Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Вірші Костенко та пісні Павліка: п’ять брендів, які створюють одяг з крутими принтами

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

За запитом «купити футболку» гугл за 2 секунди пропонує 11 мільйонів результатів. Очі розбігаються: базові, у стилі 90-х, ручної роботи. Будь-якого відтінку: зеленого, жовтогарячого чи кольору ока дракона. У результаті — двадцять вісім переглянутих сайтів, і око, що тіпається. Така сама ситуація, коли потрібен чохол для телефону чи екоторбинка. 

Бо часом хочеться не просто базову білу футболку і чорний чохол, а щось цікавіше. Щось таке, що буде відображати людину як особистість.

Тому пропонуємо вам добірку з 5 небанальних брендів, у яких мерч із написами українською.

1. Theytoldme_shop — поради для всіх і кожного

Як каже автор бренду: “Це банальні поради, які ти чуєш кожного разу, погоджуєшся та киваєш, а треба було роздрукувати та повісити на стіну”. Наприклад “Ніколи не здавайся! Позорся до кінця”, “Спитай себе: а нахіба?”, “Вчи історію. Як вип’єш, то треба про щось балакати” та “Слухай маму. В тебе буде менше кльових історій, але більше пальців”. 

Все починалося зі сторінки в інстаграмі, де публікували поради. Потім їх почали друкувати на мерчі. Спочатку лише футболки. Потім додалися екоторби, світшоти, горнятка… І ще багато всього (навіть солодощі та трекери звичок).

Читайте також: Худі від українських брендів: 7 стильних варіантів

Також на сайті магазину є блог. Там можна прочитати 10+1 пораду від тату-майстра, що б репер порадив собі 15-річному, 16 порад про цуциків і котиків, про плагіат, патріархат — та про все-все-все.

Ціни: екоторба — 200 грн, футболка — 350 грн

Де придбати: сайт

2. Nichogo sviatogo — український андеграунд

Ще за часів Революції Гідності автор бренду, художник Віталій Дмитрук, створив ескізи перших принтів. 

“Тоді принти не вписувалися в концепцію моєї основної творчості, і я відклав їх «в довгий ящик». Але в якийсь момент, кілька років тому, мені банально захотілось свіжого одягу, а нічого і близько схожого по духу в маркетах я не знайшов. Тому вирішив зробити сам. Тут і знадобились ескізи. Так все і почалося”

В асортименті є футболки, світшоти, екоторби. Також до літа в крамничці можна придбати кепку чи панаму. 

“У нас є принт “ni obicyanok, ni probachen’ ”, і ми навіть трохи здружились з Віктором Павліком.” — розповідає автор бренду. 

А ще в крамничці можна придбати речі із надписами “nichogo sviatogo”, “i smih, i grih”, і “Isys krutyi chuvak”. Словом, там знайдете  авторські принти, відсутність табу та hardcore.

“А взагалі, наш бренд об‘єднує. Це зріз людей з певним типом мислення і здоровою самоіронією” — говорить автор бренду.

Ціни: футболка — від 350 грн, панама — 290 грн.

Де придбати: Інстаграм, Фейсбук

3. Kvartyra23 – пісні і в душі, і на мерчі

Крамничка, що доповнює інстаграм-сторінку, яка популяризує українські пісні та поезію. 

“На парах малювали цитати з пісень в блокнотах, а тепер вирішили це зробити в діджитал-форматі. — говорить Дарка Самчич, співзасновниця бренду. — Виставляємо всі пісні, які знаходимо у наших спогадах. А коли закінчується свій плейлист, то є море друзів, які тобі допоможуть”

Тут можна придбати речі із цитатами з українських пісень та віршів. В асортименті є екоторби та чохли для телефону. Із одягу — футболки, худі та світшоти (утеплені або ні). 

Читайте також: Ohueno та POHUY: шість українських виробників зухвалих речей

Тут можна придбати речі з написом “Крізь сльози сміятись”, “А що серце кохає, бо гаряче, мов жар”, “Красива жінка незаміжня”. Або світшот зі світлиною Чорновола та підписом “Бо плач не дав свободи ще нікому. А хто борець — той здобуває світ”. Тому якщо бажаєте собі, наприклад, екоторбу зі словами “Кохайтеся, чорнобриві” — вам точно треба заглянути на сторінку kvartyra23. Асортимент можна побачити в закріплених історіях на інстаграм-сторінці.

Ціни: екоторба — 270 грн, чохол для телефону — 230 грн.

Де придбати: Інстаграм

4. Marmurstore закликають бути вільними, як Стус.

А ще мужніми, як Леся та люблячими, як Симоненко. І мудрими, як Франко. «Marmur» популяризує літературу України. 

Крамниця одягу та аксесуарів із цитатами українських класиків. Це молодий бренд, якому трохи більше 2 років. Починалося все з продажу футболок та екоторб, та зараз асортимент розширився. Тепер ви можете придбати також худі або світшот. А ще чохол для телефону, наліпки, чашку, а до неї — чай. Або блокнот чи постер.

А ще можна замовити таємний бокс: ви обираєте, які речі туди покласти, але який на них буде принт — дізнаєтеся лише коли отримаєте посилку. 

Також можна зробити індивідуальне замовлення. Наприклад, ви хочете футболку із цитатою Жадана «Втрачати голову розумніше в перевірених місцях», а її немає в асортименті? Для вас створять персональний принт, надрукують та надішлють.  

Автори “Мармур” організували «Тур поезії Україною». Вони планують відвідати 24 міста та читати поезію на центральних площах. Також на інстаграм-сторінці бренду кожен тиждень присвячують певному діячеві літератури: публікують вірші, біографію, цікаві факти. Тож, якщо любите таке — вам до «Marmurstore»

Ціни: екоторбинка — 220 грн, футболка — 400-450 грн.

Де придбати: Інстаграм

5. Kripak.magazine — дизайн, сарказм та попкультура

Це інтернет-журнал у артформаті. Автори фантазують, що було б, якби Леонардо ді Капріо був українцем, та знімався в кіноверсії “Кайдашевої сім’ї”. Або вигадують історії про життя Ілона Маска на Львівщині чи Дедпула, який пасе ягнят за селом.

Kripak.magazine має мерч — чохли для телефонів із дизайнами з журналу. Наприклад: “Кохайтеся чорнобриві, та не з мудаками”, “Реву та стогну”, “Гуманітарії не плачуть, бо не мають сліз”. Також на чохлах друкують арти, де Ілон Маск з бандурою, ДіКапріо з вусами Шевченка та інші — їх можете побачити на сторінці журналу в інстаграмі.

Читайте також: Не митець, а мисткиня. Сім українських феміністичних брендів

Kripak.magazine зробили інтеграцію з Marmurstore, і в результаті асортимент розширився. Тепер ви можете обрати принт, і його надрукують на речі, яку оберете: на футболці, світшоті чи екоторбі. Для цього зайдіть на сторінку Marmurstore (посилання є в описі профілю журналу), і в закріплених історіях оберіть розділ “MRMR×KRIPAK”. У ньому — мерч, який шукали.

Ціни: чохол для телефону — 200 грн, футболка — 450 грн.

Де придбати: Інстаграм

Авторка: Анна Чулінда

Суспільство

В Україні випустять відеогру про Україну після розпаду СРСР (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українська інді-студія Stellarium Gaming випустить гру «Great Hopes City», присвячену Україні 1990-х.

Про це повідомило видання «Bird in Flight».

Great Hopes City («Місто великих надій») – це двовимірна піксельна рольова гра, події якої розгортаються у вигаданому місті Еребоград. Він уособлює середньостатистичне українське місто кінця 1992 – початку 1993 років.

Зазначається, що головними героями є два друга Утопирок і Крис. Вони повертаються до Еребограда після розпаду СРСР і зустрічають новий порядок кримінальних авторитетів. Серед інших угруповань у грі – гопники, сектанти тощо.

Читайте такожЯк тебе не любити? 11 короткометражок про Київ, який ви не знали. Радять ШоТам і Такфлікс

«Оскільки ми є командою з України, вважаємо важливим привнести частинку нашої культури в першу гру, – кажуть розробники. – Дев’яності є десятиліттям контрасту, де пережитки минулого існували поруч із мріями про світле майбутнє».

Нагадаємо, фінська студія Rockodile та німецьке видавництво Lesser Evil запустили комп’ютерну гру про операторів українських військових дронів.

Крім того, постачальник електроенергії YASNO запустив гру, де можна попрацювати диспетчером електромереж.

Фото: скриншот з відео

Читати далі

Суспільство

Мінцифри та Nokia спільно модернізуватимуть інтернет-мережі у прифронтових містах

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Мінцифри та Nokia запускають пілотний проєкт, що має на меті зробити стійкими до обстрілів мобільний зв’язок та інтернет у прифронтових українських містах.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Проєкт має на меті оновити телеком-обладнання й перейти на енергонезалежні інтернет-мережі. Вони більш захищені від обстрілів та знеструмлень. 

«Також у планах прокласти кабель під землею. Так місцеві будуть на зв’язку навіть за критичних умов, а провайдери не ризикуватимуть життям», – додав Федоров.

Читайте також«Атлантида», «Міф» та «Добровольці Божої чоти». 11 фільмів про російську війну в Україні – радять ШоТам і Такфлікс

Зазначається, що першим тестовим населеним пунктом стане Посад-Покровське на Херсонщині. Минулого тижня команди Мінцифри та Nokia їздили туди, щоб оцінити масштаби руйнувань. Наразі у селі всі інтернет-мережі зруйновано обстрілами та бомбардуваннями. Людям доводиться ходити до селищної ради, щоб подзвонити близьким, – там працює Старлінк. 

Після пілотного проєкту ініціативу хочуть масштабувати на інші області, які постраждали від російських обстрілів. 

Нагадаємо, Мінцифри запустили національну платформу Дія.Освіта, де можна буде знайти деталі щодо найбільш популярних професій, навчальні подкасти, вебінари й гайди. 

Окрім того, у «Дії» запустили гру, де можна керувати дроном і знищувати ворога.

Фото: t.me/zedigital

Читати далі

Суспільство

Бійці 92 ОМБр знищили два САУ, ЗРК «Тор» та іншу техніку ворога (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Бійці 92 ОМБр знищили 12 місць розміщення, 7 вантажівок, 2 САУ, МТЛБ, ЗРК ТОР та склад БК окупантів.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці ДПСУ.

«12 місць розміщення ворога, 7 вантажівок, 2 САУ, МТЛБ, ЗРК ТОР та склад боєкомплекту виявили дрони прикордонників за останні декілька днів та передали координати цілей для знищення артилеристам 92 ОМБр ЗСУ. До того ж, наші воїни порозкидали зграйку непотребу по українських ґрунтах», – йдеться в повідомленні.

Відзначимо, що Державна прикордонна служба України – правоохоронний орган спеціального призначення, на який покладаються завдання щодо забезпечення недоторканності державного кордону України та охорони суверенних прав України в її винятковій (морській) економічній зоні.

Читайте також«Вільні будинки, пічне опалення, безкоштовно». Чи реально відродити українське село? Досвід історика, який реанімує рідні Івківці

ПРо 92 ОМБр

92-га окрема механізована бригада імені кошового отамана Івана Сірка – формування механізованих військ у складі Сухопутних військ Збройних сил України чисельністю в бригаду. Бригада створена у 2000 році на базі 6-ї дивізії Національної гвардії України. 

2011 року її штат скоротили, і планували ліквідувати до 2015 року. З початком російсько-української війни 2014 року незначні сили бригади перебували у Харківській області, і лише у серпні 2014 року ротно-тактична група була направлена на Донбас у спробі деблокувати оточені під Іловайськом війська. Бригаду названо на честь Івана Сірка – кошового отамана Запорізької Січі у XVII столітті.

Раніше ми писали, що артилеристи 30 ОМБр влучними ударами знищили російський засіб радіоелектронної боротьби (РЕБ), що полював на українські безпілотники.

Крім того, бійці Сил спеціальних операцій знищили групу окупантів, яка переважала їх за кількістю.

Фото: facebook.com/92OMBr

Читати далі