдашевої сім’ї”. Або вигадують історії про життя Ілона Маска на Львівщині чи Дедпула, який пасе ягнят за селом.

Kripak.magazine має мерч — чохли для телефонів із дизайнами з журналу. Наприклад: “Кохайтеся чорнобриві, та не з мудаками”, “Реву та стогну”, “Гуманітарії не плачуть, бо не мають сліз”. Також на чохлах друкують арти, де Ілон Маск з бандурою, ДіКапріо з вусами Шевченка та інші — їх можете побачити на сторінці журналу в інстаграмі.

Читайте також: Не митець, а мисткиня. Сім українських феміністичних брендів

Kripak.magazine зробили інтеграцію з Marmurstore, і в результаті асортимент розширився. Тепер ви можете обрати принт, і його надрукують на речі, яку оберете: на футболці, світшоті чи екоторбі. Для цього зайдіть на сторінку Marmurstore (посилання є в описі профілю журналу), і в закріплених історіях оберіть розділ “MRMR×KRIPAK”. У ньому — мерч, який шукали.

Ціни: чохол для телефону — 200 грн, футболка — 450 грн.

Де придбати: Інстаграм

Авторка: Анна Чулінда

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі